Allianz Sigorta

Allianz Sigorta Türkiye'de 1923 yılından itibaren faaliyet gösteren köklü sigorta şirketlerinden biridir. 1923 yılında Şark sigorta ile başlayan yolculuğuna 51 yıl sonra Koç topluluğuna katılarak devam etti. Şirket 2013 yılında Yapı Kredi Emeklilik ve Yapı Kredi Sigorta şirketlerini de bünyesine alarak adını Allianz Yaşam ve Emeklilik olarak değiştirdi. 2014 yılında ise Yapı Kredi Sigorta ile birleşerek elementer sigorta ile ilgili faaliyetlerini Allianz Sigorta altında topladı. Allianz Sigorta'nın bünyesinde bulundurduğu sigortacılık ürünleri şunlardır;

•           Araç Sigortaları

•           Bireysel Hayat Sigortaları

•           Özel Sağlık Sigortaları

•           Bireysel Emeklilik Planları

•           Seyahat Sağlık Sigortaları

•           Ev ve İşyeri Sigortaları

Türkiye'nin en güvenilir şirketleri arasında yerini alan Allianz Sigorta'dan poliçenizi kolayca seçebilmek ve en uygun teklifi değerlendirebilmek için, Sigortayeri yanınızda!

Allianz Sağlık Sigortası Çeşitleri Nelerdir?

Allianz özel sağlık sigortası, sağlık ile ilgili beklenmeyen bir durum olduğunda ya da hastalık durumlarındaki tanı ve tedavi süreçlerinde çok sayıda nitelikli hastanede maddi kaygı olmadan faydalanabilmeniz için hazırlanmış Allianz sigorta çeşitlerindendir. Poliçede belirlenmiş olan şartlar ile belirtilen limitlerde sağlık giderleriniz için Allianz Sigorta ile anlaşmalı olan Sigortayeri'nden teklif alabilir ve Allianz Sigorta poliçe sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Allianz sağlık sigortaları; Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Modüler Sağlık Sigortası, Vitamin 2E, Moral Destek Sigortası ve Nazar Boncuğu Sağlık Sigortası'dır. 

Allianz Sigorta Modüler Sağlık Sigortası, geniş teminat kapsamı ile bütçenize uygun poliçe paketini seçmenize imkan sağlar. Poliçe paketinde sunulan farklı ödeme yüzdeleri, limit ve muafiyet seçenekleri ile seçim yapabiliyor olmanız poliçeyi bütçenize uygun hale getirmektedir. Ayrıca bu paket ile hizmet almak istediğiniz anlaşmalı kurumları belirlemeniz de mümkündür.

Allianz Sigorta Vitamin 2E Sağlık Sigortası, Türkiye’de oturum izni almak isteyen yabancı uyruklu kişilerin oturma izni başvurusu öncesinde yaptırmalarının zorunlu olduğu özel sağlık sigortasıdır. Bu poliçe ile poliçe sahipleri ayakta ya da yatarak tedavilerini anlaşmalı kurumlardan teminatlar dahilinde karşılayabilirler.

Allianz Moral Destek Sigortası tehlikeli hastalıklar olarak da bilinen sigorta paketidir. Bu sigorta paketi ise sigortalılara gelecekteki kanser teşhislerine karşı nakit desteği sağlamaktadır. Sigortalıların başka bir sağlık sigortası bulunmuyor ise bu paket ile sağlık giderlerini finanse edebilmeleri mümkündür.

Allianz Sigorta Nazar Boncuğu Sağlık Sigortası, yoğun bakım veya ameliyat gibi acil durumlarda sağlık masraflarınızı karşılayabilmenizi sağlayacak sigorta paketidir.

