Sompo Sigorta

Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri ile de adından söz ettiren Sompo Sigorta Japonya'nın en büyük sigorta gruplarındandır. Şirket, 2011 yılının henüz başında ismini Sompo Japan Sigorta AŞ. olarak güncelleyerek çalışmalarını yükselen bir memnuniyet grafiği ile devam ettirmiştir. Müşterilerine her zaman ve her yerde en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen kurum içerisinde sigorta hizmetlerinin neredeyse tamamı sunulmaktadır. DASK, tamamlayıcı sağlık sigortası, kasko, konut, seyahat, sağlık sigortaları başta olmak üzere birçok poliçeyi müşterilerine sunan Sompo Sigorta yüksek kaliteyi avantajlı imkanlarla birlikte sunmayı hedeflemektedir. Sigortayeri ayrıcalıkları ile Sompo Sigorta'nın tüm poliçelerine uygun fiyat garantisi ile ulaşabilirsiniz.

Sompo Sigorta Sağlık Sigortası Seçenekleri Nelerdir?

Sompo sağlık sigortası bünyesinde geniş ürün alternatifleri yer almaktadır. Bu alternatifler şunlardır:

•           Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

•           Tamamlayıcı Sağlık Doğum Paket Sigortası

•           Yabancılar İçin Sağlık

•           Yaşam Terapi

•           Acil Sağlık ve Koruma Sigortası

Tamamlayıcı sağlık doğum paket sigortası; hamilelik, doğum ve sonrasındaki süreçte poliçe sahiplerine destek olan bir sigortadır. Anlaşmalı olduğu Medicana Sağlık Grubu'nda hamilelik rutin muayenelerinde ve doğum teminatında bekleme süresi minimuma indirilir. Poliçede belirtilen limitler dahilinde doğum, rutin hamilelik kontrolü, doğum esnasındaki ihtiyaçlar Sompo Sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, anlaşmalı özel hastanelerde sağlık, tedavi ve muayene işlemleri için ilave ücret ödenme durumu ortadan kalkmaktadır. SGK ile anlaşmalı olan hastanelerde yüksek standartlara sahip bir sigortadan faydalanabilirsiniz. Kamuya bağlı olan üniversite hastanelerinde öğretim üyelerinden randevu almak için bazı durumlarda ekstra ücret ödemeniz gerekebilir. Sompo tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında bu ekstra ücretler de teminat dahilindedir.

Yabancılar için sağlık sigortası, yabancı uyruklu kişiler için avantajlar sunmaktadır. Bu sigorta poliçesine sahip kişilerin Türkiye'de ikamet etmesi gerekmektedir. Sigortalının poliçe süresi içerisinde herhangi bir kazaya uğraması veya hastalanması durumunda poliçe kapsamında masrafları güvence altına alınır.

Yaşam terapi sigortası, beklenmedik yüksek tedavi masraflarına sahip hastalıklar için koruma sağlamaktadır. Hayatın sürprizlerine karşı koruma sağlamayı hedefleyen sigortanın kapsamı içerisinde yüksek masraflar belirlenen limitler dahilinde Sompo Sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Acil sağlık ve koruma sigortası, ani durumlarda sigortalının telaşa kapılmasını engeller. Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen ve acil durum grubuna giren hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri sonucunda oluşan masraflar sigorta tarafından belirlenen limitler dahilinde karşılanmaktadır.

Sompo özel sağlık sigortası kapsamında Sompo anlaşmalı hastaneler ile yapılacak olan işlemlerde avantajlar sunulmaktadır. Sompo Sigorta poliçe sorgulama ile poliçeniz kapsamında yer alan hastaneleri inceleyebilirsiniz.

 

Sompo Konut Sigortası Seçenekleri Nelerdir?

Sompo konut sigortası çatısı altında şu sigorta türleri bulunmaktadır:

•           Zorunlu Deprem Sigortası ( DASK )

•           Artı Konut

•           İklim Sigortası

•           Konut Eşya Planı

•           Mini Konut

Her ev sahibinin yaptırması gereken Sompo DASK, depremin tüm etkilerine karşı devletin güvencesi olarak sunulmaktadır. Zorunlu bir sigorta olan DASK sigortası için DASK sigortası teklif al sayfası üzerinden Sigortayeri'ne başvurabilirsiniz.

Artı konut sigortası sayesinde tek poliçeyle eviniz ile alakalı yaşayabileceğiniz tüm olumsuzlukları Sompo Sigorta güvencesi altına alabilirsiniz. Sigorta kapsamında izolasyon eksikliği, hırsızlık, deprem, yangın ve ek teminatlar bulunmaktadır. Dilerseniz poliçenize ek olarak teminatları genişletebilirsiniz.

İklim sigortası, küresel iklim değişikliğine karşı evinizi ve poliçe kapsamına dahil edilmesi durumunda aracınızı korumaktadır.

Ev içerisindeki eşyaları da koruma altına alan konut eşya sigortası, seçtiğiniz plan dahilinde tüm eşyalarınızı güvence altına almaktadır.

Cüzi primlerle hırsızlık ve yangın gibi olumsuzluklara karşı evini koruma altına almak isteyenlere mini konut sigortası da Sompo Sigorta tarafından sunulmaktadır.

Sompo Sigorta ile Geleceğiniz Güvence Altında

Sompo Sigorta kapsamında konut ve sağlık sigortaları haricinde kasko, seyahat, ferdi kaza, ticari ve kurumsal sigortalar da bulunmaktadır. Geleceğinizi güvence altına almak için Sompo Sigorta'yı Sigortayeri kolaylıkları ile hemen inceleyebilir, size özel teklifleri değerlendirebilirsiniz.