Ferdi Kaza Sigortası Teklifiniz Sigortayeri’nde!

Ferdi kaza sigortası, beklenmedik bir kaza sonucu kendinizi güvence altına almanızı sağlar. Günlük hayat içerisinde beklenmedik kazalar, kötü sonuçlanabilir. Bu sigorta türü, kaza sonucu meydana gelebilecek vefat, sakatlık gibi durumlarda sigortalıyı ve yakınlarını güvence altına alır, örneğin yaralanmanız durumunda tedavi masraflarını öder. Kazaya bağlı malulen çalışamaz durumda kalan kişilerin maddi kayıplarını teminat altına alır. Hayatın karşınıza çıkardığı aksiliklere karşı hazırlıklı olmanızı sağlar. Kaza sigortası, yaşadığınız olumsuzlukların maddi kaybını düşünmeden sağlığınıza odaklanmanıza destek olur. Sigortayeri.com sizin için Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinden teklif alır, en kısa zamanda en uygun ücretlere kaza sigortası yaptırma fırsatı sunar. Ferdi Kaza Sigortası Nedir? Ferdi kaza sigortası, beklenmedik kaza risklerinin yaratabileceği maddi kayıpların teminat altına alınmasıdır. Sakatlık ve yaralanmaların vücutta oluşturabileceği kalıcı hasarlar, çalışmanızı engelleyebilir. Ferdi kaza sigortası ise bu gibi durumlarda sizin ve sevdiklerinizin maddi zorluk yaşamasını önler. Ferdi kaza nedir sorusu, kişinin iradesi dışında meydana gelen kaza olayları olarak cevaplanabilir. Bu sigorta türünün içeriği, kanunlar doğrultusunda Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları ile düzenlenir. Ferdi kaza sigortası yaptırmak isteyenlere en iyi teklifler Sigortayeri.com'da! Onlarca sigorta şirketinin tekliflerini aynı anda sunan Sigortayeri size fiyatlar ve poliçeler arasında karşılaştırma seçeneği sunar. En uygun fiyatlar ile sizin için en doğru sigortayı garantiler. Size sadece seçmek kalır.

Ferdi Kaza Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Sigortayeri.com aracılığı ile yaptırabileceğiniz sigorta, kendinizin ve sevdiklerinizin hayatını finansal açıdan garanti altına alır. Ferdi kaza poliçesi kapsamında belirtilen teminatlar tazminat olarak ödenir. Sürekli sakatlık durumlarında ise, maddi destek sağlanır. Kaza nedeniyle gerçekleşebilecek bir vefat olayında, sigortalının yakınları maddi güvence altına alınmış olur.

Ferdi Kaza Sigortası Zorunlu mu?

Ferdi kaza sigortası bireysel olarak zorunlu değildir. Ancak, Türkiye Sigortalar Birliği tarafından, turizm acenteleri ile birlikte tura katılan kişilere zorunlu hale getirilmiştir. Bu sigorta ile kaza sonucu meydana gelen ölüm ve sakatlıkların yarattığı finansal olumsuzluklar en aza indirilir. Hayatınızı kötü bir şekilde etkileyen kazaların oluşturduğu finansal kayıpların önüne geçer.

Ferdi Kaza Sigortasının Kapsamadığı Durumlar Nelerdir?

Sigortalının kendi isteği ile katıldığı riskli durumların olumsuz sonucu sözleşme kapsamında değildir. Sigorta dışında kalan önemli durumlar arasında;
• Başkalarına saldırıda bulunup yaralanmak,
• Motorlu araç kullanırken kaza yapmak,
• Uçakta kaçak yolcu olarak bulunup zarar görmek,
• Toplumsal olaylarda yaralanmak,
• Avcılık yaparken fiziksel olarak aksilik yaşamak
• Kendi isteğiyle suya girip boğulmak yer alır.

Kişinin yaşadığı kazalarda bir kusurunun bulunmaması gerekir. Ancak, sözleşmeye eklenen özel şartlar ile farklı kazalardan da korunur. Aktif spor yapıyorsanız; kapsam olarak genişletebileceğiniz sözleşmenize, adrenalin içeren sporları dahil edebilirsiniz. Ek teminatlar ve tüm sorularınız için Sigortayeri.com hizmetinizdedir.
 

Ferdi Kaza Sigortası Teminatı Kimlere Ödenir?

