Kasko Sigortası

Kasko sigortası, aracınızın çalınması, yanması gibi durumlarda ya da kaza sonrası oluşabilecek zararları güvence altına alan bir sigorta türüdür. İsteğe bağlı yapılan kasko, zorunlu trafik sigortasının karşılamadığı zarar durumlarında devreye girer ve sizi zarardan kurtarır. Aracınızı karşılaşabileceği her türlü riske karşı güvence altına alır. Kaskoya sahipseniz aracınızı kazalardan ve her türlü doğal afet olaylarından zarar görmeden kurtarabilirsiniz. Poliçenizde yer alan maddelere göre aracınızın zararını karşılamanıza yardımcı olur. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri ile çalışan Sigortayeri, en uygun kasko fiyat tekliflerini size sunar. Farklı poliçeler arasında zaman kaybetmeden detaylı karşılaştırmalar yapabilir; kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası, aracınızı olası zararlardan korumanıza yardımcı olan bir sigorta şeklidir. Sigortayeri aracılığıyla yaptıracağınız kasko sigortası ile hem aracınızın zararlarını giderir hem de yaşayacağınız ekonomik kayıpların önüne geçmiş olursunuz. Sigorta poliçe sahibini ve aracını güvence altına alır. Sigortanızın poliçe kapsamında sunulan kolaylıklar sayesinde riskinizi minimize edip güvenli yolculuklar yapabilirsiniz. 
Bu süre içerisinde aracınızı yanma, çarpma, çarpışma, çalınma, terör ve deprem gibi durumlar karşısında güvence altına alır.  Kasko kişiye göre özelleştirilebilen bir sigortadır. Bu sayede kasko sigortasının poliçe kapsamını ihtiyacınıza ve beklentilerinize göre siz belirleyebilirsiniz. Sigortayeri’nde size sunulan farklı teminatlarla dilediğiniz poliçeyi seçebilir ve dilerseniz poliçenize teminatlar ekleyip çıkarabilirsiniz. Kişiye özel düzenlenebilen kaskonun ek teminatları değişkenlik gösterir. Ek teminatlar arasında hukuksal koruma, onarım ve yol yardım hizmeti, ikame araç hizmeti, kullanım kaybı teminatı, kemirgen teminatı ve acil sağlık ambulansı hizmetleri bulunur. Ayrıca anahtar kaybı, enflasyon, kötü niyetli hareketler, aracınızın yetkisi olmayan kişiler tarafından çekilmesi durumları da aracın ve sizin ihtiyacınıza göre kaskoya eklenen ek teminatlardır. 
Ancak kasko her durumda geçerli olmayabilir. Kasko sigortası poliçede bulunmayan hasarları karşılamaz. Ayrıca savaş, darbe, istila, nükleer kazalar, sürücünün uyuşturucu madde kullanması, kaskolu aracın ehliyet sahibi olmayan biri tarafından kullanılması bunlardan bazılarıdır. Ayrıca aracın periyodik bakımının aksatılması, taşıma haddinden fazla araca yolcu ve yük bindirilmesi ve sigortalının araca kasten zarar vermesi sonucu kasko hasarı karşılamaz.
İsteğinize göre şekillenen kasko sigortası ile kazadan, yangından ve çalınmadan kaynaklanan zararları ve finansal yükleri düşünmek zorunda kalmazsınız. Trafikte tek düşünmeniz gereken sadece sağlığınız olur.

Trafik Sigortası ile Kasko Sigortası Aynı mı?

Temel olarak benzer içeriğe sahip olan kasko ve trafik sigortası, kapsam açısından oldukça farklıdır. Kasko sigortası poliçe döneminiz boyunca sizi ve aracınızı kazalara karşı güvence altına alır. Trafik sigortası ise kaza yapmanız halinde karşı aracın hasarını karşılar.
Trafik sigortası zorunlu bir sigortadır. Adından da anlaşılacağı üzere trafiğe çıkan her araç sahibinin zorunlu olarak aracına yaptırması gerekir. Karayolları Trafik Kanunu'na göre zorunlu trafik sigortası olmayan bir araç trafiğe çıkamaz. Kasko sigortası ise zorunlu değil, isteğe bağlıdır. Herhangi bir kaza sonucunda trafik sigortası karşı tarafın mağduriyetini gidermek için işleme alınırken kasko sigortası, poliçe sahibinin zararlarını gidermeye odaklanır.

