Koru Sigorta

Koru Sigorta, 2011 yılında kurulmuş müşteri odaklı sigorta ürünleri ile ülke genelinde geniş kapsam alanına sahip sigorta şirketidir. Koru Sigorta teknolojik altyapısı, uzman kadrosu, özgün sigortacılık ürünleri, güçlü sermayesi, ilkeli, çözüm odaklı ve sorumlu yaklaşımlarıyla sektör içinde ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyerek hizmet sunmaktadır. Sigortayeri ile Koru Sigorta'nın tüm poliçelerine anında ulaşabilir, en uygun fiyat garantisi ile en doğru seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Koru Sigorta Çeşitleri Neler?

Koru Sigorta tarafından müşterilerin teminat altına alındığı ve kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlayan poliçeler oluşturulmaktadır. Farklı alanlara ve durumlara hizmet eden ve kapsamları poliçenize göre değişebilen sigorta çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanır:

Koru Ferdi Kaza Sigortası; beklenmedik kazalara karşı sevdiklerinizi ve sizi koruma altına alır. Ferdi kaza sigortası, vefat, daimi sakatlık ve tedavi gerektiren durumlarda poliçe sahibine teminat sağlar.

Koru Seyahat Sağlık Sigortası; yurt içinde veya dışında poliçede daha önce belirlenmiş bölgelerdeki seyahatleri esnasında kişilerin, hastalanmaları ve yaralanmaları sonucu acil durum oluşturan tıbbi masrafları karşılanır. Bu sigorta dar ve geniş kapsamları içerir, Koru Sigorta anlaşmalı kurumlar çerçevesinde değerlendirme yapılabilir.

Koru Konut Sigortası; poliçe sahiplerini ve hane içindeki eşyaları hırsızlık ve doğal afet gibi durumlara karşı güvence altına alır.

Koru Zorunlu Deprem Sigortası; DASK ile poliçe sahibi ve hanesi depreme ve neden olduğu tüm afetlere karşı güvence altına alınır.

Koru Sigorta'nın Özel Hizmetlerinden Faydalanabilirsiniz

Koru Sigorta özel hizmetleri belirli alanlarda müşterilerine teminat sağlamaya yönelik sistemlerdir. Bu sigortalardan ilki At hayat sigortası poliçesidir. Bu sigorta ile tüm safkanlar (Arap, İngiliz, vs. ) engel atlama atları, damızlık kısrak ve aygırlar, hobi ve iş atları, ponyler ve gösteri atları koruma altına alınır. Her türlü hastalık, kaza, güneş çarpması, hayvan parçalaması, donma, tehlikeli madde yutulması, deprem, fırtına, yıldırım, su baskını, heyelan, yangın, sel ve infilak gibi durumlarda direkt ölüme neden olan zararlar bu sigorta ile güvenceye alınmış olur.

Diğer bir özel hizmet sistemi ise fatura güvence sigortasıdır. Bu sigorta türü güvenli satış yapmanıza imkan sağlar. Perakende sektörüne hareketlilik kazandırmak için Koru Sigorta tarafından tasarlanmıştır. Fatura güvence sigortası ile tüketiciye satış yapan mağazaların güvenle büyümesi sağlanır. Bu teminat ile Koru Sigorta, mağazaların tahsilat yükünü üzerinden alıp, müşterinin borçlarını ödeyememesi durumlarında poliçede belirlenen koşullar ile müşteri yerine geçer ve mağazaya kalan alışveriş tutarını öder.

Özel sigorta hizmetlerinden yararlanabilmek için Sigortayeri'nden Koru Sigorta teklif alma talebinde bulunabilir ve kendinize en uygun fiyatı alarak poliçenizin oluşturulmasını isteyebilirsiniz. Mevcuttaki poliçeniz ile ilgili bilgi almak isterseniz e-Devlet üzerinden Koru Sigorta poliçe sorgulaması yapabilirsiniz.

Aracınız İçin Koru Sigorta Hizmetleri Neler?

Koru kasko ürünleri, araç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hazırlanmış özel sistemli poliçelerdir. Arabamı koru genişletilmiş kasko ürünü ile; çarpışma, çarpma, yanma, devrilme, deprem, terör, çalınma, kemirgen hayvanların zararı, aracın yetkili olmayan birimler tarafından çektirilmesi ile oluşan zararlar, sınırsız ikame araç, yanlış akaryakıt dolumu gibi durumlarda asistan ve mini onarım hizmetleri sunmaktadır. Trafik sigortası ile üçüncü şahıslara verilen bedeni ve maddi zararlar teminat altına alınmaktadır. Ancak Koru Sigorta kasko poliçeleri, araç sahibinin karşılaşacağı zararları teminat altına almak için yaptırılır.

Koru trafik sigortası, kaza durumunda araç ile üçüncü şahıslara verilen maddi ve bedeni zararlarda sorumlulukların, daha önceden poliçe limitleri ile belirlenmesidir. Ayrıca ticari amaçla kullanılan yolcu taşıma araçlarında, yolcuların uğrayacağı can ve mal kayıplarının da teminat kapsamına alınmasıdır. Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamında, aracın trafikte sorumlu olduğu kazalarda üçüncü şahıslara verilen bedeni, maddi ve ölüm tazminatları karşılar.

Tüm kazalarda ve doğal afetlerde zor koşullarda kalmamak maddi ve manevi olarak güvende hissetmek için Koru Sigorta'nın poliçelerini değerlendirebilirsiniz. Yorucu satın alma süreçleri ile uğraşmadan poliçe içeriklerini incelemek ve DASK, sağlık ya da trafik sigortası gibi sigorta ürünleri için teklif almak istediğinizde Sigortayeri.com uzman kadrosu ile size farklı alternatifler sunar. Kendinize en uygun olan poliçeyi Sigortayeri'nden karşılaştırarak kolayca seçebilir ve size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.