Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası, kaza ya da hastalık gibi istenmeyen durumlarda ortaya çıkan masrafları karşılar. Özel sağlık sigortasında temel hedef, sağlık hizmetlerinden kaliteli ve bütçenize uygun şekilde yararlanmanızı sağlamaktır. Bu sigorta ile sigortanız kapsamındaki anlaşmalı kurumlardan en iyi hizmeti alabilir ve sorunsuz bir şekilde tedavi olabilirsiniz. Tıbbi yardım ve desteğe her zaman açık ve erişilebilir olma imkânlarından faydalanabilirsiniz. Yeni nesil sigortacılık anlayışını benimseyen Sigortayeri’nin ihtiyaçlarınız doğrultusunda dakikalar içerisinde sunacağı özel sağlık sigortası teklifleri arasından size en uygun sigorta teklifi ile özel sağlık sigortanızı hemen yaptırabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, hastalık sonrası tedavi hizmetleri için gerekli finansal desteğin sağlandığı sigorta çeşididir. 18 yaşın üzerindeki herkesin yaptırabileceği özel sağlık sigortası sorgulaması, E-Devlet ya da Sosyal Güvenlik Kurumu sayfası üzerinden gerçekleştirilir. Özel sağlık sigortası sigortalının anlaşmalı kurumlar arasından istediği hastane ve doktordan sağlık hizmeti almasını sağlar. Poliçede yer alan teminat limitleri üzerinden, ek ücret ödemeden muayene imkânı sunar. Yatış gerektiren tedavi durumları, ilaç, refakatçi, oda ve yemek masrafları bir yıllık poliçe kapsamında karşılanır. Ayrıca, ihtiyaca göre ek teminatların da eklendiği bu sigorta türünü genişletmek mümkündür. Sağlığınızı güvence altına alarak maddi ve manevi destek sunar. Tüm müşterileri için özel müşteri temsilcisi hizmeti sunan Sigortayeri.com, tüm soru ve sorunlarınızda özel müşteri temsilciniz ile görüşerek, zaman kaybetmeden hizmet almanızda yardımcı olur.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamında Bulunan Teminatlar Nelerdir?

Temelde ayakta ve yatarak olmak üzere iki ana teminat seçeneği sunulur. Poliçeler, içerik ve limitlere göre farklılıklar gösterir. Pek çok sigorta firmasında yatarak tedavi limitsiz olup ayakta tedavide ise bir poliçe döneminde 8 ya da 10 kez kullanım imkanı sunulur. Ayakta tedavi masrafları içerisinde doktor muayeneleri, tanı ve teşhis, tahlil ve tetkik, röntgen ve tomografi giderleri, fizik tedavi ile laboratuvar masrafları, aşı, pansuman ve kırık gibi küçük müdahale gerektiren işlemler, koltuk değneği, bandaj, boyunluk, varis çorabı gibi tıbbi malzemeler yer alır. Hastanede en az 24 saat kalmayı gerektiren yatarak tedavi teminatları ise ameliyat ve sonrasındaki işlemler, kemoterapi, radyoterapi, yoğun bakım ve diyaliz masrafları, suni organ temini, 1 gün yatış gerekliliği olan ameliyatsız tedaviler, cerrahi ve ortopedik operasyonlar, evde bakım hizmetleri, acil durum giderleri ile dişlere uygulanan tıbbi tedavileri kapsar. Özel sağlık sigortası fiyatı, ek teminatlara göre şekillenir. Axa, Allianz, Mapfre gibi özel sağlık sigortası sunan birçok sigorta şirketinin teminat kapsamları değişkenlik gösterebilir. Doğum ve hamilelik, check-up, ambulans, diyetisyen, yurt dışı, psikolojik destek gibi durumlar ile teminatlar genişletilebilir. Müşterilerine sayısız olanak tanıyan Sigortayeri.com, vade hatırlatıcı avantajı ile iletişim kanallarından size ulaşarak ödeme zamanını bildirir.