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kasko sigortası zorunlu bir sigorta şekli olmamasına rağmen kendinizi ve aracınızı finansal açıdan korumanız için iyi bir seçenektir. Bu nedenle aracınızı ve kendinizi güvence altına almak için yaptırılması gerekir. Kasko sigortası sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenen bir araç sigortasıdır. Sigortayeri’nde farklı sigorta şirketlerinin kasko teklifleri de farklı teminatlar içerebildiği için fiyat farklılıkları oluşabilir. Sunulan fiyat tekliflerini gözden geçirirken, teminatları da detaylı şekilde incelemelisiniz. 
Kasko yaptırırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelen en önemli konu olası riskleri önceden düşünmeniz olacaktır. Arabanızın trafik kazalarında, yangın ve deprem gibi doğal afetlerde ve terör durumlarında hasar görme olasılığı her zaman bulunur. Bu nedenle ilk yapmanız gereken şey sigorta yaptıracağınız şirketi iyi seçmenizdir. Sigortayeri’nde yer alan sigorta şirketleri, araç sahiplerine özel ödeme planı çıkarır. Siz de bu doğrultuda kendinize uygun ödeme seçeneklerini belirleyerek kasko sigortanızdan en iyi verimi alabilirsiniz. 
Sigortayeri profesyonel ekibi ile en doğru sigorta şirketini seçmenize yardımcı olur. En kısa zamanda, aracınız için en doğru poliçeyi seçmenizi sağlar.

Sigortayeri’nden Kasko Teklifi Nasıl Alınır?

Sigortayeri’nde kasko teklifi almak oldukça kolay ve pratik bir işlemdir. Kasko teklifi sigorta şirketlerine ve sizin aracınızın durumuna göre değişkenlik gösterir. Kasko teklifi alabilmek için kişisel bilgilerinizi ve aracınızın ruhsat bilgilerini iletmeniz yeterlidir. Sigortayeri, sizin adınıza en deneyimli sigorta şirketlerine ulaşır ve en iyi tekliflerini size sunar. Siz de beklentinize uygun teminatları olan poliçe türlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca poliçe kapsamında aracınızın plakasından sorgulama yaparak plakadan kasko teklifi alabilirsiniz. Bu sayede bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre en ucuz kasko imkânına sahip olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

En Uygun Fiyatlı Kasko Sigortası Sigortayeri’nde!

Kasko sigorta fiyatları, poliçenin kapsamı ve sonradan eklenen teminatları göz önüne alınarak belirlenir. Ücretlendirme kaskonun değeri esas alınarak yapılır. Kaskonun değeri, aracınızın markası ve modeli, aracınızın yaşı, piyasadaki değeri ve aracınızın sahip olduğu araç aksesuarları göz önüne alınarak sunulur. 
Araç sigorta fiyatının belirlenmesindeki bir diğer önemli etken de sürücünün yani sizin hasar geçmişinizdir. Sürücünün hasar oranlarına bakılarak ne kadar prim bedeli ödeyeceği belirlenir. Tüm bu bilgileri göz önüne aldığınızda sizin için en uygun kasko, aracınızın durumuna ve hasar geçmişinize bağlıdır. 
Bütçenize en uygun kasko fiyatlarını sigortayeri.com adresinden alabilirsiniz. Sayfamız üzerinden kasko fiyatı almayı inceleyebilirsiniz. Sigortayeri.com'un HDI, Sompo ya da Axa gibi şirketlerden çalışmış olduğu poliçeler, zorunlu trafik sigortanızın yetersiz geldiği durumlarda maddi zararlarınızı karşılamanız için size avantajlı teminata sahip olma olanağı sağlar.

Kasko Sigortası Nasıl Sorgulanır?

Kasko sigortası sorgulamanızı E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Şayet E-Devlet şifreniz varsa, şifreyi girdikten sonra "E-Devlet Kasko Sorgulama" ekranına girmelisiniz. Daha sonra ekranın sol kısmındaki hizmetler bölümüne geçiş yapmalısınız. Bu kısımda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne giriş yapmalısınız. Burada kasko poliçe sorgulama kısmına girmelisiniz. Açılan sayfaya aracınızın plaka bilgilerini girerek istediğiniz kasko sorgulamasını yapabilirsiniz. Önceleri sadece Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nden yapılan bu işlemi günümüzde E-devlet resmi internet sitesinden ve mobil uygulamasından da rahatlıkla yapabilirsiniz. Kasko sigorta sorgulaması yaparak aracınızın kasko poliçesinin bitiş tarihini öğrenebilirsiniz. 
Ayrıca aracınızın poliçe numarasını, kaskoyu hangi sigorta şirketine yaptırdığınızı, ne tür bir kaskoya sahip olduğunuzu, bugüne kadar hangi poliçeleri yaptırmış olduğunuzu, tramer numaranızı, aracınızın marka ve şase numara bilgilerini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. 
Kasko sigortanızı yapmaya karar verdikten sonra tek yapmanız gereken sigortayeri.com’a ulaşmak olacaktır. Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketleri ile çalışan Sigortayeri, ihtiyaçlarınızı ön plana alarak; en güvenli şirketleri sizinle buluşturur. Kendinize en uygun poliçeyi bizimle vakit kaybetmeden bulabilir ve aracınızı finansal açıdan garanti altına alabilirsiniz.

Merak Edilenler

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri