Unico Sigorta

Unico Sigorta, 1988 yılında Aviva Sigorta AŞ. olarak kurulmuştur. 2015 yılında ise Aviva Sigorta isim değiştirerek faaliyetine Unico sigorta olarak devam etmiştir. Köklü bir geçmişe sahip olması müşteri beklentileri ve ihtiyaçlarını anlayarak yeni ürünler geliştirmesinde de etken olmuştur.

Ürün gamı yangın sigortasından mühendislik sigortaları ve tarım sigortalarına kadar oldukça zengindir. Bunun yanı sıra sağlık sigortalarında müşterilerine kaliteli sağlık hizmetine ulaşabilmeleri konusunda destek olur. Zorunlu deprem sigortası vasıtasıyla kaliteli konutların teşvik edilmesine katkı sağlar. Unico Sigorta'nın sunduğu hukuksal koruma sigortası ve sorumluluk sigortaları da günümüz dünyası için oldukça önemlidir. Kredi sigortaları sayesinde finansal dünyanın hareketlenmesine katkı sağlarken nakliye sigortaları ile taşınan eşyaları güvence altına alır. Unico Sigorta’nın herhangi bir ürünüyle ilgili teklif almak isterseniz Sigortayeri'nde Unico sigorta teklif al seçeneğiyle devam edebilir, ihtiyacınız olan ürüne vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

Unico Sigorta Sağlık Sigortası Nedir?

Unico sağlık sigortası, sadece günlük hayatta değil seyahatte de sunduğu avantajlı paketlerle öne çıkar. Sağlık ürün grupları poliçe sahiplerine sağlık hizmetlerine kolay ulaşabilmelerini sağlarken kaliteli hizmet almayı da vadeder. UniVip iş sağlık sigortası iş seyahatleri sırasında meydana gelebilecek herhangi bir sağlık problemine karşı masraf tazmin güvencesi sunar. Ferdi kaza sigortası bütçeye göre ayarlanabilen katkı payıyla ana teminatlar ve isteğe bağlı ek teminatlarla herhangi bir kaza durumunda poliçe sahiplerinin yanında olur. Ayakta ve yatarak tedavi gibi farklı paketlerin olması sigorta yaptırmak isteyenlere durum ve bütçelerine göre tercih olanağı sunar. Bunun yanı sıra beklenmeyen sağlık problemlerine karşı sunduğu acil sağlık sigortası olası riskler karşısında vakit kaybetmeden ve daha az maliyetle tedavi olabilme olanağı verir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da acil koduyla tanımlanan 32 acil durum sigorta kapsamındadır. Ayrıca Unico Sigorta anlaşmalı sağlık kurumları da uzman kadrosuyla poliçe sahiplerine destek olur.

Unico Sigorta Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?

Kasko her ne kadar zorunlu olmasa da günümüz koşullarındaki riskler değerlendirildiğinde oldukça yüksek oranda araç sahibi tarafından tercih edilir. Unico Sigorta kasko, araçlarınızı talebinize ve ihtiyacınıza uygun kasko paketleriyle güvence altına alır. Çalınma, çarpılma en sık karşılaşılan araç hasarları arasında yer alır. Ana teminatlar yanma dahil çalınma ve çarpılmayı içerir. Bununla birlikte isteyen araç sahipleri standart teminat paketini tercih ederek daha geniş bir güvence sağlayabileceği gibi isteğe bağlı olarak eklenebilen ek teminatlarla da kasko kapsamını genişletebilir. 1 yıl geçerli olan kaskonun araçta 1 yıl boyunca hasar olmaması durumunda hasarsızlık indirimi vermesi ise araç sahipleri için avantajdır. Kasko aracınıza gelecek hasarların tazmini konusunda oldukça fazla avantaja sahiptir. Unico kasko teklif avantajından faydalanmak, kasko kapsamınızı kendiniz belirlemek isterseniz Sigortayeri.com üzerinden talebinizi iletebilir avantajlı fiyatlardan faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Unico Sigorta Trafik Poliçesi Aracınızı Güvene Alır

Trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılamak üzere düzenlenmiş zorunlu bir sigorta türüdür. Trafik sigortası vefat, sürekli sakatlık, maddi zarar ve sağlık giderleri gibi teminatları içerir. Unico trafik sigortası, olası bir kazada karşı tarafın hasarını kazadaki kusur oranına ve poliçe limitleri dahilinde karşılar. Sadece araç hasarını değil hastane masraflarını da karşılaması trafikteki mağduriyetin de önüne geçer. Trafiğe çıkan tüm motorlu araçlar trafik sigortası yaptırmak zorundadır. Trafik sigortası olmayanlar polis kontrolüne yakalandıklarında ceza öderler. Bu da sigortayı teşvik edebilmek için önemli bir yaptırımdır. Trafik sigortasının poliçe tarihinden sonraki geçerlilik süresi 1 yıldır. 1 yıl içinde herhangi bir kazaya karışmayan sürücüler sigorta yılına bağlı olarak hasarsızlık indirimi alırlar. Siz de aracınızın hasarsızlık indirimi hakkında bilgi sahibi olmak, var olan poliçelerinizin durumunu öğrenmek için e-devlet üzerinden Unico Sigorta poliçe sorgulama yapabilirsiniz. Unico Sigorta ihtiyacınız ile ilgili Sigortayeri ile iletişime geçebilir, bütçenize uygun seçeneklerle hayatınızı güvene alabilirsiniz.