Özel Sağlık Sigortasının Sunduğu Avantajlar Neler?

Özel sağlık sigortası, finansal açıdan zorlanmadan sağlığınızı korumanızı sağlar. Özel sağlık sigortası yaptıran çeşitli kurumların genel ve özel şartları bulunur. Avantaj ve sınırlamaları olan bu sigorta modeli, detaylar ile kişiye uygun şekilde belirlenir. Sigortayeri.com, ihtiyaçlarınızı ve sizin için en uygun seçenekleri içeren özel sağlık sigortası tekliflerini sunarak, özel sağlık planınızı oluşturmanızı sağlar. Sağlık sigortasına sahip olarak bütçenizi yönetebilirsiniz. Böylece, ailenizin ve kendinizin diğer gereksinimlerine bütçe ayırabilirsiniz. Kritik hastalık planı, grup sağlık sigortası, kişisel kaza sigortası gibi kapsamlı planlar ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Genellikle, poliçelerin süresi 1 yıldır. Ancak, isteğe bağlı olarak yenilenebilir. Avantajlı prim ödemelerinden faydalanılır. Diğer bir durum ise, ömür boyu yenileme garantisidir. Aynı sigorta şirketinden poliçesini üst üste 3 yıl yenileyen bireylerin elde edebileceği bir avantajdır. Özel sağlık sigortası ücretleri, içeriği kapsayan detaylara göre farklılık gösterir. Ödenen primler vergiden düşer. Söz konusu yıla ait olan asgari ücret ile sınırlı olup brüt ücretin %15'ni geçmeyecek tutarlar ile vergi indiriminden faydalanılır. Hem maddi hem de manevi olarak güvence sağlayan bu sigorta, hızlı bir şekilde sağlığınıza kavuşmanızı sağlar. Müşteri Hizmetleri ile her zaman yanınızda olan Sigortayeri.com, soru ve taleplerinize kısa sürede yanıt verir.

En Avantajlı Özel Sağlık Sigortası Sigortayeri'nde Yapılır!

Sigortayeri, birbirinden farklı sigorta planlarını değerlendirerek sağlığınızı korumanıza destek olur. Kişiye özel olan sigorta poliçesi, ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenir. Teminat ve avantajları öğrendikten sonra tercih size kalır. Primler, risk analiz yöntemi aracılığı ile farklı kriterler değerlendirilerek belirlenir. Primleri etkileyen kriterler; poliçede bulunan teminatlar, sigorta yaptırmak isteyen kişinin yaşı, cinsiyeti ve medeni durumu, hastalık geçmişi, kalıtsal bir hastalığının olup olmaması, kişinin mevcut sağlık durumudur. Sigorta kapsamı, Özel Sağlık Sigortası Genel Şartları çerçevesinde belirlenir. Poliçeler, sigorta yaptırmak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanır. Risklere karşı güvence içeren bu sağlık sigortası, standart ve ek teminatlar ile sağlığınızı güvence altına alır. Teminat limiti, poliçe kapsamında yer alan hizmetlerin tutar ve oranları ile belirlenir. Üst limitler, poliçe döneminde tutar karşılığı ilgili teminattan yararlanılmasını sağlar. Kalanı, sigortalı olan kişi tarafından ödenir. Oransal limitin uygulandığı poliçelerde ise, oran dışında kalan tutar sigortalı tarafından karşılanır. Yenilikçi bakış açısıyla müşterilerine yaklaşan sigortayeri.com, avantajlı özel sağlık sigortası fiyatlarından faydalanmanızı sağlar. Bütçenize uygun sigorta planına ulaşarak sağlığınızı garanti altına alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sigortalı bulunduğunuz dönem içinde başınıza gelebilecek herhangi bir sağlık sorununda anlaşmalı özel hastanelerden faydalanabilmenizi sağlar. Hastanelerde yaptırabileceğiniz birçok işlemi poliçeniz kapsamında yaptırabilirsiniz. Cerrahi işlemler, yapılacak tetkikler, muayene, kırık, çıkık, ameliyat gibi birçok sağlık sorununu özel hastanelerde özel sağlık sigortası ile yaptırabilirsiniz. Anlaşmalı hastanelerde yaptırdığınız işlemlerden sizden ücret talep edilmez. Poliçeniz kapsamında sigortanız karşılar. Poliçeye göre farklı şartlar ve ücretlendirmeler olabilir. Yatarak ya da ayakta tedavi seçenekleri sigortalının tercihine bağlı olarak değişir. Bunun dışında talep edeceğiniz ek teminatları da poliçeye ekletebilirsiniz. Kişiye özel hazırlanan poliçe seçenekleri için Sigortayeri ile iletişime geçebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası anlaşmalı özel hastane ve sağlık kurumlarında herhangi bir ücret ödemeden tedavi almanızı sağlar. Sağlık sigortasının ayakta ve yatarak olarak iki seçeneği vardır. Ayakta tedavi seçeneği doktor muayeneleri ,teşhis, röntgen, tomografi gibi giderleri, boyunluk, değnek gibi tıbbi malzemeleri, müdahale gerektiren işlemleri, aşı vb. kapsar. Çoğu firmada yatarak tedavi limitsizdir. Yatarak tedavi seçeneği, kemoterapi ,ameliyat ve ameliyat sonrası işlemleri, radyoterapi, yoğun bakım, diyaliz, evde bakım hizmetleri gibi giderleri kapsar. Firmadan firmaya kapsanan giderler değişiklik gösterebilir, kapsanan giderlere göre fiyat da değişebilir.

