Sigortayeri'nden karşılaştırmalı sigorta hizmeti almak ücretsizdir. Karşılaştırma hizmeti alabilmek için sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir.

• İnternetten poliçe satın aldığınızda tek tek sigorta şirketlerini dolaşarak teklif aramak zorunda kalmaz, bir çok sigorta şirketinden dakikalar içerisinde ihtiyacınıza yönelik sigorta teklifi alabilirsiniz. • Dilediğiniz kanaldan iletişim kurarak aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz. • Çoktan seçmeli ödeme kanallarıyla poliçenizi ne şekilde ödeyeceğinize siz karar verebilirsiniz. • Kampanyalı tekliflerden faydalanıp poliçenize özel indirimler kazanabilirsiniz.

Sigortayeri.com'da satılan kasko, trafik, özel sağlık ve konut sigortası ürünlerinde sadece online yapılacak alımlar için en iyi fiyat garantisi uygulanmaktadır. Sigortayeri.com müşterleri; sadece internet sitesinden alınan poliçelerde, aynı sigorta şirketinin aynı ürünü, aynı teminat ve muafiyet, aynı ödeme koşulları ile başka yerden daha düşük fiyata bulmaları ve bunu belgelemeleri durumunda, Sigortayeri.com poliçe satışını aynı fiyattan yapmayı garanti eder.

25.04.2014 tarihli resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğin 9. Maddesinin 6. Bendine göre elektronik ortamda düzenlenen poliçelerin elektronik imza ile imzalanması yeterlidir. Bu sebeple eposta yoluyla poliçe almanız güvenli ve kanuna göre yeterlidir.

25.04.2014 tarihli resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğin 9. Maddesinin 6. Bendine göre elektronik ortamda düzenlenen poliçelerin elektronik imza ile imzalanması yeterlidir. Bu tarih itibariyle sigorta şirketlerinden temin edilen poliçeler elektronik imzalı şekilde sigortalılara iletilmektedir.

Site’de girilen bilgilerin (özlük bilgileri, kredi kartı bilgileri ve kullancıya ait benzer tüm bilgiler) güvenliği SSL sistemi ile korunmaktadır. Site’de, sigorta ürünleri için teklif ya da poliçe düzenleme hizmeti vermek için kullanıcılardan temin edilen bilgiler, servisin hizmet amacına yönelik olup, gizli olarak korunmaktadır. Söz konusu bilgiler, kullanıcıların onayı dışında ya da yasal bir yükümlülük altında bulunulmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum veya kuruluş ile paylaşılmayacaktır.

Kredi Kartı ile Ödeme, Banka Kartı ile Ödeme ve Kapıda Ödeme

Sigortayeri.com’da SSL güvenlik protokolü bulunmakta olup kredi kartınız ile yapacağınız alışverişler %100 güvenlidir. SSL sistemi kullanıcı, işyeri ve banka arasındaki veri akışı sırasında bilgilerin şifrelenerek aktarılmasını sağlayan bir güvenlik sistemi olduğu için, bilginin başkasının eline geçmesi durumunda kullanılabilmesi önlenir. Bu sayede kart bilgilerinin gizliliği ve alışverişin güvenliği sağlanmış olur. SSL ile gönderilen bilgi yalnızca doğru adreste deşifre edilebilmekte olup, başka bir adreste deşifre edilememektedir. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenmektedir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre işlemi gerçekleşebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılması durumunda işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. 128 bit’lik bir SSL şifresinin çözülebilmesi için milyon dolarlık yatırım yapılması ve şifrenin çözümü için ise 70 yıla yakın bir zaman harcanması gerekir.

Kredi kartı güvenlik kodu (CVV2), kartınızın arka yüzündeki imza panelinde yer alan kredi kartı numaranızdan sonraki 3 haneli numaradır. Kod, eğer silinmiş ya da okuyamıyorsanız bankanız ile görüşebilirsiniz.

