Yabancı Sağlık Sigortası

Türkiye'de yaşamak istiyorsanız ama Türk vatandaşı değilseniz ilgili kanunlara göre ikamet izni alabilmek için yabancı sağlık sigortası yaptırmanız gerekir. Yaptıracağınız yabancı sağlık sigortası, sağlık sigortası genel şartları ile ikamet izni taleplerinde yaptırılacak özel sağlık sigortalarına ilişkin genelgede belirlenen asgari teminat yapısını kapsar. Yabancı sağlık sigortası yaptırmak için; 0-65 yaşa arasında bulunmalı, Türkiye Cumhuriyeti içerisinde ikamet etmelisiniz. Bu şartları taşıyan her yabancı uyruklu kişi, sağlık sigortası haklarından faydalanabilir. Sigortayeri.com ile onlarca şirketin yabancı sağlık sigortası poliçelerini dakikalar içerisinde alabilir, en kapsamlı sigorta poliçesini zaman kaybetmeden hızla değerlendirebilirsiniz. En iyi fiyat garantisi sunan Sigortayeri ile sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?

Yabancı sağlık sigortası, Türkiye'de yaşayan yabancıların sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için kanunlar kapsamında düzenlenen sağlık sigortasıdır. Yabancı sağlık sigortası teminatları arasında bulunanlar ise;
• Yatarak Tedavi Teminatı
• Ayakta Tedavi Teminatı
• Küçük Müdahale Teminatı

Yabancı sağlık sigortası yaptırdığınızda yatarak tedavi teminatları arasında yer alan hizmetler, doktor tarafından gerekli görülen ameliyatlar, hastanede yattığınız süre içinde oluşan masraflar, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, suni uzuv giderleridir. Ayakta tedavi teminatları arasında ise doktor muayenesi, tahliller, ilaç, fizik tedavi hizmetleri gibi teminatlar bulunur. Sigorta teminatlarınız poliçe boyunca aktif kalır. Poliçe süreniz ise bir yıl ile sınırlı bulunur. Bir yılın sonunda Türkiye'de ikamet etmeye devam edecekseniz ve özel sigorta sahibi değilseniz sigortayı güncelleyebilirsiniz. Sigortayeri.com'da kişiye özel müşteri hizmeti ile işlemlerinizi size özel müşteri temsilciniz ile görüşebilir, sigorta işlemlerinizi en hızlı şekilde halledebilirsiniz.

İkamet İzni için Sağlık Sigortası

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde özel hastanelerin sağlık hizmetlerinden faydalanmak istediğiniz takdirde özel sağlık sigortası yaptırmanız gerekir. Özel sağlık sigortası yaptırabilmek için ise oturma izni (ikamet izni) alınmalıdır. Bu izni alabilmek için yabancı sağlık sigortası yaptırmak şartı bulunur. İkamet izni aldığınızda Türkiye Cumhuriyeti sizlere kimlik kartı verir. Verilen kimlik kartında Türklerin kullandığı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası benzeri yabancı kimlik numaranız bulunur. Oturma izni aldığınızda, isterseniz özel sağlık sigortası da yaptırarak iki farklı sigortanın güvencesini taşıyabilirsiniz. Ya da yaptırmış olduğunuz yabancı sağlık sigortasını iptal ettirerek sadece özel sağlık sigortası teminatı ödeyerek tek sigorta güvencesinde kalabilirsiniz. 7/24 Sigortayeri müşteri temsilci ile görüşebilir, merak ettiğiniz tüm detayları sorabilirsiniz.

Yabancılar için En Uygun Sağlık Sigortası Fiyatları Sigortayeri'nde!

Türkiye'ye gezmek için gelmediyseniz ve Türkiye'de bir yıldan uzun süre yaşamayı planlıyorsanız yabancı sağlık sigortası yaptırma şartınız bulunur. Türkiye'de bir yıldan az kalmayı planlıyorsanız seyahat sigortası benzeri sigortalardan yararlanırsınız. Yabancılara sağlık sigortası fiyatları faydalanmak istediğiniz teminata göre değişir. Sigortayeri.com Türkiye'deki en iyi sigorta şirketlerini sizinle buluşturur. Talebinize yönelik teklifleri dakikalar içerisinde sigorta şirketlerinden alır ve size karşılaştırma fırsatı sunar.

Türk ile Evli Olanlar Yabancı Sağlık Sigortası Yaptırmak Zorunda mı?

Türkiye'de yaşamak istiyorsunuz. Bunun en büyük sebepleri arasında ise eşinizin Türk olması bulunuyor. Böyle bir durumda yabancı sağlık sigortası işleminden önce sistemden SGK sorgulaması yapabilirsiniz. Eşiniz SGK güvencesinde çalışıyorsa yabancı sağlık sigortası yaptırmanıza gerek kalmayacaktır. Ancak yapılan sorgulamada eşinize ait SGK yoksa Türkiye'de ikamet edebilmek için yabancı sağlık sigortası yaptırmanız gerekir.

