Sigortayeri

Bizden Haberler

Bizden Haberler

AKTİF BANK VE SİGORTAYERİ İLE FİBA HOLDİNG VE FİBA EMEKLİLİK 1 MİLYAR TL’LİK ANLAŞMAYA İMZA ATTI

Sigorta Brokerlik pazarının önemli oyuncularından Aktif Bank iştiraki Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği, Fiba Holding ve Fiba Emeklilik ile Grup Kredi Hayat, Bireysel Emeklilik ve Sigorta Brokerliği alanında önümüzdeki beş yıl için birlikte çalışma kararı aldı. Şirketler arasında toplam 1 Milyar TL değerinde iş birliği anlaşması imzalandı. 

Fiba Emeklilik ürünlerinin Aktif Bank kanallarında satışını öngören anlaşma ile aynı zamanda Sigortayeri, Fiba Holding şirketlerine 2021 yılına kadar Türkiye ve uluslararası yatırımları kapsamında sigorta brokeri olarak hizmet verecek. Anlaşma kapsamında bundan böyle Fiba Emeklilik’in faizsiz BES fonlarını Aktif Bank’a ait Mükafat Portföy yönetecek. 

Aktif Bank iştiraki Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği ve Fiba Holding iştiraki Fiba Emeklilik Grup Kredi Hayat Sigortası ve Bireysel Emeklilik alanlarında büyümek üzere güçlerini birleştirdi. Sektörün iki önemli oyuncusu arasında imzalanan iş birliği anlaşması ile önümüzdeki beş yılda 700 Milyon TL hayat sigortası prim üretimi ve 300 Milyon TL BES fon büyüklüğü hedefleniyor.

Anlaşmalar, Aktif Bank Genel Müdürü ve Sigortayeri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Serdar Sümer, Fibabanka Genel Müdürü Ömer Mert, Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Cüneyt Tanrıverdi ve Fiba Emeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu‘nun katılımıyla 17 Mayıs 2017 tarihinde, Swissotel’de imzalandı.

Aktif Bank ve Fiba Holding’in tarafları arasında yer aldığı iş birliği ile Sigortayeri ve Fiba Holding arasında yine beş yıl süreli Sigorta ve Reasürans Brokerliği Anlaşması da imzalandı. Anlaşma kapsamında aynı zamanda Aktif Bank bünyesinde yer alan Mükafat Portföy, Fiba Emeklilik’in müşterilerinin tercihine sunduğu BES portföy yönetim şirketi alternatifleri arasında yer alacak.

Aktif Bank Genel Müdürü ve Sigortayeri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Serdar Sümer, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Her geçen gün hızla büyüyen ve kurumsal ve bireysel ürünlerle çok geniş bir dağıtım ağı gücüne ulaşan Sigortayeri, çok kısa sürede Türkiye’nin en büyük sermayesine sahip brokerlik şirketi konumuna gelmiştir. Sigortayeri iştirakimizi kalibre insan kaynağı ve teknik yatırımlarla desteklemeye devam edeceğiz.” Fiba Grubu ile işbirliğinden duyduğu güveni ve memnuniyeti belirten Sümer, “Aktif Bank’ın temel stratejilerinden birisi sürdürülür ve uzun vadeli işbirlikleri kurarak büyümektir. Bankamız ve iştiraklerimiz bünyesinde pek çok örneği olan bu stratejimiz bize “kazan-kazan” iş yapma kültürü ve yatkınlığı kazandırdı. Bugün yine tüm tarafların önemli katma değer sağlayacağı stratejik bir işbirliğine imza atıyoruz. İki güçlü grubun yakaladığı sinerjinin önemli başarılar ve etkileyici sonuçlara dönüşeceğine inanıyorum” dedi.

Fibabanka Genel Müdürü ve Fiba Emeklilik Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert ise iş birliğinin önemine vurgu yaparak; “Fiba grup şirketlerinin en belirgin özelliklerinden biri, varlık gösterdiğimiz sektörlerde güçlü iş birlikleri ile büyümek. Aktif Bank ve Sigortayeri ile sektör için oldukça uzun vadeli sayılabilecek bir iş birliği anlaşmasına imza attık. Bu anlaşmanın Fibaemeklilik adına öngördüğümüz sürdürülebilir karlı büyüme hedefine önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Öte yandan alanında uzmanlığına güvendiğimiz Sigortayeri, önümüzdeki beş yılda grubumuzun sigorta ve reasürans brokeri olacak. Anlaşmamızın tüm taraflar için hayırlı olmasını ve başarılı sonuçlar getirmesini dilerim.” dedi.

İş birliğinin detaylarını paylaşan Sigortayeri Genel Müdürü Cüneyt Tanrıverdi de, “Gerek şirketimiz gerekse sektörümüz açısından son derece önemli bir iş birliğine imza attık. Grup Kredi Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik alanlarında Fibaemeklilik ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma doğrultusunda Aktif Bank ve müşterilerine Fibaemeklilik ürünlerini sunacağız. Diğer taraftan Fiba Grubu ve şirketlerine, Türkiye ve uluslararası yatırımları kapsamında sigorta brokeri olarak önümüzdeki beş yıl süresince hizmet vereceğiz” dedi. Uzun vadeli işbirliklerinin tüm taraflara ürün ve hizmetler noktasında geleceğe yönelik yeni yatırımlar yapma imkânı tanıdığını ifade eden Tanrıverdi, “İnanıyorum ki bu süreç hepimiz adına hedeflenen ölçekte karlı ve istikrarlı büyüme imkanı sağlayacak. Sn. Mert ve Sn. Öztürkoğlu’na  ilgili süreçte verdikleri destekten ötürü teşekkür eder hayırlı ve başarılı sonuçlar getirmesini dilerim. “ dedi

Fibaemeklilik Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu ise şunları söyledi:

“Sektörün genç bir oyuncusu olmamıza rağmen hızlı ve dinamik yapımız ile kısa sürede önemli bir mesafe kat ettik. Geçtiğimiz aylarda sektörde bir ilke imza atarak hayata geçirdiğimiz ‘Bireysel Emeklilikte Fon Marketi’ uygulamasını Aktif Bank’ın iştiraki Mükafat Portföy ile daha da zenginleştirerek onlar için faizsiz bir fon kurduk. Otomatik Katılım Sistemi tarafında kurulmuş ve kurulacak olan faizsiz fonlarımızı bundan böyle Mükafat Porföy tarafından yönetecek. Böylece müşterilerimize faizli ve faizsiz fon yönetimi ile sunduğumuz seçeneklerin sayısı 12’yi buldu. Aktif Bank ve Sigortayeri ile hayat sigortacılığı ve BES tarafında yaptığımız anlaşma ile hem satış kanallarımızı genişletmiş hem de müşterilerimizin kendi tercihlerine uygun fon yönetimi alternatiflerini çeşitlendirmiş olduk. İş birliğimizin yıllara yayılan şekilde hızla büyüyeceğine ve verimli sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz.

