Aksigorta

Aksigorta; Belçika menşeili bir sigorta şirketi olan Ageas ve Türkiye’de yerleşik Sabancı Holding ortaklığı olan uluslararası bir sigorta şirketidir. Aksigorta, 180 yıllık sektör deneyimi sayesinde poliçe sahiplerine farklı poliçe gruplarında avantajlar sağlayabilme kabiliyetine sahiptir. Sağlık sektöründen konut ve araç sektörüne kadar farklı alanlarda sunduğu ürünlerle akıllarda kalır. Aksigorta anlaşmalı kurumlar, firmanın geniş network ağı sayesinde poliçe sahiplerine farklı bölgelerde destek olur. Tamamlayıcı sağlık sigortası ise SGK (Sosyal Sigortalar Kurumu) ile anlaşması olan hastanelerde poliçe sahipleri için maliyet avantajı sağlar. Aksigorta’dan herhangi bir ürün ile ilgili fiyat teklifi almak ve karşılaştırma yapabilmek için Sigortayeri.com’u tercih edebilirsiniz. Yeni nesil uygulamaların yer aldığı platformu kullanılarak Aksigorta teklif al işlemi ile ihtiyacınız olan pakete kolayca ulaşabilirsiniz.

Aksigorta Sağlık Sigortası Nedir?

Aksigorta sağlık sigortası, özel sağlık, seyahat ve tamamlayıcı sağlık sigortası gibi farklı ürün grupları ile öne çıkar. Her türlü sağlık sigortası poliçe sahiplerine olası sağlık problemlerinde uygun şartlarda destek olmayı amaçlar. Sağlık hizmetlerinin kaliteli ve ulaşılabilir olması da kullanıcılar için önemli bir avantajdır. Herkes sağlık sigortasından bireysel olarak faydalanabilir. Ayakta ve yatarak olmak üzere iki farklı kapsamda kullanıma sunulur. Poliçe kapsamları anlaşmaya göre değişir. Aksigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ise SGK anlaşmalı hastanelerde geçerlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranlar SGK ile anlaşması olan sağlık kurumlarında sadece cüzi bir miktar olan katılım payını öderler. Kan tahlili, ameliyat ve muayene gibi işlemler bu tip sigortalarda sigorta kapsamı içindedir. Sigortayeri üzerinden sağlık sigortanızı yaptırdıktan sonra Aksigorta poliçe görüntüleme seçeneği size sigorta detaylarınız hakkında bilgi verir.

Aksigorta DASK Sigortası Ne İşe Yarar?

DASK (Doğal Afet Sigortalar Kurumu) poliçesi konut sahiplerini depremin yanı sıra deprem kaynaklı doğal afetlere karşı da korur. Aksigorta DASK poliçesi yaptıranlar 1 yıl boyunca evlerini depremden kaynaklı hasarlara karşı güvence altına alırlar. DASK finansal açıdan konut sahiplerini desteklerken olası depremde devlet üzerine gelecek yükü de hafifletir. Türkiye’nin deprem kuşağında bulunduğu düşünüldüğünde DASK’ın her konut için zorunlu olması anlaşılır bir durumdur. Her yıl yenilenmesi gerektiğinden bitiş süresinin takip edilerek yenilenmesi önemlidir. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde DASK deprem kaynaklı hasarlarını tazmin ederek poliçe sahiplerinin maddi kayıplarını minimize eder. DASK sigorta poliçenizi Sigortayeri platformu üzerinden rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Aksigorta poliçe sorgulama işleminizi ise e-devlet üzerinden yaparak, sigorta bitiş tarihine göre bütçenizi planlayabilirsiniz.

Aksigorta Trafik Poliçesi Aracınızı Güvene Alır

Trafik sigortası trafiğe çıkan tüm motorlu taşıtlar için zorunlu olan bir sigorta türüdür. Diğer adı karayolları motorlu taşıtlar zorunlu mali sorumluluk sigortasıdır. Trafik sigortası karşı tarafın hasarını ödeme mantığı üzerine kurgulanmış bir sigorta türüdür. Aksigorta trafik sigortası, poliçe sahiplerine olası kazalarda kusur oranına göre karşı tarafın hasarını karşılama olanağı sunar. Trafikte her araç sigortalı olacağından herhangi bir mağduriyetin önüne geçen bir sigortadır. Vefat ve yaralanma teminatının olması ise ayrıca avantajdır. Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmak cezaya tabidir. Ayrıca araç muayenesi de trafik sigortası tamam olmayan araçlara yapılmaz. Kaza sırasında oluşan hasar kusur oranına göre poliçe limitleri dahilinde ödenirken karşı tarafın aracında yaralanan kişilerin hastane masrafı, ölümlü kaza olması durumunda defin masrafları da poliçe sahibinin trafik sigortası tarafından karşılanır. Ak sigorta hasar dosya sorgulama seçeneği sayesinde bulunduğunuz yerden online hasar sorgulaması yapabilirsiniz. Sigorta süresi 1 yıldır. 1 yıl sonunda poliçede yer alan araca ait hasar bildirimi olmaması durumunda yıla göre değişen oranlarda hasarsızlık indirimi söz konusudur. Sigortayeri, biten sigortanızı size hatırlatır, kolayca yenilemenizi sağlar. Kendinize en uygun Aksigorta poliçesini Sigortayeri avantajları ile kolayca seçebilir, geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz.