Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifiniz Sigortayeri.com'da!

İnsan sağlığı söz konusu olunca risksiz bir hayat mümkün değil. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırarak riskleri minimuma indirmek ise mümkün. İnsanın yaşamını kaliteli sürdürebilmesi ve yaşamı boyunca sağlıklı, dinç olabilmesi için sağlığına dikkat etmesi gerekmektedir. Sağlığın yerinde olması insanın günlük hayattaki işlerinden özel hayatına kadar hayatının her alanına daha yoğun biçimde eğilmesini sağlar. Kaza, yoğun çalışma saatleri, stresli dönemler, kronik rahatsızlıklar ve daha pek çok faktör beden ve ruh sağlığını olumsuz etkilemektedir. Sağlığınızda bir sorun yaşadığınız zaman iyileşme sürecini minimum maddi ve manevi hasarla atlatmak için bu sigorta seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Sigortayeri, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası süreçlerinizde, onlarca şirketten aynı anda teklif alarak size en doğru poliçeyi en uygun garantisi ile sunar.
 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde tedavi imkanı sunan özel bir sağlık sigortası şeklinde açıklanabilir. Ameliyat masraflarından muayene ücretlerine kadar her masrafınızı karşılayabilen bu sigorta poliçesi, Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı kişilere birçok avantaj sunar. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptıran kişiler özel hastanelere gittiklerinde sadece Katma Değer Vergisi gibi cüzi bir miktar ödeyerek tüm işlemlerini yaptırabilir. Kaza gibi acil durumlarda hastanelerin acil hizmet veren birimlerinden rahatça destek alabilirsiniz. Bu sigorta ile SGK'ya bağlı özel hastanelerde ekstra ücret ödemeden sigorta kapsamı içerisinde yer alan tüm işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu hastanelerde de bu fırsattan yararlanabilirsiniz. TSS olarak da kısaltılan sigorta özel sağlık sigortasından daha uygun fiyatta prim ile çalışır. TSS sayesinde Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı olan fakat özel sigortası bulunmayan kişiler anlaşmalı özel hastanelerde hizmet alabilir. Sigortanın başladığı günden itibaren gerçekleştirilen muayene, tetkik ve tedavi giderleri özel şartlar dahilinde ve SGK geri ödeme kuralları kapsamında karşılanır. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun kişilere sunmuş olduğu hizmet her özel hastanede geçerli olmayabilir. Sigortaya sahip kişilerin SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde hizmet almak için yüksek meblağlar ödememesi sağlanır. Gerek yatarak gerekse ayakta gerçekleşen tedavilerde Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ödediği bedelin kalan kısmı tamamlanır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırarak SGK anlaşmalı özel hastanelerde gerçekleştireceğiniz tedavi, tahlil, muayene gibi işlemlere ekstra ücretler ödemezsiniz. Sigortayeri, sizin için teklif aldığı sigorta şirketlerinden, poliçe ve hastane detaylarını alır. Seçiminizi, poliçe detaylarınaıgözden geçirerek kolayca yapabilmenizi sağlar. En kapsamlı sigorta poliçesine en uygun fiyatlarla ulaşmanızı garantiler.
 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçede mevcut olan detaylara ve sigorta paketlerine göre değişkenlik gösterir. Sigorta muayene, tahlil, tetkik ve ufak cerrahi müdahaleler başta olmak üzere ayakta tedavileri karşılar. Bununla birlikte oda, refakatçi, hasta bakım, yemek, diyaliz ve benzeri yatarak tedavi hizmetleri de bu sigorta kapsamında ele alınmaktadır. Bazı sigortalar ise doğum işlemlerini de karşılar. Bu sayılan koşullar haricinde ek teminat paketleri alarak sigortanın kapsamını genişletmek kişinin inisiyatifine bağlıdır. Sigortanın kapsamadığı bazı durumlar da mevcuttur. Sağlık alanında mevcut olan durumların kapsam içerisinde olup olmadığı tamamen sigorta poliçesine bağlıdır. Bunun yanı sıra sigorta yaptırmak isteyen kişinin halihazırda mevcut bir hastalığı var ise bu hastalık sigorta teminatı dışında kalır. Kişinin SGK sigortası aktif değil ise sigortası kapsam dışında olur. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamı dışında kalan diğer durumlar ise diş masrafları ve ilaç masraflarıdır. Sigortanın kapsadığı limitler sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterir. Ameliyat masrafları genellikle limitsiz olarak sigorta kapsamında karşılanır. Kemoterapi, ameliyat gibi yatarak tedavi gerektiren işlemler, radyoterapi ve benzeri tedaviler sigorta şirketi tarafından karşılanabilir. Evde bakım gerektiren hastalıkların masrafları ise poliçedeki limitlere bağlı olarak karşılanır. Sigortanın kapsadığı her işlem anlaşma sağlanan sigorta şirketi ile hazırlanan poliçenin teminatlarına göre belirlenir. Ödeyeceğiniz prim miktarını artırarak poliçenin kapsamını genişletebilir, ek teminatlar talep edebilirsiniz. Sigortayeri, talep edeceğiniz tüm hizmetler için size özel müşteri temsilciniz ile yanınızda!
