Seyahat Sağlık Sigortasının Adresi Sigortayeri!

Keyifle planlanan yurt dışı seyahatlerini, finansal açıdan güvenle gerçekleştirebilmek için seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Vize başvurularında genellikle zorunlu olarak istenilen yurt dışı seyahat sağlık sigortası, seyahatiniz boyunca sizi acil sağlık problemlerinde güvenceye alır. İsteğe bağlı olarak teminatları genişletilebileceğiniz sigorta türünde, dilerseniz Covid-19 dâhil olmak üzere farklı tedavi giderlerini de sigorta kapsamına dahil edebilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen sigorta karşılaştırma sitesi Sigortayeri.com aracılığıyla zaman kaybetmeden seyahat sağlık sigortanızı yaptırabilirsiniz. İleri teknoloji ile geliştirilen altyapısı sayesinde farklı şirketler tarafından titizlikle hazırlanan sigorta tekliflerini kolayca inceleyebilir; teklifler arasında karşılaştırma yaparak en uygun seyahat sigortasını seçebilirsiniz.

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası yurt içi ve yurt dışına herhangi bir ulaşım yolu ile gerçekleştirilecek olan seyahatler sırasında oluşabilecek ani rahatsızlık ve hastalıkları koruma altına alır. Poliçenin geçerlilik süresi dahilinde ve seyahat sırasında meydana gelebilecek olan sağlık sorunları belirlenen teminatlar doğrultusunda karşılanır. Seyahat sigortası hesaplanması aşamasında kişinin yaşı ve poliçe kapsamı dikkate alınır. En iyi sigorta şirketleri ile çalışan Sigortayeri en uygun seçenekleri size sunar. 
Söz konusu sigorta türü yalnızca seyahat süresi dahilinde meydana gelebilecek durumları kapsadığından geçerlilik süresi genellikle kısadır. Sigorta primleri arasında bu sebeple büyük fiyat farklılıkları bulunmaz. Vize başvuru işlemleri sırasında Amerika ve Schengen vizeleri başta olmak üzere birçok konsolosluk tarafından talep edilen zorunlu evraklar arasında yurt dışı seyahat sigortası bulunur. Covid-19 gibi pandemik hastalıklar için tedavi işlemleri sigorta kapsamına dahil edilebilir.

Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

Yurt içi ve yurt dışı seyahatleri sırasında tahmin edilemeyen kaza ve sağlık sorunları meydana gelebilir. Ani gelişen hastalıklar, olası kazalar, bagaj kaybı gibi olumsuz durumlar yaşanabilir. Sigortayeri aracılığıyla alacağınız seyahat sigortası, bu gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalınması halinde söz konusu istenmeyen durumların giderilmesi ve tedavi işlemlerinin en uygun şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanır. Bu sayede oluşabilecek olumsuz durumlar büyük maddi hasarlara yol açmadan giderilir. Seyahat sırasındaki gidiş ve dönüş için gereken yol masrafları da koruma altına alınabilir. 
Seyahat süresi boyunca oluşabilecek sağlık sorunlarında uygun bir tıbbi merkeze nakil için gereken gider masraflarının seyahat sağlık sigortası ile karşılanacak olmasının teminatı seyahatin huzurlu bir şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlar.

Seyahat Sağlık Sigortası Türleri ve Kapsamları

Yurt dışı seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin konsolosluğun değerlendirmesine sunacağı evraklar arasında sağlık sigortası bulunur. Yurt dışı sağlık sigortası yapıldığını ibraz eden belgenin gerekli evraklar arasında eklenmemesi durumunda konsolosluğun değerlendirmesi olumsuz olabilir. Süreç boyunca maddi veya manevi kayıpların önüne geçmek adına gerekli işlemlerin doğru bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Farklı sigorta şirketlerine en kısa zamanda ulaşmanızı sağlayan Sigortayeri aracılığı ile sigortanızın kapsayıcılığı isteğinize bağlı olarak genişletilebilir. Yurt dışı sağlık sigortası fiyatları tercih edilen teminatlara göre de farklılık gösterebilir. Öncelikle asgari teminatların incelenmesi oldukça önem arz eder. Asgari teminatlar aşağıda sıralandığı gibidir:
• Ani gelişen kaza ve hastalıklara karşı sigortalı kişinin tıbbi tedavi teminatı
• Seyahat sağlık sigortası sahibi kişinin tedavi işlemlerinin gerçekleştirileceği en yakın sağlık merkezine nakli
• Tedavi işlemlerinin ardından sigorta sahibinin ikametinin bulunduğu adrese nakli
• Seyahat sağlık sigortası sahibinin vefat etmesi durumunda gereken nakil işlemlerinin gerçekleştirilmesi
Seyahat edilen ülke sınırları içerisinde alınacak olan sağlık hizmetleri, seçilen poliçe kapsamında yer alan teminatlara göre farklılık gösterir. İhtiyaç duyulabilecek veya duyulmayacak teminatların dikkatlice incelenmesi bu aşamada oldukça önem arz eder. Seyahat sigortası ile seyahat süresi boyunca oluşabilecek maddi ve manevi hasarların en aza indirilmesi sağlanır. Standart bir seyahat sağlık sigortası 30.000€ limitine kadar olan sağlık hizmetlerini kapsar. Uzun süreli bir seyahatin planlanması durumunda geniş kapsamlı teminatlardan oluşan bir sigorta işleminin uygulanması sürecin güvence altına alınması açısından oldukça önemlidir. Sigortayeri aracılığıyla tekliflerde sunulan standart seyahat sağlık sigortasının ana ve ek teminatları aşağıda sıralandığı gibidir:
• Seyahat sağlık sigortası kişinin vefat etmesi halinde gerekli nakil işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
• Sigortalı kişinin kısmi ya da sürekli sakatlık durumunda tedavi işlemlerinin gerçekleştirilmesi,
• Seyahat boyunca oluşabilecek tüm tıbbi giderlerin karşılanması,
• Sigortalı kişinin ihtiyaç duyduğu ilaçların temin edilmesi,
• Tıbbi merkezlere nakil masraflarının karşılanması,
• Kaza ya da hastalık sonucunda konaklama süresinin uzamasına bağlı olarak gelişen masrafların karşılanması,
• Sigortalı kişinin seyahati sırasında evinin zarar görmesi durumunda acil dönüş masraflarının karşılanması,
• Seyahat sırasında bir yakının vefat etmesi durumunda ülkeye acil dönüş masraflarının karşılanması,
• Kaybolan bagajın bulunması halinde sigortalı kişiye ulaştırılma masraflarının karşılanması,
• Acil mesaj gönderme giderleri de sağlık sigortası kapsamında bulunur.

Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası (YESS) Nedir?

Yurt dışında eğitim alacak kişiler, eğitimleri süresince geçerli bir sağlık sigortası yaptırarak süreç içerisinde oluşabilecek olumsuz durumların en az hasarla giderilmesini sağlayabilir. Eğitim sürecini en kolay ve rahat şekilde tamamlayabilmek adına Yurt dışı Eğitim Sağlık Sigortası (YESS) yaptırabilir ve farklı bir ülkede yeni deneyimler kazanılabilir. Sigortayeri bu noktada en iyi teklifleri size sunar. 65 yaşını geçmemiş kişiler eğitim amacıyla sağlık sigortası yaptırabilir. Söz konusu sigorta kapsamında YESS genel teminatları aşağıda sıralandığı gibidir:
• Kaza veya hastalık durumlarında oluşan tıbbi tedaviye ait masraflar,
• Acil durumlarda nakit avans desteği,
• 7/24 Türkçe olarak müşteri hizmetleri desteği,
• Seyahat sağlık sigortası sahibi olan kişinin vefat etmesi durumunda ülkesindeki ikamet adresine nakil işlemleri yer alır. 
Sigortayeri aracılığı ile eğitim nedeniyle yapılacak olan seyahat sağlık sigortası fiyatları da yine tercih edilen teminatlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle teminatların titizlikle incelenmesi ve ihtiyaca yönelik olarak tercih edilmesi gerekir. Farklı bir kültürde güvenilir şekilde zaman geçirebilmek adına eğitim süresinin sigorta kapsamına alınması acil ve olumsuz durumların hızlı ve doğru bir şekilde yönetilmesini sağlar.

Seyahat Sağlık Sigortası Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

Yurt dışı seyahat sağlık sigortası seyahat başlangıç tarihinin bir gün öncesinden başlar ve seyahat bitiş tarihinin bir gün sonrasında sona erer. Bu nedenle seyahat tarihleri arasında değil bir gün öncesinde başlayacak ve bir gün sonrasında sona erecek şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. Yurt dışından Türkiye sınırları içerisine seyahat edecek kişiler için de aynı prosedür uygulanır. Belirlenen şekilde gerçekleştirilmeyen sigorta işlemleri vize başvuru sürecinde olumsuz durumların yaşanabilmesine yol açar. 
Yıllık seyahat sağlık sigortası birbirini izleyen en fazla 90 gün süreli olarak yapılabilir. 90 günü aşan seyahatler için belirlenen teminatlar geçerliliğini yitirir. Seyahat sağlık sigortası sahibi kişinin planladığı seyahati iptal etmesi durumunda poliçe iptal işlemi gerçekleştirebilir. Poliçe başlangıç tarihinin en geç 24 saat öncesinde ilgili sigorta şirketi ile iletişime geçilerek iptal talebinde bulunulabilir. Poliçe başlangıç tarihinin en geç 24 saat öncesinde iptal işlemi yapılması durumunda ödenen sigorta primi ilgili kişiye iade edilir.

En Uygun Seyahat Sağlık Sigortası Sigortayeri.com’da!