Bizden Haberler

YEPAŞ & UNICO SİGORTA İŞBİRLİĞİ İLE SİGORTA PAKETİ HEDİYE!

YEPAŞ, Unico Sigorta ile dev bir işbirliğine imza attı. YEPAŞ’ın serbest tüketici müşterileri, ücretsiz sigorta paketlerine sahip oluyor. Bireysel kullanıcılar “EnerjikEvim Kampanyası”, sanayi ve ticarethane kullanıcıları ise “EnerjiKobi Kampanyası” ile bu hizmetlerden faydalanabiliyor.

Mesken, konut kullanıcıları için 12 ay, ticarethane ve sanayi gibi İşyerleri için ise 24 ay taahhütle serbest tüketici olan YEPAŞ aboneleri, avantajlı tarifelerden yararlanmanın yanı sıra Konut/ İşyeri Sigorta Poliçesine sahip olma ve piyasa değeri yüzlerce TL’yi bulan ek hizmetlerden ücretsiz yararlanma imkânına sahip olacak.

Unico Sigorta’nın, “EnerjikEvim Kampanyası” ile tüketiciler ferdi kaza sigortasının yanında konut asistans paketine de sahip olacaklar. Konut asistans paketinde bulunan kombi bakım hizmeti, göz muayene hizmeti, diş muayene hizmeti, cam onarım hizmeti, çilingir hizmeti ve elektrik tesisatı hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabileceklerdir. İşyerleri ise “EnerjiKobi Kampanyası” ile ,  yine ferdi kaza sigortasının yanında,  klima bakım hizmeti, elektrik iç tesisatı hizmeti, hukuki danışmanlık hizmeti, cam onarımı hizmeti, çilingir hizmeti ve web sitesi ile IT desteğinden ücretsiz yararlanabileceklerdir.

Cenk Tabakoğlu: “Tüketicilere değer katan işbirliklerine imza atmaya devam edeceğiz.”

YEPAŞ ile yapılan bu işbirliğini çok öönemsediklerini belirten Unico Sigorta Genel Müdürü Cenk Tabakoğlu, “Ürünlerimizi doğru zamanda ve doğru kanaldan hedef kitlelere ulaştırmak en önemli önceliklerimizdendir. YEPAŞ ile yaptığımız işbirliğini sigorta bilincinin artması ve sigortanın yaygınlaşması konusunda da bir fırsat olarak görüyoruz” dedi.

Arif Akşam : “Müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel tarifeler sunmaya devam edeceğiz.”

YEPAŞ Satış Pazarlama Koordinatörü Arif Akşam ise konuyla ilgili;

“Çalık Holding’e bağlı iştiraklerimizden Sigortayeri ile yarattığımız grup sinerjisi ile Unico Sigorta’nın müşterilerimiz için özel hazırladığı sigorta paketi kampanyasını değerli müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. 2017 yılı için EPDK tarafından belirlenen limitler çerçevesinde aylık faturası 82 TL’nin üzerinde olan tüketiciler serbest tüketici olabilecek.  Bu durum rekabetçi ve liberal bir piyasa yaratacak,  hem sektöre hem de müşterilerimize büyük faydalar sağlayacaktır.  Biz de bu yeni dönemde müşterilerimizin karşısına onların beklentilerine uygun olarak gerçekleştireceğimiz pek çok kampanya ile çıkıyor olacağız. Bu yaptığımız işbirliği ile bu yeni dönemin en güçlü habercisi olup müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimiz olacaktır.  Bu kampanyada, holding iştirakimiz Sigortayeri’nin öncülüğünde sigorta sektörünün en önemli firmalarından olan Unico ile işbirliği yapmış olmak da bizleri ayrıca mutlu etmiştir.

Cüneyt Tanrıverdi ;” Müşterilerin yararına projeleri gerçekleştirmeye ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmeye önem veriyoruz.”

Sigortayeri Genel Müdürü Cüneyt Tanrıverdi, tüketici yararına önemli bir işbirliğine aracılık ettikleri için memnuniyet duyduklarını belirterek, “Sigortayeri olarak, hem kurumların hem de müşterilerin yararına projeleri gerçekleştirmeye ve işbirliği fırsatlarını değerlendirmeye önem veriyoruz. Unico Sigorta ve Yepaş gibi iki büyük kuruluşun bu çerçevede bir araya gelmesine ve bu önemli işbirliğinin hayata geçmesine katkı sunmaktan memnunuz. Yapılan işbirliği Unico Sigorta, YEPAŞ ve YEPAŞ aboneleri için faydalı sonuçlar doğuracaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bizden Haberler

“SİGORTACILIK” KATEGORİSİNDE “EN İYİ WEB SİTESİ” SİGORTAYERİ.COM!

Türkiye’deki en iyi internet ve web uygulamalarının belirlendiği Altın Örümcek Web Ödülleri’nin ‘Sigortacılık’ kategorisindeki en iyi web sitesi ‘Sigortayeri.com’ seçildi. 

Her yıl geleneksel olarak DorukNet tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 13.’sü düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri töreni, 14 Ekim 2015 Çarşamba akşamı TİM Maslak Show Center’da gerçekleştirildi. 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, eleme aşamalarını başarıyla geçen 322 finalist belirlendi. 38 kişiden oluşan bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler. Başvurular toplam beş değerlendirme kriteri baz alınarak değerlendirildi. Bu kriterler; tasarım, içerik, özellik/işlevsellik,kullanılabilirlik, standart uygunluğu ve çapraz tarayıcı uygunluğu olarak belirlendi. TİM Maslak Show Center’da düzenlenen törende Sigortayeri adına ödülü Sigortayeri Genel Müdürü Erdem Can aldı.

Uzman ekip, modern uygulama, kolay hizmet

Türkiye’nin yenilikçi sigorta broker’ı Sigortayeri, profesyonel ekibi ve ileri teknolojiye sahip modern uygulamalarıyla sigortacılığa güçlü bir soluk getirdi. Hem bireysel hem de kurumsal hizmetlerde profesyonel bir ekibi bulunan Sigortayeri, bireysel sigortaları  sigortayeri.com ve mobil uygulamaları ile hızlı ve anlaşılır bir şekilde sunarken,  satış sonrasında da deneyimli ekibimiyle kullanıcılara destek veriyor.