Kredi kartınızdan yapılan poliçe tahsilatlarında işlemleriniz blokeli tahsilatla yapılmaktadır, yani tek bir kerede limitinizin poliçe tutarı kadarı blokelenir ve taksitleriniz aylık olarak size yansıtılır. Bu sebeple taksitleriniz zamanında tahsil edilir ve poliçeniz sorunsuz olarak devam eder.

Bilgilerinizin onayı kart bilgilerini girdiğiniz ilgili banka ile irtibat kurularak alınır. Bilgiler hiçbir şekilde sigortayeri.com yetkililerine veya üçüncü şahıslara ulaşmaz.

Klasik alışverişlerde kullandığımız POS (Point of sale- ödeme noktası) cihaz ve sistemlerinin, web siteleri üzerinden alışveriş yapmaya olanak sağlayan şekline sanal POS denir.

Internet yoluyla gerçekleştirilen alışverişlerde en etkili ve güvenli ödeme metodlarından biridir.

Ödeme yaptığınız kartınıza ödemenizin iadesi yapılacaktır.

Sanal Pos ile ödeme ödeme Sigortayeri.com'da gerçekleşir. Kredi kartı ile ödemede ise Sigortayeri.com sayfasından ayrılıp, bankanın ödeme sayfasında ödeme alınmaktadır, temel olarak işlemin farkı budur.

Evet alabilirsiniz. Bunun için bazı poliçeler için geçerli Kapıda Ödeme alternatifini seçerek nakit olarak ödemenizi yapabilirsiniz.

Kapıda ödeme seçeneğinin seçilmesi durumunda sitemizde herhangi bir tahsilat yapılmayacak olup, tarafımızca hazırlanan poliçenin size en kısa zamanda kargo görevlisi tarafından ulaştırılacaktır. Nakit ya da kredi kartı ile ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Kapıda ödeme seçeneği ile poliçeniz size kargo görevlisi aracılığıyla getirilecek olup, ödemesi yapıldığı anda aktif hale gelecektir. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda 444 10 50 numaralı çağrı merkezimizden de destek alabilir, poliçenizi isterseniz mail yoluyla da ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Sitemizde tüm banka kartları geçerli olup, istediğiniz banka kartıyla ödeme yapma imkânınız bulunmaktadır.

Adres bilglerini 7/24 Müşteri Hizmetleri'nden değiştirilebileceği gibi Sigortayeri.com'a üye olan kullancılar üyelik panelinden de güncelleme yapabilmektedir.

Cep telefonu ve e-posta, poliçe, bilgilendirme formu ve şifre gibi önemli bilgileri göndermek amacıyla kullanılmaktadır. Size özel ayrıcalıklı hizmetlerinizden yararlanmak için bu bilgilerinizin doğru bilgiler olması gerekmektedir.

• Kayıtlı tüm poliçelerinize ve daha önce aldığınız teklifler kolayca erişim sağlayabilirsiniz. • Vade hatırlatma ve Hatırlatma Hizmetleri’nden ücretsiz yararlanabilirsiniz. • Size özel kampanya ve indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Poliçe / teklif detaylarınızı teklif aldığınız ekranda bulunan detaylar sekmesine tıklayarak inceleyebilir, satın alma yaptıktan sonra üye değilseniz TCKN ve Eposta bilglerinizle Kaldığınız yerden devam edin alanından geri çağırabilir, üyeyseniz; üyelik paneline giriş yaptıktan sonra önceki tekliflerim/ poliçelerim sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.

Üyeliğinizi Sigortayeri 7/24 Müşteri Hizmetlerini arayarak iptal ettirebilirsiniz.

Teklif detaylarınızı üye değilseniz TCKN ve Eposta bilglerinizle Kaldığınız yerden devam edin alanından geri çağırabilir, üyeyseniz; üyelik paneline giriş yaptıktan sonra önceki tekliflerim/ poliçelerim sekmesinden görüntüleyebilirsiniz.

