Ankara Sigorta

Ankara Sigorta Şirketi, 1936 yılında kurulmuş, köklü bir şirkettir. Şirket kuruluşunda yönetim kurulu başkanlığını Celal Bayar üstlenmiştir. Bugün şirketin ana hisseleri Polis Bakım ve Yardım Sandığı'ndadır. 

Kusursuz müşteri memnuniyeti anlayışını benimseyen Ankara Sigorta, 2002 yılında Bureau Veritas Quality International aracılığıyla ISO 9001:2008 Kalite Belgesini almaya hak kazanmış ve bu tarihten itibaren Kalite Yönetim Sistemini uygulamaya başlamıştır. İlk genel merkezi Ankara olan şirket günümüzde Türkiye genelinde 9 Bölge Müdürlüğü, 1350’ye yakın acentesi, 140’ın üzerinde çalışanı ile sektörün öncü şirketlerindendir.

Ankara Sigorta Ürünleri Nelerdir?

Ankara Sigorta, hem bireysel ihtiyaçlara hem de işletme ihtiyaçlarına göre farklı başlıklarda çeşitli güvenceler sunar. Bireysel olarak kendinizi, ailenizi, evinizi, aracınızı her türlü riske karşı teminat altına almak için faydalanabileceğiniz bireysel sigorta ürünleri:

•           Kasko

•           Trafik Sigortası

•           Konut Sigortası

•           DASK (Zorunlu Deprem Sigortası)

•           TARSİM (Tarım Sigortaları Havuzu)

•           Ferdi Kaza Sigortası

•           Yabancılar İçin Sağlık Sigortası

•           Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

•           Seyahat Sağlık Sigortasıdır.

İşletmelerin işyeri, emek, sermaye ve çalışanların olası ihmallerine karşı güvence altına alınmasını sağlayan ticari sigorta ürünleri ise:

•           İşyeri Sigortaları (Küçük İşletme Poliçesi, İşyeri Varlıkları, Kombine Otel, Kombine Akaryakıt, Eczane)

•           Mühendislik Sigortaları (İnşaat, Montaj, Makine, Elektronik Cihaz)

•           Mali Sorumluluk ve Suistimal Sigortaları

•           Nakliyat Sigortaları

•           Finansal Sigorta (Kefalet) şeklindedir.

Sigortayeri aracılığıyla Ankara Sigorta güvencesiyle kasko, tamamlayıcı sağlık sigortası, yabancı sağlık sigortası ve trafik sigortası detaylarını inceleyebilir ve dilerseniz hemen teklif alabilirsiniz.

Ankara Sigorta ile Kasko Avantajları

Kara taşıtları sigortası yani kasko ile araçlar her türlü riske karşı güvence altına alınır. Zorunlu olan trafik sigortası sadece üçüncü kişilerin zararını karşıladığından kendi aracınıza ait maddi hasarının ödenmesi kasko sigortası ile mümkündür. Zorunlu olmayan kaskonun teminat kapsamı, poliçe sahibinin istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenir. Ankara Sigorta kasko poliçesi kapsamında çarpma-çarpışma, yanma, hırsızlık, çekme-çekilme, terör, doğal afetler gibi durumlar için teminat verilir. Ayrıca klima, LPG, cihaz ve aksesuar, hukuksal koruma, anahtar teslim teminatı gibi ek teminatlar da bulunur. Ankara Sigorta kasko sorgulamanızı E-Devlet sistemini kullanarak yapabilir, poliçeniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Aracınıza özel teminat seçenekleri için Sigortayeri üzerinden kolayca sorgulama yapabilirsiniz.

Ankara Sigorta Trafik Sigortası

Trafiğe çıkan tüm motorlu taşıtlar için zorunlu olan trafik sigortası ile kusurlu olunan kazalarda aracı işletene düşen hukuki sorumluluk teminat altına alınır. Trafik sigortası, aracınızın kazaya karışması halinde karşı tarafın maddi hasarının veya sağlık giderlerinin karşılanması için devreye girer. Ankara Sigorta trafik sigortası kapsamında maddi hasar, sağlık gideri, sakatlanma ve ölüm teminatları için farklı oranlarda hesaplamalar yapılır. Ayrıca sigorta teminatları, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen esaslar doğrultusunda taşıma kapasitesine göre artırılır. Sigorta kapsamındaki araç grupları otomobil, taksi, minibüs, otobüs, kamyonet, kamyon, iş makinesi, traktör, insan taşımada kullanılan römork, motosiklet, tanker, çekici, tarım makinesi ve özel amaçlı taşıtlardır. Sigortayeri.com ile talep ettiğiniz poliçe şartları için Ankara Sigorta fiyatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ankara Sigorta Tamamlayıcı Sağlık ve Özel Sağlık Poliçeleri

Ankara Sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası ve yabancı sağlık sigortası ürünleri ile Genel Sağlık Sigortası Hak Sahipliği olan kişiler için hizmet sunar. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında, SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde yapılan sağlık harcamalarında SGK fark tutarı teminat altına alınır. Poliçe kapsamında aile indirimi, ayakta tedavi, yatarak tedavi, danışmanlık ve ek teminat gibi güvenceler bulunur. Poliçeden faydalanabilenler;

•           60 yaş altı, SGK'lı olan ve SGK prim borcu bulunmayan kişiler ile

•           18 yaş altı, sigorta ettiren 18 yaşından büyük ve aynı poliçede sigortalı olan kişilerdir.

Türkiye’de yaşayan yabancıların ikamet izni alabilmeleri ve asgari sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri için yabancı sağlık sigortası yaptırmaları gerekir. Türkiye'de vize ve ikamet izni talep eden yabancı vatandaşlar, Ankara Sigorta yabancı sağlık sigortası ile yatarak tedavi, ayakta tedavi, tıbbi danışmanlık ve ambulans, suni uzuv ve protez teminatlarından yararlanırlar. Tüm ürünler için Ankara Sigorta sorgulama ve teklif alma işlemlerini Sigortayeri ile kolayca tamamlayabilirsiniz.