Teknoloji alanında kendi BT (Bilgi Teknolojileri) departmanı bulunan Sigortayeri’nin yazılım ve teknolojik projeleri, kurum içi profesyonel yazılım ekibi tarafından yapılıyor. Tüm sigortacılık işlemlerinin anlık olarak yapılabildiği mobil uygulama, Sigortayeri’nin bu alandaki üstünlüğü ve öncülüğünü kanıtlıyor. Sigortayeri’nin sigortacılık deneyimi ve IT desteğiyle harmanlanan operasyonel faaliyetleri, sigorta şirketleri ve müşteri deneyimi arasında güçlü bir ilişki ağı kuruyor.

Altın Örümcek Altın Örümcek Web Ödülleri’nin ana hedefi web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulmasıdır. Altın Örümcek Web Ödülleri aynı zamanda bu alana yapılan yatırımları da özendirmeyi amaçlıyor. Web, internet teknolojileri, pazarlama ve iletişim alanlarında yetkin ve tecrübeli jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Altın Örümcek, Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu olma özelliğini de taşıyor

Bizden Haberler

BEŞİKTAŞ SİGORTAYERİ’NDE HEM TARAFTAR HEM BEŞİKTAŞ KAZANIYOR!

Sigortacılığa yeni bir soluk getiren Sigortayeri ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü güçlerini birleştirerek büyük bir işbirliğine imza attı ve taraftarın sigorta markası Beşiktaş Sigortayeri’ni yarattı. 

Sektörün önde gelen sigorta firmalarının ürünlerini kişilerin ihtiyaçlarına göre seçmesini ve karşılaştırmalı olarak sigortalara ulaşmasını sağlayan Sigortayeri ile Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Beşiktaş Jimnastik Kulübü, taraftarını, Beşiktaş Sigortayeri ile buluşturdu.

Beşiktaş Sigortayeri, siyah beyazlıların Resmi Sigorta Platformu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Karakartala gönül veren tüm taraftarlar Beşiktaş Sigortayeri’ne www.sigortayeri.com/besiktas sayfasından ya da 444 10 50 Destek Hattı’ndan ulaşabilmektedirler.

Taraftarlar sigortalarını, burada karşılaşacakları teklif ve seçeneklere göre yaptırdıklarında bundan Beşiktaş Kulübü de belli bir gelir elde etmekte ve böylece hem kendileri hem de Beşiktaş kazanmaktadır.

20 sigorta şirketinden karşılaştırmalı teklif ve takıma destek bir arada

Beşiktaş Sigortayeri’ne, gerek www.sigortayeri.com/besiktas sayfasından gerekse 444 10 50 Destek Hattı’ndan ulaşan Beşiktaşlılar, öncelikle karşılaştırmalı teklifleri görebilmekte ve “En iyi Fiyatlı Sigortacılık Ürünleri”ne hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler.

Trafik Sigortası’ndan DASK’a kadar tüm sigortacılık branşlarındaki ürünlere Beşiktaş Sigortayeri markasıyla ulaşabilen Beşiktaş Taraftarı, hem 20 sigorta şirketinden karşılaştırmalı teklif alabilmekte hem de takımına gelir yaratarak destek olabilmektedirler.

Ayrıca Beşiktaşlılara özel Beşiktaş Trafik ve Beşiktaş Kasko ürünleri’ni, tüm Anadolu Sigorta acentelerinden ve Türkiye İş Bankası Şubeleri’nden temin edebilmektedirler

Bizden Haberler

SİGORTAYERİ.COM, TRAFİK VE KASKO SİGORTASINDA 1 DAKİKADA 8 AYRI TEKLİF SUNUYOR

Sigorta sektöründe yenilikçi uygulamaların lideri Sigortayeri.com, Trafik ve Kasko sigortalarında da fark yaratıyor. Sigortayeri’nin 3950 hattına TCK No’sunu ve plaka numarasını kısa mesaj olarak gönderenler, hem trafik ve/veya kasko sigortalarının vadesinin gelip gelmediğini öğreniyor, hem de vadesi gelmişse tam 60 saniye içerisinde 8 ayrı teklifle karşılaşıyor. 

Sektörün önde gelen sigorta firmalarının ürünlerini kişilerin ihtiyaçlarına göre seçmesini ve karşılaştırmalı olarak sigortalara ulaşmasını sağlayan Sigortayeri, Trafik ve Kasko sigortası yaptırmak isteyenlere en kısa sürede en geniş seçeneği sunuyor.

Sigortayeri’nin 3950 kısa mesaj hattına, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik No’larını ve plaka numaralarını boşluk bırakarak gönderen müşteriler, fiyat olarak en uygun trafik ve/veya kasko sigortası tekliflerine, sadece 60 saniyede ve yine kısa mesaj olarak ulaşıyor.

Sigortayeri, kısa mesaj gönderen müşterinin sigortasının vadesi geldiyse, sadece 1 dakika içerisinde 8 ayrı teklif sunarken, eğer müşterinin vadesi gelmediyse  de bilgilerini otomatik vade havuzuna aktarıyor ve vade tarihi geldiğinde ise müşteri poliçe yenilemek için çağrı merkezi tarafından aranarak yine kendisine en uygun teklifler sunuluyor. Bu yolla sigorta yapan müşteriler ayrıca TTNet, Shell, Lukoil gibi firmalardan hediyeler ve THY Miles&Smiles’dan bonus miller kazanıyor

Bizden Haberler

SİGORTASINI SİGORTAYERİ.COM’DAN YAPTIRANLAR, MİL KAZANIYOR

Türkiye’nin lider online sigorta karşılaştırma sitesi Sigortayeri.com, Türk Hava Yolları’nın (THY) yolcu programı Miles & Smiles’la çok avantajlı bir kampanyaya imza atıyor. Sigortayeri.com’dan satın aldığınız her sigorta poliçesinde, harcamanızı hangi kredi kartınızla yaparsanız yapın Miles & Smiles kartınıza bonus mil kazanacaksınız. Üstelik, Sigortayeri.com’da her 1 TL harcamanıza 1 Mil kazandıran kampanyada, Seyahat Sigortaları’nda her 1 TL harcamaya tam 6 mil kazanma fırsatı da var.