Kampanyalardan haberdar olabilmek için iletişim bilgilerinizi bize bırakmanız ve e-bülten üyeliğini kabul etmeniz yeterli olacaktır.

Sigortayeri'nde yapılan kampanyalar ve kazanılan hakların kullanım şartları her kampanya özelinde değişebilmektedir. Bu sebeple her kampanyaya ait koşulları incelemeniz gerekmektedir.

Skype ile Sigortayeri'ni Skype hesabınıza ekleyerek, ücretsiz arama ve mesajlaşma yoluyla destek alabilirsiniz.

Skype'tan 09-18:00 saatleri arasında yardım alabilirsiniz.

WhatsApp'tan 09-18:00 saatleri arasında yardım alabilirsiniz.

• 444 10 50 Sigortayeri Müşteri Hizmetlerini arayarak hasar ihbarında bulunun. (i) Yasa gereği hasar tarihinden itibaren 5 iş günü içerisinde hasar ihbarı yapmanız gerekmektedir. • Hasar anında sizden sigortalı değilmişçesine zararı önlemeye, azaltmaya ve hafifletmeye yarayacak önlemleri almanız beklenmektedir. Ancak zorunlu ve acil durumlar dışında hasar konusu yer veya mallarda bir değişiklik yapmayın, hasara ilişkin delil ve kanıtları koruyun. • Hasar dosyanız oluşturulurken iletişim bilgilerinizi eksiksiz olarak bırakın. • En kısa sürede sizden istenen hasar evraklarını size iletilen adrese ulaştırın. • Hasar tespiti için size eksper yönlendirilmesi yapıldıysa, eksperin talimatlarına uyun. • Hasara dair resmi makamlarca verilen her türlü evrağı ve hasarla bağlantılı yaptığınız tüm harcama ve masraflarınızı kanıtlamak için size verilen belgeleri (servis formu, fatura, fiş) mutlaka saklayın. • Hasar dosya takibini kolayca yapabilmeniz için hasar dosya numarasını mutlaka not alın. • Sigorta şirketinin sizden hasarla ilgili ek belge isteme hakkı vardır, bu gibi durumlarda tazminatınızın en kısa sürede ödenebilmesi için evrakları hızlıca sigorta şirketine ulaştırın.

Sigortalılara tüm hasar dosyalarının sonuç ve aşamaları hakkındaki bilgileri sigorta şirketlerinin poliçe üzerinde yazan hasar numaralarından Müşteri İletişim Merkezi yetkilerinden veya Sigortayeri Müşteri Hizmetlerinden 7/24 öğrenebilirler. 

• Sigortayeri müşterileri sigortacılıkla ilgili her türlü bilgiye ne zaman istedikleri zaman ulaşırlar. Dilerlerse hukuki konuları Sigorta Avukatı'na sorar, isterse Twitter'dan SigortayerineSORar, isterse de Sigortayeri.com'dan arama yaparlar. • Sigortayeri, sigortacılığın karmaşık olduğunu farkındadır ve müşterilerine en kolay sigorta almanın yollarını anlatır, onlar için doğru ürünü seçmelerine yardımcı olur. • Sigortayeri sayısı ödeme seçeneğiyle size sigortanızı dilediğiniz gibi ödeme fırsatı sağlar; isterseniz kredi kartıyla, isterseniz kapıda ödemeyle, isterseniz banka kartınızla veya mobil ödemeyle, tercih sizin. • Hasar anında tek bir müşteri temsilcisi sizinle iletişim kurar, böylece bütün hasar sürecinizde takibinizi tek bir kişi yapar ve tekrar tekrar bilgi vermek zorunda kalmazsınız. • Hasar tazminatınız 5 iş günü içerisinde ödenir, hasar anında sizi doğru yönlendirmek için hep yanınızdadır. • En iyi fiyat garantisiyle; siz sigorta satın alırken en doğru sigortaya, en uygun fiyatla ulaşmanızı sağlar.