Sigorta içeriğinde bulunan teminatlar değişkenlik gösterir. Genel olarak bu sigorta, sürekli sakatlık ve vefat tazminatlarını öder. Ancak belirtilen detaylara göre tedavi masrafları, gündelik, hastane ve yoğun bakım ile vefat eden kişinin varislerine ödenen tazminat, cenazenin doğru bir şekilde defnedilmesi, ambulans ve nakil hizmetleri, refakatçinin masrafları ve ikamet adresine dönüş giderleri de karşılanır. Sigortanın teminat ödemesi için gereken şartlar içerisinde sigortalının vefatı, tam ya da kısmen maluliyet yaşaması, hastane ve tedavi masraflarının oluşması ile günlük muayene ve pansuman masraflarının çıkması yer alır. Sigorta bedeli, poliçede gösterilen mirasçılara ya da kanuni hak sahiplerine ödenir. Ferdi kaza sigortası sorgulaması, E-devlet ile Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden yapılır. E-devlete giriş yaparak Kurumlar butonuna tıklayıp ilerleyebilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi online servisleri aracılığı ile sigorta poliçenizi sorgulayabilir ve güncel bilgileri öğrenebilirsiniz. Sorgulama sonucunda ise başlangıç ve bitiş tarihleri, tazminat tutarları, sigorta şirketine ait bilgiler ile sözleşme kapsamına giren diğer detaylar öğrenilir. Sigortayeri.com, size vadesi gelen poliçelerinizi SMS, e-posta ve telefon yoluyla hatırlatır. Teknolojik bir altyapıya ve yenilikçi yaklaşımlara sahip olan Sigortayeri.com, ferdi kaza sigortası poliçesi sizin ve yakınlarınızın geleceğini garanti altına alır. Siz de hemen bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi tercih edebilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ferdi kaza sigortası, günlük hayatta karşılaşılabilecek olan kazalara karşı kişinin ve sevdiklerinin geleceğini garanti altına alan sigortalardandır. Gündelik hayatta beklenmeden oluşan kazalar da meydana gelen hastane masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır. Herhangi bir kaza durumunda vefat yaşanırsa kişinin yakınlarına belirli bir tazminat ödenir. Sürekli ya da belirli bir zamanı kapsayan çalışma engelinde ise kişiye ve bakmakla yükümlü olduğu sevdiklerine maddi destek sağlanır. Kişinin kendisinin ve sevdiklerini güvence altına almasını sağlayan sigorta çeşitlerindendir.

Ferdi kaza sigortası, kişilerin kaza sonucu yaşadığı kalıcı sakatlık veya vefat durumunda maddi tazminat sağlamayı amaçlar. Kişilerin mesleki veya günlük yaşam aktiviteleri sırasında meydana gelebilecek kazalara karşı ek koruma sağlar. Ferdi kaza sigortası, kişinin kendi ve ailesinin finansal güvencesini sağlamak amacıyla yapılır. Kazaların sonucunda ortaya çıkabilecek tedavi masrafları, rehabilitasyon süreci, kalıcı sakatlık durumunda yaşam standartlarının korunması gibi maddi yükleri hafifletir. Sigortalının vefatı durumunda ise ailesine finansal destek sağlar. Bireylere beklenmedik kazaların yol açabileceği mali risklere karşı güvence sağlayarak onları koruma altına alır.

Ferdi kaza sigortası bireylerin olası kazalara karşı kendilerini güvence altına almasını sağlayan sigorta ürünüdür. Pek çok sigorta poliçesi gibi; sigorta acentesine dilekçe ile başvurularak iptal edilebilir. Sigortanızı iptal etme süreci sizin için özel olarak düzenlenmiş poliçe sözleşmesinde belirlenmiştir. Bu nedenle iptal süreci sigorta şirketine ve sigortalıya bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Sözleşmenizde yer alan iptal şartları ve risk faktörleri detaylı bir şekilde incelendikten sonra teminat altında olmadığınız gün sayısı hesaplanarak prim iadeniz yapılabilir.

Hayır, ferdi kaza sigortası zorunlu değildir. Bireylerin isteğe bağlı olarak satın alabildiği bir sigorta türüdür. Kişinin kaza sonucu yaşadığı kalıcı sakatlık veya vefat durumunda maddi tazminat sağlamayı amaçlar. Ferdi kaza sigortası, kişinin mesleki veya günlük yaşam aktiviteleri sırasında meydana gelebilecek kazalara karşı ek koruma sağlar. Ancak herhangi bir yasal zorunluluğu olmadığından ferdi kaza sigortası satın almak tamamen bireylerin tercihine bağlıdır. Bireyler, kendi ihtiyaçlarına ve risk toleranslarına bağlı olarak ferdi kaza sigortası yaptırmayı düşünebilir ancak zorunlu değildir.

Ferdi kaza sigortası poliçesi ile kendisini güvence altına almış bireylere poliçeleri kapsamında bulunan teminat ve limitler dahilinde tazminat ödemesi yapılır. Ferdi kazalarda sigorta şirketleri farklı fiyat politikaları uygulayabilir. Ferdi kaza sigortasına dahil olan ek sigorta hizmetleri ve poliçe primlerine göre karşılanacak ücret farklılık gösterir. Ferdi kaza sigortaları hesaplanırken yaş, meslek risk durumu, tercih edilen sigorta ürünü, poliçedeki teminatlar gibi temel faktörler göz önünde bulundurulur. Sizin için en uygun sigorta fiyatlarını Sigortayeri üzerinden teklif alarak öğrenebilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Ferdi Kaza Sigortası Anlaşmalı Sigorta Şirketleri