Sigortasını Sigortayeri.com’dan yaptıranlar, THY yolcu programı Miles&Smiles’dan miller kazanıyor

Teknolojik altyapısı, 360 derece iletişim kanalları ve yenilikçi yaklaşımıyla uzun ve karmaşık sigorta teklifi ve satın alma süreçlerini tüm ziyaretçileri için basite indirgeyen Sigortayeri.com, yeni kampanyalarıyla gerek internet sitesi, gerekse mobil uygulama veya çağrı merkezi aracılığı ile satın alma yapan herkese büyük avantajlar da sunuyor.

Sigortayeri.com’un THY’yle işbirliğiyle yeni başlattığı ve 31 Aralık 2015 tarihine kadar devam edecek yeni kampanyasında, Sigortayeri.com’dan yapılan tüm harcamalarda Miles&Smiles kartına bonus miller yükleniyor.

Bonus mil kazanmak için, Sigortayeri.com’da önce ihtiyacınız olan sigorta türündeki size en uygun poliçeyi seçiyorsunuz. Ardından ödeme ekranında Miles&Smiles kutucuğuna tıklayarak, açılan ekrana Miles&Smiles kartınızın üzerinde yer alan TK numaranızı yazıyorsunuz. Daha sonra satın alma işleminizi dilediğiniz herhangi bir kredi kartıyla yapabiliyorsunuz. Satın alınan poliçe tutarındaki mil, TK numarasını girdiğiniz zaman  Miles&Smiles kartınıza yükleniyor.

Avantajlarla dolu kampanyada, Sigortayeri.com’daki her 1 TL’lik harcamanız için 1 Bonus Mil kazanırken, Seyahat Sigortalarına özel olarak her 1 TL’lik harcamanız için 6 Bonus Mil kazanıyorsunuz.

Bizden Haberler

ANALOG İLE DİJİTAL DÜNYAYI EVLENDİREN PLATFORM

Sigortayeri.com, kullanıcılarının ihtiyaçlarına özel sigortacılık çözümleri üreten tasarımı ve ara yüzüyle yenilendi. Yeni sitesinde müşterilerine çok daha kolay, hızlı ve güvenilir bir online sigortacılık deneyimi yaşatıyor.

Kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik sigorta ürünlerini, online ve karşılaştırmalı olarak kolayca bulmalarını sağlayan Sigortayeri.com’un web sitesi yenilendi.

Üç aylık yoğun bir geliştirme sürecinde hazırlanan Sigortayeri.com’un yeni web sitesi, modern ve esnek ara yüzüyle müşterilerine çok daha kolay, hızlı ve güvenilir bir online sigortacılık deneyimi yaşatıyor. “Sigorta yerinden alınır” mottosuyla kendini yeni nesil sigortacılık e-ticaret platformu olarak konumlayan Sigortayeri.com, ödeme sisteminde de ilklere imza atıyor. Kolay ve hızlı satın alma sürecini hedefleyen Sigortayeri.com; kredi kartı ve debit karta ek olarak Türkiye’de online sigortacılıkta ilk kez uygulanacak olan kapıda ödeme seçeneğini kullanıcılarına sunuyor.

Toplamda 9 adet konvansiyonel sigorta ürününün ve 4 adet özel sigorta ürününün online satışıyla diğer platformlardan ayrılan Sigortayeri.com, Türkiye’de ilk kez kullanılan Whatsapp Müşteri Hizmetleri’ne ek olarak Skype, Canlı Chat ve 7/24 Çağrı Merkezi çözümüyle müşterilerinin taleplerine kesin çözüm sağlıyor.

Farklarının “kesin çözüm” olduğunun altını çizen Sigortayeri CEO’su Ali Erhan Tamer, “Bizim amacımız sigortacılığı müşterilerimiz için prestijli, fırsatlar sunan ve ihtiyaç duyulduğu anda telaşa kapılmadan kesin çözüm ilkesi ile hareket edecek bir hizmet haline getirmek” diyerek Sigortayeri.com’un  öne çıkan özelliklerini şöyle sıralıyor:

“Sigortacılığın sıkıcı kalıplarından sıyrılarak ve koşulsuz %100 müşteri memnuniyetini hedefleyerek “Sigortayeri Garanti Eder” konseptini ortaya çıkaran Sigortayeri.com, bu kapsamda; 

  • “En İyi Fiyat Garantisi”yle müşterilerinin bütçelerini en az onlar kadar düşünüyor ve aynı koşullarda daha iyi fiyatla sigorta bulması halinde aradaki farkı iade ediyor. 
  • “Vade Hatırlatıcısı”yla poliçelerin vade tarihini müşterilerinin yerine takip ediyor ve yenileme vadesi geldiğinde karşılaştırmalı tekliflerini kullanıcılarına sunuyor. 
  • “SigortayerineSOR”la kullanıcılarının sigortayla ilgili tüm sorularını yanıtlıyor ve SMS 3950 Yardım’la acil durumlarda müşterilerine 1 dakika içinde ulaşıyor. 
  • Hasar ihbarı ile başlayan ilk işlemde Kişiye Özel Müşteri Temsilcisi atanıyor ve hasarın 5 iş günü    İçinde ödenmesi garanti ediliyor.

Sigortayeri.com’un oluşturduğu yeni nesil sigortacılık konseptiyle tanışmak için www.sigortayeri.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Sigortayeri.com’la sigortacılık aslında bildiğiniz gibi değil!

Sigortayeri.com Tanıtım Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=DjgsI-Jrv7

Bizden Haberler

Sigortayeri Genel Müdürü Cüneyt Tanrıverdi, Hayatımız Sigortalı dergisine konuştu!

Hayatımız Sigortalı dergisine röportaj veren Sigortayeri Genel Müdürü Cüneyt Tanrıverdi; ‘Z’ kuşağı, sigorta sektörü için büyük fırsat yaratacak! dedi.

Cüneyt Tanrıverdi

Z kuşağının tüketici davranışlarının farklılığına dikkat çeken Tanrıverdi, “Yeni jenerasyon zamanının yüzde 60’ını internet ve mobil işlemlerle geçiriyor. Bu nedenle Z kuşağının, sigorta ürünü alırken, geleneksel kanallardan ürün alacağını düşünmüyorum. Ağırlıklı olarak dijital kanallardan ürün almayı tercih edecekler. Bu nedenle, sigorta şirketlerinin de bu kanala şimdiden daha fazla yatırım yapmaları gerekli” diyor. Sigortayeri’nin de dijital sigortacılık misyonuyla yola çıktığını hatırlatan Tanrıverdi, şirket olarak bu alanda yatırım yapmayı sürdüreceklerini kaydediyor. Aktif Bank’ın dijital bankacılık yapmasının da kendileri için avantaj oluşturduğunu belirten Tanrıverdi, “Aktif Bank’ın banka ürünü sattığı 3 bin noktada sigorta ürünü satmaya çalışıyoruz. Uygulamalarımızı ortak servis çatısı altında Aktif Bank’ın teknoloji geliştirme ekibiyle birlikte yürütüyoruz” diye konuşuyor. Tanrıverdi, sektörde online sigortacılıkta sadece kendi ürünlerini değil, birden fazla markanın ürününü satan şirketlerin başarılı olacağı düşüncesinde.

