Groupama Sigorta

Groupama Sigorta AŞ.1924 yılında Güven Sigorta AŞ. olarak kurulmuştur. Sonraki yıllarda Ziraat Bankası’nın yaklaşık %57’lik Başak Sigorta hissesini alan firma, 2009 yılında Groupama Sigorta adını almıştır. Konut, kasko, ferdi kaza, sağlık, hayat, trafik nakliyat, sorumluluk sigortası gibi geniş ürün yelpazesiyle yılların deneyimini müşterilerine avantaj olarak sunma konusunda iddialıdır.

Sadece farklı ürün yelpazesi değil Groupama anlaşmalı kurumlar da poliçe sahiplerine oldukça geniş bir hastane ağı sunar. Sağlık sigortası altında yer alan özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası kaliteli hizmetin yanında finansal avantajıyla da öne çıkar. Bunun yanı sıra ani gelişen sağlık sigortalarında acil güven sigortası ve seyahatlerde seyahat sigortası da her koşulda sağlık güvencesi sunar. Henüz herhangi bir sigortanız yoksa sigorta işlemlerinizi vakit kaybetmeden Sigortayeri üzerinden başlatabilirsiniz. 

Groupama Konut Sigortası Nedir?

Groupama Sigorta, poliçe sahiplerine deprem, yangın, hırsızlık gibi durumlarda hasarlarını karşılayarak mağduriyetlerini önlemeyi vadeder. Ev sahipleri zorunlu deprem sigortası olan DASK(Doğal Afet Sigortaları Kurumu)’ı yaptırırken ayrıca konut sigortasının avantajlı seçeneklerinden de faydalanmak isterler. Groupama Sigorta, zorunlu deprem sigortasının yanında kolay konut ve süper konut gibi farklı konut sigortası ürünleriyle de konutları güvence altına alır. Konut sigorta teminatı kapsamı ev sahiplerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillenir. Bazı ev sahipleri için yangın, deprem, su basması öncelikli olurken bazı ev sahipleri ise evin yanında evin sabit kıymetlerini ve eşyaları da güvence altına almak isterler. Mini onarım ve tadilat paketi gibi farklı paketler olası hasar durumlarında poliçe sahiplerine destek olur. Bunun yanı sıra çilingir, su elektrik tesisatı, kombi ve klima bakımı gibi konularda da ücretsiz hizmet sunar. DASK poliçenize ek olarak konut sigortanızı Sigortayeri avantajları ile Groupama Sigorta'dan kolayca yaptırabilirsiniz.

Groupama Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?

Kasko, Kara Taşıtları Sigortası; araç hasarlarında sigortalının aracında oluşacak zararları karşılayan bir sigorta türüdür. Zorunlu olmasa da birçok araç sahibi araçlarını kaza, çalınma, çarpma ya da doğal afetlere karşı güvence altına almak ister. Poliçe kapsamı anlaşmaya göre değişir. Bazı araç sahipleri tam kasko yaptırarak her koşulda araçlarının hasarlarını karşılama yolunu seçerken bazı araç sahipleri ise kısmi teminat sağlayan kasko sözleşmelerini tercih ederler. Groupama kasko, araç sahiplerine özel sunduğu paketlerde poliçe limitleri dahilinde hasarları karşılar. 1 yıl süreyle geçerli bir sigorta olduğundan her sene yenilenmesi gerekir. Groupama Sigorta poliçesi sahipleri kasko dönemi içinde herhangi bir hasar kaydı bildirmezlerse hasarsızlık indiriminden faydalanırlar. Ek teminatlarla da desteklenebilen kasko, ikame araç ve mini onarım hizmetleri gibi ek paketler de sunar. Sigortayeri üzerinden kasko sigortanızı yaptırdıktan sonra e-devlet üzerinden Groupama Sigorta poliçe sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Groupama Trafik Poliçesi Aracınızı Güvene Alır!

Groupama trafik sigortası, trafikte meydana gelen herhangi bir kazada karşı tarafın hasarını karşılar. Trafik sigortası zorunlu olduğundan trafiğe çıkan tüm motorlu araçların sigorta yaptırması şarttır. Trafik sigortası aynı zamana karayolları motorlu taşıtlar zorunlu mali sorumluluk sigortası olarak bilinir. Groupama Sigorta diğer ürünlerinde olduğu gibi trafik sigortası kategorisiyle de müşterilerinin yanındadır. Sadece araçlar değil kaza yapan araçta bulunan kişiler de yaralanma ve vefat teminatı gibi haklardan faydalanırlar. Hasar tazmini karşı tarafın kusur oranına ve poliçe limitlerine göre yapılır. Türkiye'de geçerli zorunlu trafik sigortasının yanında Groupama sisteminde yeşil kart sigortası olarak tanımlanan sigorta türü de farklı bir ülkede yapılan kazalarda karşı tarafın hasarının ödenmesine destek olur. Sadece kaza yapılan ülkede yeşil kart sigortasının geçerli olması gerekir. Groupama Sigorta trafik sigortası süresi 1 yıldır. 1 yıl sonunda araç herhangi bir kazaya karışmadığında hasarsızlık indirimi söz konusudur. Sigortayeri üzerinden trafik sigortası yaptırarak avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz. Sigortayeri avantajları ile kolayca yaptırdığınız sigortanızı sorgulamak için ise e-devlet üzerinden Groupama poliçe sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.