 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SGK'ya bağlı işçiler, memurlar, Bağ- Kur'lu çalışanlar başta olmak üzere devletin sosyal güvenlik hizmeti altında çalışan kişiler yararlanabilir. • Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı bir sigortanın çatısı altında çalışmayan kişiler bu sigortadan yararlanamaz. • Kurumlar da kendi çalışanları için sigorta yaptırabilir. • TSS bireyseldir, aileniz için yaptırmak istiyorsanız ayrı ayrı prim ödemeniz gerekir. Sağlık Güvenlik Kurumu'na bağlı bir sigortalı çalışanın Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tüm ailesini kapsamaz. Tüm ailenin Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'ndan faydalanması için, ek prim ödemesi yapılmalıdır. Sigortayeri.com ile ailenize yönelik tamamlayıcı sigorta seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Kendiniz ve aileniz için sigorta şirketlerinin verdikleri teklifler arasında karşılaştırma yapabilir; en doğru poliçeyi hızla satın alabilirsiniz.
 

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

İki sigorta arasındaki fark temelde sigorta türlerinin yapılma amacına bağlıdır. TSS, Genel Sağlık Sigortası'nın kapsamını genişletmek için kullanılırken Özel Sağlık Sigortası kurum ve doktor seçiminde özgür olma şansı tanır. Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası arasındaki diğer farklar şunlardır: • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyat olarak bakıldığında Özel Sağlık Sigortası'na nazaran çok daha uygundur. Bunun sebebi TSS'nin hastane giderlerinin bir kısmını SGK altında ödüyor olmasıdır. • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK ile anlaşmalı ve sigorta şirketinin anlaşma yapmış olduğu özel hastanelerde geçerlidir. Özel Sağlık Sigortası ise eczanelerde ve özel doktor muayenelerinde geçerli olmak üzere anlaşmalı çoğu kurumdan onay alabilir. • Özel Sağlık Sigortası için SGK çalışanı olmak şart değildir, TSS için ise bu bir şarttır. • Özel Sağlık Sigortası ilaç masraflarını karşılarken Tamamlayıcı Sağlık Sigortası karşılamaz. Çünkü bu poliçede reçeteler SGK tarafından karşılanır. • Her iki sigorta türünde de ömür boyu yenileme imkanı sunulur. Bunun için kişilerin 3 yıl boyunca kesintisiz biçimde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırması gerekir. Bu şartı sağlayan kişiler sigortalarını ömür boyunca aynı kapsamda yenileyebilir.
 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sağlamış olduğu sigorta hizmetinin kalan kısmını tamamlar. Bu sigorta sadece büyük şehirlerdeki hastanelerde değil SGK'nın tüm ülkede anlaşma sağlamış olduğu hastanelerde geçerlidir. Bu sigortaya sahip kişiler SGK'nın anlaşma sağlamadığı hastanelerde geçerli olmamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşma sağlamış tüm hastanelerde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile gerek yatarak gerekse ayakta tedavi görebilirsiniz. Sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu hizmetlere göre anlaşmalı kurumlar da değişkenlik gösterebilir. Sigortayeri avantajları ile poliçe kapsamına göre kurumları da değerlendirebilir, size en uygun sigorta şirketi poliçesini değerlendirebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

• Sigortayeri aracılığıyla temin edebileceğiniz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sayesinde ansızın başınıza gelebilecek ciddi durumlarda, önemli sağlık sorunlarında büyük meblağlar ödemek zorunda kalmadan kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.
• Kendi işinizi yapıyorsanız tıpkı Özel Sağlık Sigortası'nda olduğu gibi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nda da gelir vergisi indiriminden faydalanabilirsiniz. • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası primleri ile karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlıdır.