Tanrıverdi’nin, Sigortayeri ile ilgili olarak verdiği bilgilere göre, Çalık Grubu bünyesinde ve Aktif Bank’ın iştiraki olarak 2013 yılında faaliyete geçen şirket 37 milyon TL ödenmiş sermayeye sahip. Çoklu dağıtım kanalını benimseyen Sigortayeri, son dönemde özellikle, ‘inşaat’, ‘enerji üretimi, iletimi ve dağıtımı’ ve ‘yenilenebilir enerji alanında Güneş Enerjisi Santralleri(GES)’ne yönelik sigorta faaliyetleriyle öne çıkıyor. Sigortayeri, Türkiye ile birlikte yakın coğrafyada yer alan ve aralarında Türkmenistan, Gürcistan, Özbekistan, Yemen, Arnavutluk’un da yer aldığı 15 ülkede hizmet veriyor. Şirketin hizmet verdiği ülkeler ağırlıklı olarak Çalık Grubu’nun iş yaptığı ülkeler. Çalık Grubunun yatırımlarının yüzde 70’inin yurtdışında olduğunu belirten Tanrıverdi, “Bu durum Çalık Grubu’na ait kurulmuş bir sigorta brokeri olmamız dolayısıyla bizim de ülke dışında iş yapma yeteneğimizi artırıyor. Sözgelimi, Gürcistan’da enerji santralleriyle ilgili ciddi bir portföyümüz oluştu. Çalık Grubuna ait Arnavutluk ve Kosova’nın en büyük bankası olan BKT Bank, Fiba holdingin hissedarı olduğu Credit Europe Bank, Romanya, Rusya, Ukrayna, Dubai, Hollanda ve İsviçre’de bulunan bankaların sigorta işlemlerine aracılık ediyoruz. Keza, Çalık Enerji, Özbekistan’da en son doğalgaz dönüşümlü enerji santrali projesine başladı. Bu projenin de iş ortaklarımızla ile birlikte sigortalanmasına katkı yapıyoruz. Çalık enerji Yemen projesinde ise nakliyat, montaj sigortaları dışında politik şiddet sigortası da yapıyoruz. Bu örnekleri daha da artırmak mümkün” diyor.

Röportajın tamamı için tıklayın.

Bizden Haberler

Günümüzde en değerli unsur zaman ve online brokerlik sayesinde sigorta müşterilerimize değerli zamanlarını kazandırmayı vaat ediyoruz!

Türkiye’de dijital alana yatırım yapan ilk 3 sektörden biri olan sigortacılık sektörü için dijitalleşme süreci gerek satış gerekse pazarlama alanında son yıllarda oldukça hızlı bir şekilde ivme kazandı. 5 yıl öncesine kadar sigortacılık tamamiyle geleneksel kanallardan yapılırken son dönemlerde sigorta müşterilerinin de her alanda olduğu gibi online ve pratik çözümlere ihtiyaç duyduğunu gözlemliyoruz. Günümüzde en değerli unsur zaman ve online brokerlik sayesinde sigorta müşterilerimizin değerli zamanlarını kazandırmayı vaad ediyoruz. Bu kapsamda sektördeki diğer dağıtım kanallarıyla en büyük farkımız müşterilerimize hızlı ve pratik çözümler sunarak sektörün hizmet kalitesinin daha da artmasına katkıda bulunmak.

Sigortayeri

Sektöre genel olarak baktığımızda ise dağıtım kanalları arasında son dönemde online sigorta broker firmalarının daha da ön plana çıktığını söyleyebilirim. Z kuşağının tüketici davranışlarının farklılığına dikkat çekmek gerektiği düşüncesindeyim. Yeni jenerasyon zamanının yüzde 60’ını internet ve mobil işlemlerle geçiriyor. Bu nedenle Z kuşağının, sigorta ürünü alırken, geleneksel kanallardan ürün alacağını düşünmüyorum. Ağırlıklı olarak dijital kanallardan ürün almayı tercih edecekler. Bu nedenle, sigorta şirketlerinin de bu kanala şimdiden daha fazla yatırım yapmaları gerekecek.

Ayrıca yakın dönemde sigorta tüketmeye başlayacak olan Z kuşağının da diğer bir itici güç olacağını görüyoruz. Sigortayeri olarak bu vizyon ile tüm dijital işlerimizde iyimserliğimizi ve iştahımızı koruyoruz.

Türkiye’de 5 yıl sonra söz konusu oranın artmasında ‘Z’ kuşağının da katkı yapmaya başlayacağı düşüncesindeyiz. Bugün yaşları henüz 16-17 olan kesimin 5 yıl sonra yaşlarının 21-22’ye geldiğinde bu kesim, 5 yıl içinde çalışıp, para kazanmaya başlayacak ve elbette ki sigorta ihtiyaçlarını geleneksel kanallar yerine dijital kanallardan karşılayacak.

Röportajın tamamı için tıklayın.

Bizden Haberler

Sigortayeri, siber risklere karşı finansal güvence sunuyor.

Türk sigorta sektöründe çoklu dağıtım kanalı ile çalışan tek Sigorta ve Reasürans Brokeri Sigortayeri, ana sponsoru olduğu Entegre Siber Güvenlik Teknoloji Platformu etkinliğinde, dijitalleşen dünyada önemi her geçen gün artan siber güvenlik alanının oyuncularıyla bir araya gelerek, siber risklere karşı sunduğu teminatları anlattı.

