Anadolu Sigorta

 

Anadolu Sigorta; insan hayatındaki riskleri bertaraf ya da minimize etmeye yönelik sigorta ürünleri sunma konusunda önemli bir çözüm ortağı olarak bilinir. Her ne kadar teknoloji hayatın birçok alanını kolaylaştırmış olsa da geçmişten gelen riskler ve yeni nesil risk faktörlerinin varlığını sürdürmeye devam ettiğini söylemek yerinde olur. Sağlık riski, deprem riski, doğal afet riski, kaza riski gibi farklı risk gruplarının her biri önlem alınmadığında yıkıcı etkiye sahiptir. Riski yönetmek için riski doğru tanımlamak gerekir. Riski tanımlamak yeni nesil teknolojiler sayesinde kolay hale gelmiştir. Dijital dünya, sigorta teklifi alma konusunda da farklı sigorta talebi olanlara destek olur. Sigortayeri.com adresinde yer alan Anadolu sigorta teklif al seçeneği vasıtasıyla dilediğiniz sigorta hizmetleri için anında teklif alabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Özel Sağlık Sigortaları Nelerdir?

Sağlık riski öncelikli yönetilmesi gereken en önemli riskler arasındadır. Sağlık güvencesi olan sigorta sahipleri maliyet avantajının yanında hızlı tanı ve tedaviye de beraberinde ulaşabilmenin avantajından faydalanır. Sağlık sigortası kapsamında Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık sigortası, bireysel sağlık sigortası, riskli hastalıklar sigortası, Mehmetçik tamamlayıcı sağlık, Nefes sağlık ve yabancı uyruklular için sağlık sigortası poliçeleri yer alır. Tamamlayıcı sağlık sigortasının öne çıkan özelliği Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) anlaşmalı olan hastanelerde sadece cüzi bir katılım payıyla tedavi imkanı sunmasıdır. Nefes sağlık ise acil durum tedavileri için idealdir. Covid gibi riskli hastalıkları güvence altına almak isteyenler riskli hastalıklar sigortasını tercih edebilirler. Anadolu Sağlık Sigortası olası hastalık ya da kaza durumunda  poliçe sahiplerini finansal açıdan korur. Anadolu sigorta anlaşmalı sağlık kurumları ise poliçe sahiplerinin kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetine kolay ulaşmalarını sağlar.

Anadolu Sigorta DASK Sigortası Ne İşe Yarar?

DASK (Doğal Afet Sigorta Kurumu), zorunlu deprem sigortası olarak bilinir. 17 Ağustos 1999 Marmara depremiyle birlikte konutlar için zorunlu hale gelmiştir. DASK sigortası, binanızda deprem sonrası oluşan olası hasarların tazminini güvence altına alır. DASK yasal zorunluluk olmasının yanında her yıl yenilenmesi gereken bir sigorta türüdür. Tapu belgesi olan konutlarda elektrik, su ve doğalgaz aboneliğini açtırmak için DASK poliçesine ihtiyaç duyulur. Afet Sigortaları Kanunu, tapuda kayıtlı özel mülkiyet üzerine yapılan konutları ve bağımsız birimleri de kapsam içine alarak olası deprem riskine karşı mal sahiplerinin güvence altına alınmasını amaçlamıştır. Bunun yanı sıra DASK sağlıklı yapılaşmanın da önünü açan oldukça önemli bir çalışmadır. Anadolu Sigorta DASK poliçesi sadece deprem zararlarını karşılamaz aynı zamanda depremin sebep olduğu yer kayması, yangın ve tsunami gibi afetlere karşı da konutları sigortalar. E-devlet üzerinden yapacağınız Anadolu Sigorta poliçe sorgulama işlemi, var olan DASK sigortanızın durumu hakkında detaylı bilgiye ulaşmanızı sağlar. Ayrıca Sigortayeri sağladığı yeni nesil sigortacılık anlayışıyla farklı tekliflerini karşılaştırma imkanı sunar.

Anadolu Sigorta Kasko Poliçesiyle Araçlarınız Güvende!

Anadolu Sigorta kasko poliçesi araçların kaza, çalınma, yanma, doğal afet sonucu hasar görme gibi durumlara karşı güvence altına alınmasını sağlayan bir sigorta türüdür. Genellikle isteğe bağlı olarak yapılır. 1 yıl geçerliliğe sahip olduğu için her yıl yenilenmesi gerekir. Yenilerken hasarsızlık indirimi gibi avantajlarının olması araç sahiplerine bütçe konusunda kolaylık sağlar. Bunun yanı sıra kapsamını genişletmek ve daraltmak araç sahibinin isteğine bağlıdır. Kişiye özel butik çözümler sunması ise kapsam belirlemeyi kolaylaştırır. Sigortayeri diğer sigortalarda olduğu gibi Kasko sigortasında da araç sahiplerini uygun tekliflerle buluşturur. Anadolu Sigorta Kasko paketlerine Sigortayeri.com üzerinden ulaşabilir; bütçenize ve beklentinize uygun poliçeyi seçebilme avantajından faydalanabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Trafik Sigortası

Anadolu Sigorta trafik sigortası zorunlu sigortalardan biridir. Araç sahiplerinin Kasko yaptırmasalar bile trafik sigortası yaptırmaları zorunludur. Trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkanlar cezai işlem ile karşı karşıya kalırlar. Trafik sigortasının amacı olası trafik kazalarında karşı tarafa verilebilecek zararlara karşı güvence oluşturmaktır. Tüm motorlu araç sahipleri için zorunludur. Kusurlu olan araç sahibinin trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılar. Aracın markasına, modeline yaşına göre değişkenlik gösteren oranlarda hasarsızlık indirimi avantajı vardır. Hasarsızlık indiriminiz ya da var olan poliçenizin durumu hakkında bilgiye e-devlet üzerinden yapacağınız Anadolu Sigorta sorgulama işlemiyle erişebilirsiniz.  Trafik sigortanızı yenilemek ya da yeni sigorta yaptırmak isterseniz Sigortayeri'ni inceleyerek avantajlı tekliflere ulaşabilirsiniz.