STANDART
sigortayeri
ACİL DURUM TEMİNAT
Trafik Kazası
9.000 TL
Yüksekten düşme
Koma hali, nöbet
Yabancı cisim yutma
Acil göz sorunları
Isı çarpması
Zehirlenme
Yanma & Yanık
Böcek sokması
Elektrik Çarpması
Boğulma
Kavga sonucu yaralanma
Donma
Cisim bakması ve kesik

*Acil durumlarda yapılacak mmuayene, tetkik, tedavi ve ameliyatlar için bekleme süresi 15 gündür.

**6 aydan büyük ve 10 yaş altındaki kediler ile 6 aydan büyük ve 8 yaş altındaki köpekler için geçerlidir.

GENİŞ KAPSAMLI
sigortayeri
YATARAK TEDAVİ TEMİNAT
Ameliyat 9.000 TL
Cerrahi olmayan tedaviler ve küçük müdahele
AYAKTA TEDAVİ TEMİNAT
Veteriner muayenesi
3.750 TL
Labaratuvar tetkikleri
BT - MR gibi görüntüleme işlemleri
İlaç
SORUMLULUK TEMİNAT
3. şahıslarda meydana gelebilecek zararlar 9.000 TL

*Acil durumlarda yapılacak muayene, tetkik, tedavi ve ameliyatlar için bekleme süresi 15 gündür. Acil olmayan sağlık sorunları için ayakta veya yatarak yapılacak muayene, tetkik, tedavi veya ameliyatlar için 3 ay bekleme süresi uygulanacaktır.

**6 aydan büyük ve 10 yaş altındaki kediler ile 6 aydan büyük ve 8 yaş altındaki köpekler için geçerlidir.

sigortayeri
Tırnak Kesimi

1 kez ücretsiz tırnak kesimi uygulaması

sigortayeri
Göz & Kulak Temizliği

1 kez göz & kulak temizliği ve sterilizasyon işlemleri

sigortayeri
Veteriner Hekim Danışma

Aklınıza takılan her konuda 7/24 veteriner hekim danışma hizmeti

sigortayeri
Pet Otel ve Kuaförelerde İndirim

Anlaşmalı pet otel ve pet kuaförlerde sınırsz indirim avantajı

*Sadece anlaşmalı veteriner ağında geçerlidir. Anlaşmalı veteriner ağı için tıklayın.

Evcil Hayvan Sigortası ile Evcil Dostlarınızın Sağlığını Güvenceye Alabilirsiniz

Evcil dostunuz hayatınızda çok önemli bir yere sahip olabilir. Ailenin birer üyesidirler ve günlük bakımları kadar periyodik sağlık işlemleri de aksatılmadan yürütülmelidir. Ayrıca acil oluşabilecek sağlık problemleri için hazırlıklı ve planlı olunması gerekir. Bütün bu süreçlerde size hizmet edebilecek ve yol gösterebilecek evcil hayvan sigortası seçenekleri vardır. Evcil hayvan sağlık sigortası teminatı kapsamında alabileceğiniz hizmetler, evcil hayvanınıza özel olarak hazırlanan poliçenin kapsamına ve ödediğiniz primlere göre değişir. Allianz evcil hayvan sigortası ve Anadolu Sigorta evcil hayvan sigortası Türkiye’de önde gelen pati sigortaları arasında yer alır. Eğer evcil dostunuzun sağlığını güvence altına almak isterseniz size sunulan poliçeler arasından seçim yapabilirsiniz.

Evcil Hayvan Sigortası Teminatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Yaşamında kedi ve köpek olan herkes onların sağlığından ve başlarına gelebilecek kazalardan dolayı endişe eder. Gerek yaşanabilecek kazalara acil müdahale edilmesi gerekse diğer tanı ve tedaviler sorumluluk gerektiren ve aksatılmaması gereken işlemlerdir. Pati sigortası ya da pet sigortası olarak da adlandırılan evcil hayvan sigortası tüm bu işlemlerde size maddi ve manevi destek sağlar.

İstenmeyen bir durumda en iyi tedaviyi alması için evcil hayvan sigortası seçeneklerini değerlendirirseniz, tedavi sürecindeki maddi kayıpların da önüne geçebilirsiniz.

Hayvan sağlık sigortası da diğer sağlık sigortaları gibi belli koşullara göre teminat kapsamı ve primleri değişen sigortalardır. Bu koşullardan bazıları şunlardır:

 • Evcil hayvanınızın ırkı,
 • Evcil hayvanınızın cinsi,
 • Evcil hayvanınızın yaşı,
 • Fiziksel özellikleri (boyu, kilosu vb…),
 • Sağlık geçmişi.

Evcil hayvanınıza ait çip numarası sigorta için gerekli ve belirleyici olan önemli bilgiler arasındadır.

Köpek Sigortası ve Kedi Sigortası Kapsamında Hangi Hizmetler Yer Alır?

Evinizde beslediğiniz evcil hayvanlara sigorta yaptırmadan önce sigorta kapsamını iyi incelemeniz gerekir. Beklentilerinizi karşılamayan ya da ihtiyacınız olmayan teminatlarla dolu bir pet sigortası sizi memnun etmeyebilir. Seçeceğiniz paketlere göre farklı teminatlar içeren evcil hayvan sigortası genel olarak aşağıdaki işlemleri kapsar:

 • Belirli sayıda muayene
 • Tırnak kesimi
 • Göz ve kulak temizliği
 • Kayıp ilanı ve ödül
 • Acil tedaviler (limit dâhilinde)
 • Serum, dikiş gibi küçük müdahaleler 
 • Doğum ve kısırlaştırma hariç ameliyatlar
 • Röntgen, tahlil gibi tetkikler
 • Yabancı cisim yutması, batması

Her canlı gibi evcil dostlarınızda çeşitli dönemlerde bazı hastalıklara yakalanabilir. Bu durumda yapılacak en doğru iş evcil dostunuzu alanında uzman bir veteriner hekime ya da hayvan hastanesine götürmek olur.

Aşağıdaki hastalıklar evcil kedi ve köpeklerde karşılaşılan hastalıklardır. Evcil hayvan sigortası hem patili dostunuza hem çevreye karşı atılması gereken önemli bir adım olarak karşınıza çıkar. Evcil hayvanlarınıza hayvan sigortası yaptırdığınızda aşağıdaki ve benzeri hastalıkların tedavi masraflarını sigorta kapsamı dâhilinde ise ücretsiz olarak ya da kısmi ücret ödeyerek yaptırabilirsiniz:

 • Bir günden uzun süren kusma ve ishal
 • Mide dönmesi, ülser, gastrit
 • İdrar yolu enfeksiyonu,
 • Böbrek taşı
 • Orta ve dış kulak iltihabı
 • Kanser tedavisi
 • Deri hastalıkları gibi hastalıkların tedavi masrafları

Bu benzer hastalıklar yaşayan evcil hayvanınızın sağlık sigortasından ödeme alabilmeniz için sigorta tarafından bazı evraklar istenmektedir. İstenen bu belgeler arasında tahlil, röntgen, ultrason vb. sonuçları, olayı belgeleyen fotoğraflar, karne ve aşı bilgileri, faturalar, ilaç, serum vb. isimleri ve fiyatları, evcil hayvanınıza ait çip numarası, sizin olay hakkındaki beyanınız, epikriz raporu yer alabilir.

Evcil Hayvan Sigortası Hangi Durumlarda Geçerli Olmaz?

Aşağıdaki durumlar evcil hayvan sağlık sigortanızın kapsam dışı kalmasında sebep olabilir:

 • Genel sağlık sigortası koşullarında olduğu gibi hayvan sigortası genel koşullarına göre de sigorta yaptırılmadan önce var olan sağlık problemleri kapsam dışarısında tutulur. Geçmişten gelen sağlık sorunları, pati dostun sağlık geçmişi bilgileri çip içerisinde yer alır.
 • Çip taktırılmamış evcil hayvanlar teminat dışı tutulabilir.
 • Evcil hayvanınıza ait rutin aşıların zamanında yaptırılmış olması evcil sağlık sigortası için önem taşır. Aşıları tamamlanmamış olan evcil hayvanların yaşayacağı sağlık sorunları evcil hayvan sigortası teminatına alınmayabilir. 
 • Evcil hayvanların yarıştırılması ya da oyunların içerisine dâhil edilmesi sırasında oluşabilecek sağlık sorunları sigorta tarafından karşılanmayabilir.
 • Ayrıca Türkiye’de evcil olarak beslenmesi, satışı, üretimi yasaklanmış olan, tehlikeli olarak arz edilen kedi ve köpek ırkları teminat kapsamı dışında tutulur. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14. maddesi ve bu kanuna bağlı diğer yönetmeliklerde tehlike arz ettiği belirtilen Pitbull, Japanese Tosa gibi ırkların Türkiye’ye girişinin, sahiplendirilmesi, üretilmesi, satışının ve reklamının yapılması, hediye edilmesi gibi faaliyetler yasaktır.