Cüneyt Tanrıverdi

Sigorta brokerlik pazarının önemli oyuncularından Aktif Bank iştiraki Sigortayeri, finansal sigortalar alanındaki çözüm ortağı dünyanın en büyük halka açık sabit kıymet ve sorumluk sigortacısı Chubb Türkiye ile katıldığı Entegre Siber Güvenlik Teknoloji Platformu’nda son dönemde siber güvenlik alanında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Birçok teknoloji şirketini buluşturan etkinlikte, Sigortayeri ve Chubb, katılımcıların siber riskler alanındaki teminat ihtiyaçlarına yönelik sigorta programları hakkında bilgiler paylaştı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sigortayeri Genel Müdürü Cüneyt Tanrıverdi, “Şirketimiz Sigortayeri ve ASRON markalarıyla, 1 milyonun üzerinde kurumsal ve bireysel müşteriye karşılıklı güven temelinde sigorta hizmetleri sunuyor. Bu kadar büyük bir müşteri grubuna hizmet ederken, siber güvenlik elbette şirketimiz ve müşterilerimiz açısından büyük önem taşıyor.” dedi.

Tanrıverdi, “Bireyler ve organizasyonlar için kaçınılmaz hale gelen dijital teknolojiler, getirdiği yeniliklerin yanı sıra güvenlik boyutunda da yeni kaygıların oluşmasına neden oluyor. Araştırmalar da bunu destekliyor: Dünya Ekonomik Forumu siber riskleri, dünyanın karşılaştığı en ciddi 5 risk arasında gösterirken, 2021 yılında siber güvenlik ihlallerinin dünyaya 6 trilyon dolara mâl olacağı tahmin ediliyor. Kurumlar bazında baktığımızda ise üzerimize düşen görev, riskleri kontrol altında tutarak bilişim altyapılarını dirençli hale getirmek ve güvenli, saldırılara karşı dayanıklı bir siber alanın sağlanması için çalışmak... Bu doğrultuda ihtiyaçları en doğru şekilde analiz etmek, şirket bünyesinde en alt kademeden en üst kademeye kadar herkesin bu konuda eğitim almasını sağlamak ve kapsamlı bir siber risk planı oluşturmak büyük önem taşıyor. Biz de Sigortayeri olarak, Asron Sigorta markası altında, Chubb Türkiye iş birliği ile bankacılık, enerji ve perakende sektörlerine yönelik Türkiye ve yurtdışında çok sayıda kurumsal müşterimize siber risk sigortaları sunuyoruz. Bu alandaki gelişmeleri yakından takip ederek ve doğru iş ortaklıklarımızı sürdürerek, ülkemizin siber güvenlik sahasında güçlenmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Entegre Siber Güvelik Teknoloji Platformu aracılığıyla sektörün oyuncularıyla bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Tüm dünyada kurumlara yönelik ciddi siber saldırılar yaşandığını ifade eden Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday ise “Giderek yoğunlaşan siber saldırılar sadece büyük kurumları değil, küçük ve orta ölçekli işletmeleri de hedef alıyor. 2017’de Türkiye’de online siteleri çökertmeye yönelik günde 475, saatte 20, dakikada 3 DDoS saldırısı yaşandı ve Türkiye dünyada en fazla DDos saldırısına hedef olan ülkeler arasına girdi. Saldırıya maruz kalanlar hem maddi zarar gördü hem de itibarları zedelendi, bu da müşteri kaybını beraberinde getirdi. Bu tarz risklere karşı hazırlık yapmak önemli olsa da hiçbir önlem siber saldırılara karşı yüzde yüz koruma sağlamıyor. Siber sigorta çözümleri ise siber saldırıların zararını en aza indirgiyor. Siber sigorta pazarının liderlerinden Chubb olarak, bu alandaki 20 yılı aşkın global birikimimizi Türkiye’ye getirdik. Her şirketin ihtiyacı; faaliyet gösterdiği sektöre, büyüklüğüne, risklere göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle siber sigorta çözümlerinin özelleştirilebilir olması gerekiyor. Chubb olarak her bir riski kendi içinde değerlendirip ona özel ürün tasarlıyoruz. Süreci müşteriyle beraber yönetiyor, hasar oluştuktan sonraki dönemde de müşterinin yanında yer alıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bizden Haberler

Sigortayeri Genel Müdürü Cüneyt Tanrıverdi, Yeni Enerji dergisine konuştu!

Cüneyt Tanrıverdi

-Sigortayeri/Asron Sigorta faaliyet alanları ve müşterilere sunduğu çözümler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Aktif Bank İştiraki olan Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği, Türk sigorta sektöründe çoklu dağıtım kanalı ile çalışan tek broker olma özelliğini taşıyor.

Kurumsal Sigorta faaliyetleri konusunda güçlü plasman ekibimiz ile yurt içi ve yurt dışı olmak üzere geniş bir coğrafyada önemli sigorta teminatları, danışmanlık ve risk analizi hizmetlerini kurumsal markamız olan ASRON SİGORTA markamız ile sağlıyoruz.

Müşterilerimizin sigorta ihtiyaçlarına en uygun çözüm önerilerini üretmek üzere global pazarda faaliyet gösteren birçok sigorta ve reasürans şirketi ile iş birliği yapmaktayız.

Enerji, inşaat, tekstil, otomotiv, sağlık ve finansal hizmetler sektörlerinde önemli projelerde müşterilerimizin sigorta çözüm ortağı olarak yanlarında yer alıyoruz.

-Asron Sigorta, kurumsal müşterilere yönelik sigorta faaliyetleriyle öne çıkıyor ve enerji sektörü de bunların başında geliyor. Enerji sektörüne yönelik sunduğunuz hizmetler nelerdir?

Sizin de bildiğiniz gibi geçtiğimiz 10 yılda enerji sektöründe ülkemizde önemli yatırımlar gerçekleştirildi. Bu artışın, ülkenin büyüme rakamlarına paralel olarak devam edeceğini öngörüyoruz. Çeşitli risklere de açık olan söz konusu yatırımların geleceğe sağlıklı bir şekilde yol alabilmesi adına devredilebilecek risklerin sigorta poliçeleriyle sigorta şirketlerine aktarılması önem taşıyor.

Enerji ve enerjiye bağlı sektörlerdeki tecrübemizle enerji santrallerinin inşaat, montaj ve operasyonel risklerini güvence altına alıyoruz. Enerji santrallerine sağladığımız reasürans kabullerimiz ile test ve bakım devreleri dahil olmak üzere hidroelektrik santraller, termik santraller, kombine çevrim santralleri, rüzgâr enerji santralleri, jeotermal enerji santralleri, biyoenerji, elektrik ve doğal gaz iletim dağıtım hatlarının da risklerini güvence altına alıyoruz. Ülkenin önde gelen enerji şirketlerinin sadece yurtiçinde değil yurtdışında yaptıkları yatırımlarına da teminat sağlıyoruz.

