Axa Sigorta

Axa Sigorta'nın geçmişi 1828 yılında Paris'te kurulan L'Union sigortaya dayanır. 2000'li yıllara kadar farklı sigorta şirketleriyle ortaklıklar yapan firma son olarak 2008 yılında Oyak hisselerini alarak faaliyetine Axa Sigorta olarak devam etmiştir. Bünyesinde sağlık, konut, araç, trafik sigortası gibi oldukça geniş bir ürün portföyünü barındırır. Sağlık poliçesi altında özel sağlık sigortası, yurtdışı seyahat sağlık sigortası, 17-22 yaş için Axa genç tamamlayıcı sağlık sigortası, KOBİ'lere özel sağlığım tamam sigortası gibi ürünler yer alır. Bunun yanı sıra poliçe sahiplerine ayrıca sunduğu Axa tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile anlaşmalı hastanelerde poliçe sahiplerine sadece cüzi bir miktarda katkı payı ödeyerek tedavi olabilme imkanı sunar. Axa Sigorta’yı tercih edenler sağlık sigortalarının yanında konut ve araç sigortalarını da bir arada takip edebilme avantajından faydalanır. Siz de var olan poliçelerinizi e-devlet üzerinden Axa Sigorta poliçe sorgulama seçeneğiyle sorgulayabileceğiniz gibi yeni teklifler almak için de Sigortayeri’nin sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Axa Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Axa sağlık sigortası sahipleri sağlık risklerini yönetirken öngörülebilir bütçe hesaplaması konusunda da bilgi sahibi olurlar. Özel sağlık sigortası, kaza, hastalık ya da beklenmeyen bir sağlık problemi ortaya çıktığında masrafların poliçe kapsamı doğrultusunda karşılanması konusunda destek olur. Axa Sigorta poliçesine sahip olanlar bir yandan olası sağlık problemlerine karşı kendilerini ve sevdiklerini güvence altına alırken bir yandan da sağlığa yaptıkları harcamaları ekonomik hale getirebilmenin avantajından faydalanırlar. Yatarak ya da ayakta tedavi gibi alternatif paketlerin olması da bütçeye göre seçim yapmayı kolaylaştırır. Axa Sigorta anlaşmalı hastaneler poliçe sahiplerine anlaşma kapsamlarına göre tedavi seçenekleri sunarken tıbbi yardım konusunda da yardımcı olur. Dijital dünyanın avantajlarını ayağınıza getiren Sigortayeri’nde yer alan sağlık sigortası teklif al seçeneği üzerinden hızlı bir şekilde sigorta teklifi alarak özel sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Axa Konut ve DASK Sigortası Ne İşe Yarar?

DASK sigortası konutları deprem, doğal afet gibi risklere karşı güvence altına almak adına zorunlu yaptırılan bir sigorta türüdür. Axa Sigorta DASK kapsamında tapuya kayıtlı özel mülkiyetlerin ve bağımsız bölümlerin güvence altına alınmasını sağlar. Özellikle 1999 Marmara depreminden sonra zorunlu hale gelmiş olması inşaat sektöründe güvenli yapılaşmanın önünü açmıştır. Diğer yandan konut sigortası ise zorunlu olmayıp oldukça geniş bir kapsama sahiptir. Doğal afeti içerdiği gibi ev içindeki eşyalar da ek teminat yatırılarak sigorta altına alınır. Bunun yanı sıra yangın ve hırsızlık teminatı da sigorta kapsamı içine alınabilir. Axa Sigorta’dan yaptırdığınız DASK poliçenizin durumu hakkında e-devlet üzerinden yapacağınız Axa Sigorta poliçe sorgulama işlemi vasıtasıyla kolayca bilgi alabilirsiniz.

Axa Kasko Poliçesi Aracınızı Güvene Alır

Araçların sürekli dış ortamda ve trafikte olduğu düşünüldüğünde birçok riskle de karşı karşıya kaldıklarını kabul etmek gerekir. Kasko zorunlu olmayıp genellikle isteğe bağlı olarak yapılan bir araç sigortası türüdür. Bununla birlikte Axa kasko yaptıranlar araçlarını çalınmadan kazaya kadar birçok riske karşı güvence altına almış olurlar. Kaskonun koruma süresi 1 yıldır. 1 yıl boyunca herhangi bir hasar bildirmeyen Axa Sigorta güvencesine sahip araç sahipleri ayrıca hasarsızlık indiriminden faydalanırlar. Trafik kazaları, deprem, yangın ya da doğal afet gibi sebeplerden dolayı oluşan maddi kayıplar oldukça büyüktür. Kasko maddi kayıpların poliçe kapsamına göre tazmin edilebildiği, vefat teminatı gibi farklı teminatlarla da desteklenen oldukça önemli bir sigorta türüdür. 

Axa Trafik Sigortası ile Güvenle Trafiğe Çıkın

Trafik sigortası; karayolları motorlu taşıtlar zorunlu mali sorumluluk sigortası olarak bilinir. Zorunlu bir sigorta türüdür. Araç sahibinden ziyade karşı tarafın hasarını karşıladığı için trafikteki olası maddi kayıpların minimize edilmesine destek olur. Özellikle Axa sigorta, Kasko sigortası olmayanlar için avantajdır. Hasar tazmini kusurlu araca ve aracın kusur oranına göre değişir. Ayrıca vefat ve yaralanma teminatı olması can güvenliği için de önemli bir avantajdır. Axa trafik sigortası her aracın trafik sigortası teminatı ile trafiğe çıkmasına destek olur. Bunun yanı sıra 1 yıl sonunda araçta herhangi bir hasar yoksa Axa trafik sigortası araç sahibi diğer yıl için hasarsızlık indirimi alır. Trafik sigortanızı Sigortayeri.com üzerinden yaptırdıktan sonra e-devlet üzerinden yapacağınız Axa Sigorta sorgulama işlemiyle poliçenizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Axa konut sigortası ve diğer sigorta ürünleri hakkında daha fazla bilgiye Sigortayeri.com üzerinden ulaşabilir, ihtiyacınız olan poliçe kapsamına vakit kaybetmeden karar vererek kendinizi ve sevdiklerinizi risklere karşı güvence altına alabilirsiniz.