Ferdi kaza sigortası, günlük hayatta karşılaşılabilecek olan kazalara karşı kişinin ve sevdiklerinin geleceğini garanti altına alan sigortalardandır. Gündelik hayatta beklenmeden oluşan kazalar da meydana gelen hastane masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır. Herhangi bir kaza durumunda vefat yaşanırsa kişinin yakınlarına belirli bir tazminat ödenir. Sürekli ya da belirli bir zamanı kapsayan çalışma engelinde ise kişiye ve bakmakla yükümlü olduğu sevdiklerine maddi destek sağlanır. Kişinin kendisinin ve sevdiklerini güvence altına almasını sağlayan sigorta çeşitlerindendir.

Ferdi kaza sigortası, kişilerin kaza sonucu yaşadığı kalıcı sakatlık veya vefat durumunda maddi tazminat sağlamayı amaçlar. Kişilerin mesleki veya günlük yaşam aktiviteleri sırasında meydana gelebilecek kazalara karşı ek koruma sağlar. Ferdi kaza sigortası, kişinin kendi ve ailesinin finansal güvencesini sağlamak amacıyla yapılır. Kazaların sonucunda ortaya çıkabilecek tedavi masrafları, rehabilitasyon süreci, kalıcı sakatlık durumunda yaşam standartlarının korunması gibi maddi yükleri hafifletir. Sigortalının vefatı durumunda ise ailesine finansal destek sağlar. Bireylere beklenmedik kazaların yol açabileceği mali risklere karşı güvence sağlayarak onları koruma altına alır.

Ferdi kaza sigortası bireylerin olası kazalara karşı kendilerini güvence altına almasını sağlayan sigorta ürünüdür. Pek çok sigorta poliçesi gibi; sigorta acentesine dilekçe ile başvurularak iptal edilebilir. Sigortanızı iptal etme süreci sizin için özel olarak düzenlenmiş poliçe sözleşmesinde belirlenmiştir. Bu nedenle iptal süreci sigorta şirketine ve sigortalıya bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Sözleşmenizde yer alan iptal şartları ve risk faktörleri detaylı bir şekilde incelendikten sonra teminat altında olmadığınız gün sayısı hesaplanarak prim iadeniz yapılabilir.

Hayır, ferdi kaza sigortası zorunlu değildir. Bireylerin isteğe bağlı olarak satın alabildiği bir sigorta türüdür. Kişinin kaza sonucu yaşadığı kalıcı sakatlık veya vefat durumunda maddi tazminat sağlamayı amaçlar. Ferdi kaza sigortası, kişinin mesleki veya günlük yaşam aktiviteleri sırasında meydana gelebilecek kazalara karşı ek koruma sağlar. Ancak herhangi bir yasal zorunluluğu olmadığından ferdi kaza sigortası satın almak tamamen bireylerin tercihine bağlıdır. Bireyler, kendi ihtiyaçlarına ve risk toleranslarına bağlı olarak ferdi kaza sigortası yaptırmayı düşünebilir ancak zorunlu değildir.

Ferdi kaza sigortası poliçesi ile kendisini güvence altına almış bireylere poliçeleri kapsamında bulunan teminat ve limitler dahilinde tazminat ödemesi yapılır. Ferdi kazalarda sigorta şirketleri farklı fiyat politikaları uygulayabilir. Ferdi kaza sigortasına dahil olan ek sigorta hizmetleri ve poliçe primlerine göre karşılanacak ücret farklılık gösterir. Ferdi kaza sigortaları hesaplanırken yaş, meslek risk durumu, tercih edilen sigorta ürünü, poliçedeki teminatlar gibi temel faktörler göz önünde bulundurulur. Sizin için en uygun sigorta fiyatlarını Sigortayeri üzerinden teklif alarak öğrenebilirsiniz.