Yurt dışında ise yerel yönetimin talepleri, onların sigortacılık mevzuatlarına uyum yine çok önemli. Firmaların bütçesine uyan ve gerekli tüm teminatları sağlayan ihtiyacına yönelik sigorta ürünleri tasarlıyoruz.

Yurt dışındaki Enerji yatırımlarının riskleri için kabul gören All Risk, Sorumluluk, Ferdi Kaza ürünlerinin yanında Politik Şiddet ve Kaçırılma – Fidye İsteme risklerine de teminat sağlayarak 360 derece risk yönetimi yapıyoruz. Irak, Libya, Yemen gibi ülkelerde ve özellikle Afrika’daki projelerde All Risk ve Sorumluluk teminatı yeterli olmadığı düşünerek fark yaratacak çözümler sunmaya çalışıyoruz.

-Enerji sektörüne yönelik gerçekleştirdiğiniz projelerden örnekler verebilir misiniz? (Bugüne kadar gerçekleştirdiğiniz projeler, hangi enerji santrallerine çözüm sağladınız vs.)

Ana sermayedarımız Aktif Bank, ülke ekonomisine sağladığı aktif desteği sürdürülebilir bir geleceğin ana yatırım araçlarından biri olan yenilenebilir enerji alanında da gerçekleştirdi.

2017 yılı itibarıyla stratejik yatırım alanı olarak belirlediği yenilenebilir enerji sektörüne özel yeni finansman modelleri ve sistemsel entegrasyon çözümleri geliştirerek; yenilenebilir enerji kaynakları’ndan enerji santralleri kurulumları için uzun vadeli finansman sağlıyor. Aktif Bank’ın kurduğu ortaklıklar ile proje finansmanına EPC hizmetlerini de ekleyerek, Güneş Enerjisi Santralleri (GES) sektöründe EPCF hizmetini sunan ilk kurum oldu. Sağladığımız finansal destek ile 250 MWp’ın üzerinde GES projesini hayata geçirerek sektörde öncü ve lider bir konuma geldi. Biz de bu rüzgarı arkamıza alarak Bankamız kredi sağlarken biz de Allianz Frame work kapsamında kredi alan kurumlara özel montajdan itibaren işletme dönemi ile birlikte 10 yıl yenileme garantili yeni bir ürün çıkardık.

Piyasada olmayan güneş ışıması azalmasından kaynaklı performans kaybının da olduğu, Fraunhofer gibi uluslararası bir kurumun tesisleri gezdiği ve uluslararası geçerliliği olan sertifika programı sayesinde kredili ürünler ve direk müşteri kanalında toplam 650 Mw proje sigortaladık. Bu büyüklük ile şu anda pek çok sigorta şirketinden daha çok portföy sahibiyiz ve aracılar arasında da lider konumundayız.

Sadece GES projeleri ile değil yoğunlukla yurt dışında olmak üzere büyük enerji projelerine teminat sağladık. Türkiye dışında Irak, Libya, Yemen, Türkmenistan, Gürcistan, Mısır, Kosova, Arnavutluk, Özbekistan gibi coğrafyalarda projeleri takip ediyoruz. Bu ülkelerde hasar yönetiminde oldukça tecrübemiz bulunuyor. Ortadoğunun en büyük projesi olarak ödül almış olan Al Khairat Doğalgaz Çevrim Santrali projesinin sigortalarını örnek gösterebiliriz.

Doğalgaz Çevrim Santralleri, Endüstriyel tesis montaj/inşaatları, Elektrik – Doğalgaz dağıtım ve proje şirketleri, Güneş – Rüzgar ve Hidroelektrik santraller konusunda uzun yıllara dayanan birikimimiz var.

-Gelecek döneme ilişkin hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?

Özel uzmanlık gerektiren enerji sektörü özellikle HES, RES, Solar, Doğalgaz Çevrim, Boru Hattı, Enerji İletim/Dağıtım gibi tesislerinin sigortalarında deneyimli kadromuz ile en doğru tavsiye ve en doğru çözüm ile fiyat-maliyet optimizasyonu sağlayarak tam müşteri memnuniyetini hedefliyoruz.

Enerji tarafında dünya genelinde yaşanan projelerdeki durgunluğun yeni birkaç proje ile canlanacağı bir konjektürde yerimizi şimdiden aldık. Bu projelerle yeni 3 farklı ülkeyi de portföyümüze katmayı hedefliyoruz. 2019 senesi için büyüme hedeflerimize kendimizi yakın görüyoruz.

Röportajın tamamı için tıklayın.

Bizden Haberler

PSM Awards’tan DaskMatik’e yılın “Insuretech Başarı Ödülü”

Cüneyt Tanrıverdi

Sigorta brokerlik pazarının önemli oyuncularından Aktif Bank iştiraki Sigortayeri’nin hayata geçirdiği örnek proje DaskMatik; teknolojide inovasyona dayalı, prestijli ödül organizasyonu PSM Awards tarafından “Insurtech Başarı Ödülü”ne layık görüldü.

Ülkemizde ilk kez platform sigortacılığı konsepti ile hayata geçirilen örnek proje DaskMatik, PSM Awards tarafından 2019 yılının en başarılı ‘insuretech’ projesi seçildi. Sigortayeri DaskMatik ile, bir deprem ülkesi olan Türkiye’de Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun yaptırılmasını zorunlu kıldığı DASK’ı müşterilerinin hızlı, kolay ve pratik bir şekilde satın almasını sağlıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Sigortayeri Genel Müdür Cüneyt Tanrıverdi, “1999 depreminin ardından kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun koordinasyonunda hayata geçen DASK zorunlu deprem sigortasına insanların daha çabuk ve kolay ulaşabilmesini hedefleyerek DaskMatik’i hayata geçirdik. Türkiye’nin 300 farklı noktasındaki ‘DaskMatik’ adını verdiğimiz kiosklar aracılığıyla insanlar yaklaşık 3 dakikada DASK poliçesini alabiliyor. Son bir yılda 100 binden fazla kişinin DASK poliçesi satın aldığı DaskMatik’lerimiz, müşterinin hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra sosyal tarafı ile de çok kapsamlı fayda yaratan ve geleneksel kanallara alternatif yenilikçi bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Finans, bilişim, yazılım ve sigorta sektörlerindeki teknoloji odaklı inovatif projelerin ödüllendirildiği PSM Awards tarafından projemizin değer görmesi ve ‘Insurtech Başarı Ödülü’ne layık görülmesi bizi çok gururlandırdı” dedi.

