Metlife Sigorta

Sağlık koşullarının kontrol altında tutulması oldukça önemlidir. Herhangi bir hastalıkta ya da istenmeyen bir durum olduğunda sigortanız olması kendinizi güvende hissettirir. Bu açıdan, ekstra güvence sağlayan Metlife sigorta ikinci bir doktor kontrolü fırsatını yaratır. Sigorta kapsamının farklı seçeneklere sahip olması ihtiyaca yönelik destek ve önlem alınması yönünde de avantaj sağlar. Siz de sağlığınızı gelişmiş kurum ağı ve zengin teminatlarla dolu bir sigortaya emanet etmek istiyorsanız Metlife sigortanın anlaşmalı olduğu Sigortayeri üzerinden istediğiniz poliçeyi seçebilirsiniz.

Metlife Sigorta Kaç Kategoride Hizmet Verir?

Metlife hayat sigortası kapsamında sağlık, işsizlik ve ferdi kazalara yönelik poliçeler göze çarpar. Hayat sigortası ile risklere karşı sevdiklerinize ve ailenize maddi güvence sağlayabilirsiniz. İyi ki Varsın Hayat Sigortası olarak poliçe teminatları arasında genel olarak vefat, kaza sonucu sakatlık, kanser, acil tedavi, 4x4 asistans ve hastalık sonucu kalıcı sakatlık durumları vardır. Poliçe içeriğinde ana ve yan teminatlara yer verilirken ölüm ve sakatlık halinde uygulamalar değişkenlik gösterebilir. Bu aşamada devreye giren Metlife ferdi kaza sigortası ile; sigortalı da vefat durumu yaşanırsa sigorta bünyesine ilave edilen aile bireylerini güvence altına alınır. Sakatlık durumu yaşanırsa tam ve kısmi süreçlere göre sigortalının hayatını devam ettirecek maddi imkanlar sağlanır ve en iyi tedaviyi almasına olanak tanınır.

Metlife özel sağlık sigortası denilince akla gelen tamamlayıcı Metlife sağlık sigortası özel hastanelerde tedavi görme olanağını oluşturur. Bu poliçe içeriğinde SGK ile anlaşmalı hastanelerde ek ücret ödemeden gerekli tetkik ve tahlili yaptırabilirsiniz. Ayrıca yatarak ve ayakta tedavilere de cevap veren poliçe; kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, ameliyat ve yoğun bakım gibi yatarak tedavileri de içerir. Bununla birlikte, online doktor hizmeti, check-up hizmetleri ve kaza sonucu diş tedavilerin masraflarını da karşılar. Bu sigortanın yaş aralığı ise 15 gün-59 yaş arasında kişileri kapsar. Bu yaş aralığında giriş yapan kişiler poliçeyi 64 yaşına kadar yenileyebilir. Tüm bunların doğrultusunda, Metlife sigorta anlaşmalı hastanelerde hizmet kalitesini keşfederek sağlığınızı teminat altında alabilirsiniz.

Diğer bir taraftan, hayat döngüsü devam ederken çalışma hayatına bir mola verildiğinde maddi olanakların o süreçte sağlanması gereklidir. Metlife işsizlik sigortasında tazminat tutarı farklı parametrelere göre değişebilir, bu kapsamda azami sigorta süresi ilk 5 senedir. Çalıştığınız kurumda en az 180 gün aralıksız çalışmanız gerekliyken poliçe başlangıç tarihinin de en az 90 günlük olması önemlidir.

Metlife Sigorta Müşteriye Hizmet Ağını Nasıl Sağlar?

Metlife sigorta müşteri hizmetlerine 0850 222 0 658 (MET) müşteri iletişim merkezinden 09:00-18:00 saatleri arasında ulaşılabilir. Poliçede yer alan teminat detayına göre prim tutarı belirlenir. Prim miktarları kişinin yaşı, cinsiyeti, ikamet ettiği il, aile indirimleri ve alınan ek hizmetlere göre farklılık gösterir. Metlife poliçe sorgulamasını ya da Metlife sigorta sorgulamasını da kolaylıkla e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Eğer, Metlife sigorta iptali işlemlerini başlatmak istiyorsanız prim ödemelerinizi gösteren belge ile sigorta şirketine başvurarak kolaylıkla karşılıklı fesih edebilirsiniz. Burada iptal işlemi öncesi Metlife sigorta poliçe sorgulama yaparak poliçe detaylarını öğrenmenizde yarar var. Metlife sigorta iletişim hattından işleyişe dair öneri ve şikayetleriniz varsa durumunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca, Metlife hayat sigortası sorgulamasını da yaparak e-devlet üzerinden ya da bir dilekçe yazarak ödenmiş primlerin iadesini isteyebilirsiniz.

Metlife Sigorta Poliçenizi Hızla Yaptırmak İçin En Doğru Adres: Sigortayeri

Bireysel ve kurumsal ürünleri müşterilerine geniş bir ağda sunan firma hayatınızı kolaylaştırırken keyifli bir hale de getirir. Sizin için risk analizini yaparak en uygun poliçeyi hazırlaması zaman harcamanızı da engeller. Size özel Metlife sigorta poliçelerine ulaşmak için Sigortayeri üzerinden teklif alabilirsiniz. Metlife’ın çeşitli avantajlar sunan poliçelerini değerlendirebilir, en doğru poliçeyi seçebilirsiniz.