• Sigorta kapsamında ayakta ve yatarak tedavi için teminatlar belirtildi ise poliçede yer alan şartlar kapsamında tedavi güvencesine sahip olursunuz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası fiyatları, sigorta şirketine göre değişkenlik gösterir. SGK çatısı altında çalışan her kişi kendisi ve ailesi için en iyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası seçiminde bulunmak ister. Sigorta denildiği zaman akla ilk gelen marka olan Sigortayeri size aradığınız sigorta şirketini bulmanız konusunda yardımcı olur. Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, AXA Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Mapfre Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve daha pek çok sigorta şirketinin tekliflerine Sigortayeri aracılığıyla ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olan poliçeyi tespit etmenize, sigorta şirketlerinin fiyat tekliflerini karşılaştırmanıza yardımcı olan Sigortayeri ile geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Sağlığınızı güvence altına almanızı sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Sigortayeri avantajlarıyla tanışabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavisi edilen çeşitli sağlık sorunlarından doğuma kadar geniş bir hizmet sağlar. Aynı zamanda sigorta oda hizmeti, diyaliz ya da yemek gibi uzun vadeyi kapsayan tedavi sürecinde de kullanıcılara yardımcı olur. Genellikle ameliyat masrafları da herhangi bir limit bulunmadan sigortanın kapsam alanına dahil edilir. Tercih edilen sigortanın poliçe limitlerine uygun olarak evde bakım için ihtiyaç duyulan masraflar sigorta şirketine aittir. Sigorta kapsamı tercih edilen pakete bağlı olarak farklılık gösterebilir. Tercih ettiğiniz sigortanın kapsamını genişletmek için ek teminatlar talep edebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, kişilerin mevcut sağlık sigortalarının yanında ek bir koruma sağlayan bir poliçedir. Yaş sınırı, sigorta şirketlerine ve poliçe koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Genellikle tamamlayıcı sağlık sigortası, 65 yaşına kadar yapılabilmektedir. Ancak, bazı sigorta şirketleri daha ileri yaşlara kadar olan kişilere de bu sigortayı sunabilmektedir. Yaş sınırı poliçe şartlarına bağlı olarak değişebileceğinden, her sigorta şirketinin farklı politikaları olduğunu unutmamak önemlidir. Sigortayeri ile iletişime geçerek yaş sınırları hakkında net bilgi alıp çeşitli poliçe seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası için tercih ettiğiniz tedavi süreçlerine bağlı olarak sunulan poliçeleri değerlendirerek birini seçebilirsiniz. Ayakta tedavi kapsamasını istiyorsanız poliçeniz ona göre hazırlanır. Yatarak tedavileriniz karşılansın istiyorsanız veya hem ayakta hem yatarak olsun istiyorsanız poliçe hazırlığı bunlar göz önünde bulundurularak hazırlanır. 0-65 yaş arası SGK'lı kişiler bu sigorta türünden faydalanabilir. 0-5 yaş arası çocuklar, ebeveynlerinden herhangi birinin sigortası üzerinden poliçe alabilir. Poliçenin özelliklerini, sigortalının yaş, cinsiyet ve sağlık geçmişi gibi detaylar belirler. Sigortayeri ile iletişime geçerek, size özel sunulan poliçe seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılan sigorta şirketlerinin verdiği süre değişkenlik gösterebilir. Ayakta tedavi şeklinde faydalananların farklı yatarak faydalananların farklı olabilir. Genel olarak sigorta şirketleri anlaşmalı hastanelerde muayene olabilmeniz için size 3 ay süre verir. Sigorta yaptırdıktan itibaren 3 ay sonrasında ayakta veya yatarak anlaşmalı hastanelerden faydalanabilirsiniz. Ayakta tedavi için bekleme süresi olmayan poliçeler de olabileceği gibi bazı sigorta şirketlerinde yatarak tedavi için de zaman sınırı bulunmayabilir. Sigortayeri üzerinden bu konu hakkında bilgi alabilir, ne zaman anlaşmalı hastanelerde tedavi süreci başlanabileceğini öğrenebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası özel hastanelerin SGK ile anlaşmalı olanlarını kapsayan bir sigorta türüdür. Sigortalının aktif bir SGK verisi olması gerekir. Yataklı tedavi ve ayakta tedavi olarak iki ayrı poliçe türü vardır ve fiyatları birbirinden farklıdır. Bunun yanı sıra hem ayakta hem yatarak tedavi kapsamasını isteniyorsa fiyat ona göre şekillenir. Sigortalı bu tarz sigorta ile anlaşmalı sağlık kurumlarından sağlık hizmeti alabilir. Bu sigorta türünde fiyat; kişinin sağlık geçmişi, cinsiyet, yaş ve sigorta şirketi gibi unsurlara bağlı olarak değişir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Sigortayeri Müşteri Yorumları