Cihaz sigortası telefon, tablet, bilgisayar, televizyon, akıllı saat ve çeşitli beyaz eşyaları kapsayan sigortadır. Cihaz koruma sigortası yaptırarak eşyalarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Çeşitli sebeplerle bozulan veya kırılan elektronik aletler, bu sigorta sayesinde yenilenir. Kaza sonucu kırılma, su çekme, çalınma ve bu gibi bazı durumlarda masraf yapmadan sigortadan karşılamanız mümkündür. Cihazınızı, garanti kapsamı dışında kalan risklerden dahi korur. Poliçenin neleri kapsadığı ya da kapsamadığı önceden belirlenmelidir. Bu şekilde istenmeyen durumlarda masraflarınızı sigorta şirketinden tahsil edebilirsiniz.

Evinizde bulunan telefon, tablet, bilgisayar ve akıllı saat gibi tüm elektronik cihazlar sigortalanabilir. Satın aldığınız bu eşyalarınıza sigorta yaptırarak uzun vadede kendinizi ve cihazları güvence altına alabilirsiniz. Cihaz koruma sigortası, darbe sonucu kırılma, sıvı teması ile arızalanma, hırsızlık ve yüksek voltaj sebebiyle bozulma gibi birçok sorunu kapsar. Sigortalı cihazınızın başına bu tür bir sorun geldiği takdirde, cihaz masrafı şirket tarafından yüzde yüze kadar karşılanabilir. Cihaz sigortası, bilinçsiz kullanımın sebep olduğu ve kasten yapılan hatalar dışında hemen hemen tüm arızaları kapsamaktadır.

Cihaz koruma sigortası elektronik cihazlarınızın hasar görmesi veya çalınması durumunda mali koruma sağlayan bir sigorta türüdür. Cihazınızın hasar görmesi, suya düşmesi, ekran kırılması veya çalınması gibi beklenmedik durumlarla karşılaştığınızda, maddi destek sağlar. Garanti kapsamında olmayan durumlarda cihazınızın hızlı bir şekilde tamirini ya da değişimini sağlar. Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, kameralar gibi birçok farklı elektronik cihaz için tercih edilebilir. Poliçe çeşitlerine göre değişse de seyahat esnasında çalınma veya hasar durumunda da ek koruma sağlar.