Yabancılara Sağlık Sigortası İptal Edilebilir mi

Yaptırdığınız yabancı sağlık sigortasını iptal ettirme hakkınız bulunur. Bunun için bazı şartların karşılanması gerekir. Oturma izni aldığınızda özel sağlık sigortası yaptırmaya karar verirseniz özel sağlık sigortasını yaptırdıktan sonra yabancı sağlık sigortasını iptal ettirebilirsiniz. Yabancı sağlık sigortasını iptal ettirmenin diğer yolu ise Türkiye'de yaşarken SGK'li olarak çalışmaya başlamanızdır.

Sigorta Sigortayeri'nden Alınır!

Hangi ülkede yaşarsanız yaşayın sağlık ön planda gelir. Çalışmak ve sevdiklerinizle birlikte huzur içinde yaşamak için önce sağlığınızı korumanız gerekir. Sigortayeri, bu konuda sizin en büyük yardımcınız! Yabancı sağlık sigortası ile sağlığınızı korumaya yönelik adımları hemen Sigortayeri'nde atabilirsiniz. Sigortayeri'nin size sunacağı tüm avantajları inceleyebilirsiniz:
• Birçok farklı sigorta şirketinden teklif alma imkanı sunar.
• En avantajlı fiyatları verir.
• İstediğiniz sigortayı hızlıca satın almanızı sağlar.
• Sizin yerinize hasar ödemesi takibini gerçekleştirir.
• Müşteri hizmetlerinden faydalanırsınız.
• Size özel müşteri temsilciniz olur.
• Vadelerinizi hatırlatır.
• Kesintisiz işlem sunar.
• Her konuda eksiksiz ve ayrıntılı olarak bilgilendirilirsiniz.
• Ödemelerinizi güvenle yaparsınız.

Sigortayeri, sigorta alanındaki her türlü ihtiyacınıza yönelik en avantajlı çözümleri sağlamak için yanınızda! Türkiye'de yaşamak istiyorsanız yabancı sağlık sigortasında Sigortayeri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yabancı sağlık sigortası, ülkemizde ikamet eden yabancı uyruklu bir kişinin Türkiye'deki sağlık hizmetlerine erişimini güvence altına alır. Acil tıbbi müdahaleler, hastalık veya kaza durumlarında sağlık giderlerini karşılamayı amaçlar. Ancak, her sigorta poliçesinin kapsamı farklıdır. Bu yüzden poliçenin ayrıntılarını dikkatlice okumak ve ihtiyaçlara uygun olduğundan emin olmak önemlidir. Sigorta kapsamı ve şartları, poliçenin türüne ve sigorta şirketine bağlı olarak değişir. Poliçeler yıllık olarak hazırlanır. Bu şekilde yabancı uyruklu kişiler herhangi bir sağlık durumu sorunu olduğunda ülkemizde tedavi olabilir.

Yabancı sağlık sigortası, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmayıp ülke sınırları içinde yaşayan kişilerin ayakta ya da yatarak tedavi masraflarını karşılar. Teminat limitinin sigorta şirketlerine göre değişiklik göstereceği unutulmamalıdır. Poliçeye göre ayakta ve yatarak tedaviyi kapsar. Ayakta tedavide doktor muayenesi, yapılacak tahliller, gerekli ilaçlar ve fizik tedavi sigorta kapsamı içerisinde yer alır. Yatarak tedavide ise ameliyatlar, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz suni uzuv giderleri sigorta kapsamında yer alır. Ayrıca hastanede kalma durumlarında ortaya çıkan diğer masraflar da sigortaya dahildir.

Türkiye'de kalmaya karar veren ve Türkiye'de bir yıldan fazla yaşamayı planlayan yabancılar, yabancı sağlık sigortası yaptırmak zorundadır. Yabancı ikamet izni ile birlikte Çifte vatandaşlık gibi durumlarda, Türk vatandaşlığına sahipseniz bu şart aranmaz. Türkiye'de bir yıldan az kalanlar için seyahat sigortası gibi özel seçenekler mevcuttur. 18 yaş altı ya da 65 yaş üstü olanlar, eşi çalışma iznine sahip ve sigortalı olan yabancılar, çalışma izni olan ve SGK primi işvereni tarafından yatırılanlar ile BAĞ-KUR veya SGK primi ödeyen veya ödenen TC vatandaşı ile evli olanlar bu yasal zorunluluktan muaftır. Türkiye'de kalmak isteyen yabancı misafirler için yabancı ikamet izni ile sağlık sigortası yaptırmanın yasal bir zorunluluk olduğu da söylenebilir.

Yabancı sağlık sigortası, sigorta firmalarına müsteşarlık tarafından bildirilir. Şartların uygun bulunması durumunda Göç idaresi tarafından poliçe kabul edilir. Bu poliçede hem ayakta hem de yatarak tedaviyi, ayrıca özel sağlık sigortalarını ve ikamet iznini karşıladığını belirten yazının bulunması aranır. Bu sigorta kapsamında gerekli bilgi ve belgeler arasında pasaport, kimlik bilgileri, baba ismi, iletişim telefonu, ikametgah edeceği açık adres ve e posta yer alır. Sigorta ödemesi peşin veya sigorta şirketinin belirlediği taksit sayısı ile sınırlı olarak taksitle ödenebilir.

Yabancı Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Yabancı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Sigorta Şirketleri