Evcil Hayvan Sigortası ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Evcil hayvan sigortası, 6 aylıktan büyük 10 yaşından küçük evcil kedi ve köpekler için yaptırılan bir sağlık sigortasıdır. Teklif alma, poliçe hazırlama ve onaylama, prim ödemelerinin ve teminatların belirlenmesi süreçlerini içeren bir sigorta türüdür. Günümüzde evcil hayvan bakımı konusunda hayvan sahipleri oldukça bilinçli ve sorumluluk sahibidir.

Evcil hayvan sigortası yaptırmak istiyorsanız öncelikle fiyat teklifi almanız gerekir. Allianz evcil hayvan sigortası, Anadolu Sigorta evcil hayvan sigortası gibi önde gelen pati sigortaları teklif alma sürecinde de sunduğu pratik hizmetlerde işinizi kolaylaştırır. Evcil hayvanınıza ait istenen bazı bilgileri verdikten sonra Sigortayeri üzerinden size evcil hayvan sigortası fiyatları içeren teklifler sunulur. Teklifleri inceleyip uygun bulmanız halinde poliçe hazırlanıp karşılıklı onaylanır ve prim ödemeleriniz ile birlikte pet sigortası hizmetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Anlaşmalı veterinerlerde yaptırılan bazı rutin işlemleri ve ameliyat vb. sağlık harcamalarını karşılar. Kaza olması halinde veteriner kliniklerinde yapılan müdahaleleri, acil sağlık sorunlarında tahlil, tetkik gibi yapılan işlemleri poliçe teminatı dâhilinde garanti altına alır. Birçok pati sigortası evcil kedi ve köpeklerin kaybolması durumunda ve 3.şahıslara ya da eşyalarına zarar vermesi durumunda oluşan maddi hasarları da garanti altına alır.

Pati sigortası fiyatları sabit olmayıp, sahip olduğunuz evcil hayvanınızın yaşına, ırkına, cinsine, fiziksel özelliklerine ve buna benzer etkenlere göre değişebilen ve evcil hayvanınıza göre belirlenen fiyatları içerir. Siz de evcil hayvan sigortası yaptırmak ve öncelikle size uygun fiyatları öğrenmek istiyorsanız Sigortayeri tecrübeli ve kaliteli müşteri hizmetleri ile size destek olur.

Türkiye içerisinde hizmet veren veteriner kliniklerin anlaşmalı olduğu farklı sigorta firmaları vardır. Evcil hayvanınız için yaptırdığınız ya da yaptırmayı düşündüğünüz sigorta firmasına ait resmi internet sitesinde anlaşmalı veteriner listesi bulabilirsiniz. Ayrıca sigorta firmanızı arayıp size anlaşmalı kurumlar listesi göndermelerini talep edebilirsiniz.

Kedi sigortası ve köpek sigortası kapsamında rutin olunması gereken iç ve dış parazit, kuduz, karma gibi aşılar yer almaz. Ancak rutin dışı rahatsızlık durumlarında yapılması gereken diğer aşı ve enjeksiyonlar poliçe tarafından karşılanabilir. Evcil hayvan sigortası kapsamında karşılanma durumlarını öğrenmek için teklif alacağınız sigorta firması ile görüşmeniz gerekir. Sigortayeri çalıştığı uzman sigorta firmaları ile her türlü soru ve sorununuzda pati dostun ve sizin yanınızda yer alır. Siz de Sigortayeri üzerinden evcil dostunuz için bir sigorta poliçesi alarak onun da sağlığını güvence altına alabilirsiniz.

Evcil Hayvan Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Evcil Hayvan Sigortası Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Sigortayeri Müşteri Yorumları