Özel sağlık sigortası isteğe bağlı ve kişisel bir poliçedir. Bu nedenle doğru poliçe için Sigortayeri ile iletişime geçebilirsiniz. Cinsiyet, yaş, genel sağlık durumu ve poliçe kapsamı gibi faktörlere göre kendiniz ya da bir yakınınız için poliçe yaptırabilirsiniz. Bu sigorta kapsamı içerisinde değerlendirilen tedavi ve masraflar, bağlı olunan sigorta firmasına ve poliçe durumuna göre çeşitli değişiklikler gösterebilir. Satın alma süreci esnasında Sigortayeri, size farklı firmaların poliçelerini sunar ve sigorta özellikleri ve kapsamları hakkında ihtiyacınız olan bilgileri verir.

Özel sağlık sigortası, herhangi bir rahatsızlık sonrası kullanılır. Tedavi hizmetleri için gerekli finansal desteği sağlayan bir sigorta türüdür. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastaneye gittiğiniz ilk anda, başvuru sırasında, özel sağlık sigortanız olduğunu söylemeniz yeterli olacaktır. Hastanenin ilgili birimi, poliçe numaranızı ya da sigorta kartınızı alır. Bu şekilde sigorta şirketinizle iletişime geçip, hizmetten güvenilir şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır. Yine bu kapsamda, hizmet almak istediğiniz hastane ve doktoru da seçme hakkı, yine size ait olacaktır. Bu seçim, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlar arasından belirlenmek zorundadır.

Özel sağlık sigortası aylık fiyatı yaptırdığınız poliçeye göre değişir. Poliçede bulunan teminatlar, sigorta yaptırmak istediğiniz dönemde kaç yaşında olduğunuz, ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetleri yaptıracağınız sağlık sigortasının primlerini etkileyen faktörler arasındadır. Sigorta teminatınızın süresi, poliçe içinde yer alan hizmetlerin tutarı ve oranları üzerinde belirleyicidir. Yaptırdığınız özel sigorta türüne göre genel sağlık durumunuz göz önünde bulundurarak aylık ödemelerinizin tutarı ve ödeme politikası belirlenir. Özel sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi için Sigortayeri ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Özel Sağlık Sigortası Anlaşmalı Sigorta Şirketleri