Bizden Haberler

Yeni Enerji Dergisi Daskmatik Röportajı

Cüneyt Tanrıverdi

-Sigortayeri/Asron Sigorta faaliyet alanları ve müşterilere sunduğu çözümler hakkında bilgi verebilir misiniz?

Aktif Bank İştiraki olan Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği, gerek müşteri portföyü ve iş hacmi gerekse fiziki kanallar ve dijital dağıtım kanalları itibariyle sektörün en güçlü sigorta brokerleri arasında yer alıyor.

Bireysel ve perakende sigorta faaliyetleri konusunda ana markamız olan Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerliği, kurumsal Sigorta faaliyetleri konusunda ise ASRON SİGORTA markası ile hizmet sağlıyoruz.

Sigortayeri markasıyla hizmet verdiğimiz perakende ve Dijital Sigortalar kanalında doğrudan müşterilerin self servis sigorta hizmetlerinden faydalanabildiği web ve mobil üzerinden sağladığımız hizmetlerle birlikte, iş ortaklıkları yolu ile müşterilerin ihtiyaçlarına yerinde cevap verdiğimiz kiosk cihazlarımızda bulunmakta. İş ortaklığı gerçekleştirdiğimiz kurumlara örnek vermek gerekirse; Bankalar, Elektrik Dağıtım Şirketleri, Spor Kulüpleri, Ödeme Kuruluşları gibi farklı sektörlere özel dijital sigorta platformlarımız yolu ile hizmet vermekteyiz.

-Sigorta yaptırmak isteyenlere platformunuzdan ne tip ürün ve hizmetler veriyorsunuz?

Web tabanlı ana platformumuz https://www.sigortayeri.com/ aracılığıyla sigorta müşterilerine oto, sağlık, konut ve hayat sigortaları kapsamında ürün ve hizmetler sunuyoruz.

Son dönemde çok gündemde olan deprem konusu kapsamında ise sunduğumuz önemli bir hizmetimiz mevcut; Daskmatik. Sigortayeri olarak, ana platformumuza bağlı kiosklar aracılığıyla müşteriye ihtiyaç anında hızlı bir şekilde zorunlu deprem sigortası satın alma imkanı sağlayan hizmetimize Daskmatik adını verdik. Bu projede Türkiye’nin önde gelen elektrik dağıtım şirketlerinin abone merkezlerinde konumlandırdığımız kiosk cihazları aracılığıyla hizmet veriyoruz.

Müşterilerin çok kısa sürede bilgilerini Daskmatik ekranına girerek zorunlu deprem sigortası poliçesi satın alabilmelerini ve akabinde aynı cihazdan kredi kartları ile ödeme yapabilmelerini sağlıyoruz. Önümüzdeki günlerde zorunlu deprem sigortası satın alan müşterilere konut ve eşya sigortaları teklifi de sunmayı planlıyoruz.

-Karşılaştırma yapma, indirim, vade vb gibi avantajlar sunuyor musunuz? Sigorta yaptırmak isteyenler sigorta şirketlerinden poliçe almak yerine sizce neden bu platformu kullanmalı? Farklılığınız nedir?

Bildiğiniz gibi DASK poliçe primleri sigorta şirketi bazında değişkenlik göstermiyor. Dolayısıyla bu poliçe nezdinde karşılaştırmalı bir fiyat söz konusu değil. Daskmatik projesinde müşterilerin bu zorunlu poliçeye kolay ve zahmetsizce ulaşmasını amaçlıyoruz.

Sorunuza platform bazında baktığımızda ise hizmetlerimizin bütününü sunan ana dağıtım kanalımız Sigortayeri.com sorunuzda bahsettiğiniz avantajları sağlıyor. Daskmatik de bu platformun tamamlayıcı bir parçası olarak yer alıyor.

Platformumuz müşterilerin ilgilendikleri sigorta ürününü onlara karşılaştırmalı olarak sunuyor, indirim ve taksit opsiyonlarını iletiyor. Diğer tüm ürün ve hizmetlerde olduğu gibi günümüzde müşteriler, satın alma öncesi aynı ve benzer ürünleri karşılaştırmak, optimum maliyette satın almak amacıyla doğrudan üreticiyle bağlantı kurmak yerine kendisine birden fazla opsiyonu hızlı ve kolay sunacak platformları tercih ediyor. Bu sebeple müşteriler doğrudan sigorta şirketlerinden teklif almakla birlikte platformumuzdan da faydalanıyor.

-Bugüne kadar kaç kişi sizin üzerinizden sigorta ürünlerine ulaştı. Kaç kişi ziyaret ediyor?

Şirketimizin portföyünde 1 milyonun üzerinde hizmet verdiğimiz sigortalı bulunuyor. Sigortayeri.com ve platforma bağlı alt kanalları dikkate aldığımızda sunduğumuz ürün ve hizmetleri değerlendirmek üzere ayda 100 bin ve üzerinde ziyaretçimiz olduğunu söyleyebilirim.

-Yakın dönemde yeni ürün ve hizmet hayata geçirecek misiniz? Projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Şirketimiz Sigorta Brokerliği faaliyetlerinin yanı sıra Reasürans Brokerliği kapsamında sigorta şirketleri ile iş birliği yaparak yeni ürün ve hizmetler sunma konusunda proaktif davranıyor. Bunu yaparken değişen risk ve ihtiyaçlara odaklanıyoruz. Bir örnek vermek gerekirse dünyanın en büyük plastik kart pazarlarından biri olan Türkiye’de müşterilerin kartlarını kayıp çalıntıya karşı sigortalamak amacıyla “Güvenli Cüzdan” isminde bir Sigorta ürünü geliştirdik. Kartlarımızın cüzdanımızda yer aldığını düşünerek bu teminata cüzdan ve beraberindeki riskleri de ekledik. Ürünümüz yaklaşık 100 bin müşteri tarafından kullanılıyor. DASK kapsamında ise var olan bir ürünün satış kanalı bazında bir proje gerçekleştirdik ve Daskmatik kioskları ile 100 bini aşkın zorunlu deprem sigortası satışına aracılık ettik. Hedefimiz bu platform aracılığıyla önümüzdeki 3 yıl içinde 1 milyon müşteriye ulaşmak. Önümüzdeki dönemde, değişen iklim koşullarına da paralel olarak hepimizin gündeminde yerini koruyan dolu riskine karşı evimizi, aracımızı teminat altına almayı hedefleyen bir ürün sunmayı planlıyoruz.

Röportajın tamamı için tıklayın.

Tıklayın, özel müşteri temsilcinize ulaşın.

0850 724 10 50