Allianz özel sağlık sigortası çeşitlerinden biri olan Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası, anlaşmalı sağlık kurumlarında belirlenen özel şartlar nedeniyle SGK ile karşılanan sağlık giderlerinizde oluşabilecek fark ücretlerini ödemenizin önüne geçer. SGK tarafından belirlenen zorunlu muayene katılım payı bu kapsamın dışındadır. Sadece SGK ve Allianz anlaşmalı sağlık kurumları özelinde ayakta tedavi ve doğum teminatları poliçeye dahil edilebilir. Yatarak tedavilerde ise SGK ile anlaşması bulunan ancak Allianz Sigorta ile anlaşması bulunmayan kurumlar tercih edildiğinde kullanabileceğiniz ek bir limitiniz bulunur. Tıbbi malzeme ihtiyaçlarınızda SGK kapsamında bulunmayan ancak poliçenizin özel şartlarında daha önceden belirtmiş olduğunuz malzemeler ile sınırlı olan limit, anlaşmalı veya anlaşmasız kurumlarda kullanılabilir. Allianz Sigorta tamamlayıcı sağlık poliçenizi üç yıl boyunca kesintisiz bir şekilde devam ettirmeniz sonucunda ömür boyu yenileme garantisine sahip olabilirsiniz. Allianz sağlık sigortası fiyatları sigortalının yaşı, cinsiyeti, sahip olduğu hastalık geçmişi gibi etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu etkenlere bağlı olarak kişiye özel belirlenen teminatlar dahilinde sigorta poliçeleri oluşturulabilir. Sigortayeri avantajları ile oluşturduğunuz poliçeler sonrasında Allianz poliçe sorgulama sayfasından limit ve teminatlarınızı kontrol etmeniz mümkündür.

Araçlarınız için Tercih Edebileceğiniz Allianz Kasko ve Allianz Trafik Sigorta Paketleri

Allianz zorunlu trafik sigortası olası bir kazada diğer araçta oluşabilecek hasarlar ile üçüncü şahıslarda meydana gelen hasarları karşılamak üzere hazırlanmış Allianz Sigorta poliçeleridir. Devletin zorunlu kıldığı bu sigorta çeşidinde standart teminatlara ek olarak Allianz Trafik Sigortası ayrıcalığı ile Ferdi Kaza, Mini Onarım, İhtiyarı Mali Mesuliyet ve Yol yardım ek teminatlarını size özel fiyatlarla temin edebilirsiniz.

Allianz kasko ile aracınızı kaza, hırsızlık gibi risklerin yanında dolu, sel baskını gibi doğal afetlere karşı da koruyabilir, üçüncü kişilere karşı olan mali sorumluluğunuzu bu poliçe dahilinde karşılayabilirsiniz. Allianz Sigorta ile aracınızı tüm risklere karşı teminat altına alırken ihtiyaçlarınıza uygun mini Asistans paketlerine bütçenize uygun fiyatlar ile sahip olmanız mümkündür.

 

Allianz Konut Sigorta Paketleri

Evinizde oluşabilecek hasarları teminat altına alabilmeniz için tercih edebileceğiniz konut Allianz Sigorta poliçeleri bulunmaktadır. Bu poliçelerden biri ülkemizin deprem kuşağında yer alması nedeniyle zorunlu DASK sigortasıdır. Allianz Sigorta DASK poliçesi ile evinizi deprem ve depremden kaynaklanan yangın, yer kayması, tsunami gibi felaketlere karşı poliçe limitleri dahilinde teminat altına almış olursunuz. Binanız kısmen ya da tamamen zarar görmüş olsa da zararınız poliçe teminatı altındadır.

Allianz Sigorta konut sigorta paketlerinden Allianz Yuvam Sigortası ile evinizde meydana gelecek hasar ve kazalardan bazıları olan deprem, hırsızlık, cam kırılması, tesisat arızaları gibi hasarlara karşı evinizi teminat altına alabilirsiniz. Ek olarak yaptıracağınız Güvenli Evim sigortası ile nakit para ve cumhuriyet altını, elektronik cihaz, misafirlere ait eşyalar gibi kişisel eşyalarınızda meydana gelebilecek birçok hasarı da teminat altına almanız mümkündür. Farklı seçeneklerle ve ek teminatlarla poliçelerinizi genişletebilmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey ise Sigortayeri ile iletişime geçerek sizin için en uygun konut sigortası teklifini almak.

Size özel hazırlanan teminatlar ve limitler ile Allianz sigorta paketlerinden yararlanabilmek için Sigortayeri doğru adres! Hemen ihtiyacınız olan sigorta türünü belirleyebilir, en avantajlı tekliften yararlanabilirsiniz.