Sigortayeri.com ile anlaşmalı olan sigorta şirketlerinden teklif alarak size en uygun poliçeyi seçebilirsiniz. HDI Sigorta, MAPFRE, Groupama, Ankara Sigorta, Koru Sigorta, Anadolu Sigorta, AKSigorta, Bereket Sigorta, Ray Sigorta, Türkiye Sigorta, Axa Sigorta, Zurich Sigorta, Ray Sigorta, Acıbadem Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Fiba Emeklilik, Gulf Sigorta, Allianz seyahat sağlık sigortası Sigortayeri ile anlaşmalı firmalar arasında yer alır. Seyahat sağlık sigortası işlemleri için Türkiye’nin önde gelen sigorta karşılaştırma sitesi Sigortayeri ile tüm bu şirketlerden teklif talep edebilirsiniz. İleri teknoloji ile geliştirilen altyapısı ve uzman kadrosu ile birçok farklı şirket tarafından titizlikle hazırlanan sigorta tekliflerini inceleyebilirsiniz. Sunulan tekliflerde seyahat sağlık sigortası ücreti ve teminatları arasında karşılaştırma yaparak en uygun seyahat sigortası fiyatlarını seçebilirsiniz. 
Sigortayeri sizin adınıza karmaşık sigorta işlemleri ve satın alma süreçlerini kolaylaştırarak ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılamanızı sağlar. Seyahat planınıza, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun poliçeyi ve teminatları seçerek seyahatinizi en doğru şekilde garanti altına alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat sağlık sigortası için Sigortayeri ile iletişime geçebilir, sizin için doğru poliçeyi online olarak satın alabilirsiniz. Poliçe kapsamı ve limitler ile sınırlı olarak sağlık masraflarının büyük bir kısmını karşılar. Vize şartı olarak alınıyorsa kaşeli ve ıslak imzalı belge almak gerekir. Ürün bilgisi, kimlik ve seyahat bilgileri, işlem onayı ve ödeme bilgileri gibi unsurlar şirket tarafından talep edilebilir. Poliçedeki maluliyet ve vefat durumları ile ilgili bilgi edinmek, hangi koşullarda maddi zararların karşılandığını öğrenmek ve poliçe geçerlilik süresini seyahate göre ayarlamak gerekir.

Seyahat sağlık sigortası, seyahat sırasında yaşanan sağlık problemlerinin , ilaç, ameliyat ve ayakta veya yatarak tedavi masraflarını karşılar. Seyahat yaparken ani bir rahatsızlık ya da kaza geçirildiğinde öncelikle sigortalının sağlık kuruluşuna nakil işlemleri gerçekleştirilir. Devamında, sigortalı tedavi sürecinin tamamlaması ile ikametgah adresine nakil işlemi sağlanır. Bu süreçte, sigortalı vefat ederse nakil işlemleri için oluşan maddi giderler de karşılanır. Tüm bu aşamalarda poliçenin asgari teminatları doğrultusunda sigortalının masrafları sigorta şirketi tarafından ödenir. Böylece, yolculuk yaparken kendinizi güvence altında hissedebilirsiniz.

Seyahat sağlık sigortası süresi belirlenirken yapılacak seyahatin uzunluğu son derece önemlidir. Poliçe en az yapılacak seyahatin gün sayısı kadar olmalıdır. Özellikle yurt dışı için tercih edilen poliçeler, sigortalı yurt dışına çıktığında başlamış olmalı ve seyahat bittiğinde sona ermelidir. Sık sık veya uzun süreli seyahat edenler için uzun süreli poliçe paketleri de bulunur. Ancak yıllık poliçeler birbirini izleyen en fazla 90 gün süreyi kapsayacak şekilde yapılabilir. 90 gün sonrası belirlenen teminatlar geçerliliğini yitirir.

Seyahat sağlık sigortası fiyatları bazı unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Fiyatı belirleyen unsurlar arasında seyahat süresi, hedef ülke veya bölgeler, sigortalının yaşı, sağlık durumu, sigortalanacak risklerin kapsamı ve sigorta şirketinin politikaları yer alır. Örneğin, uzun süreli seyahatler genellikle daha yüksek primlerde olabilirken bazı ülkelerde sağlık hizmetlerinin maliyeti daha yüksek olabilir. Sigortalının yaşı da primi etkileyen önemli bir faktördür. Spor aktiviteleri için ek kapsam gibi ek poliçe detayları da fiyatlar üzerinde belirleyicidir.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası birçok ülke tarafından zorunlu tutulmaktadır. Vize başvuru işlemleri sırasında, başta ABD ve Schengen Bölgesi olmak üzere, birçok konsolosluk tarafından talep edilen zorunlu evraklar arasında, yurtdışı seyahat sigortası da bulunur. Çeşitli dönemlerde salgın hastalıklar için tedavi işlemleri, sigorta kapsamına dahil edilebilir. Söz konusu sigorta türü sadece, seyahat süresi dahilinde meydana gelecek durumları kapsadığından, geçerlilik süresi genelde kısadır. Sigorta primleri fiyat açısından fazla farklılık göstermez. Ancak, seyahat sigortası hesaplanması aşamasında, kişinin yaşı ve poliçe kapsamı dikkate alınır.

Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Seyahat Sağlık Sigortası Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Sigortayeri Müşteri Yorumları