Fatura Koruma Sigortası

Elektrik, doğalgaz, su, internet, telefon ve dijital yayın platformu üyeliklerine ait ödemelerinizi güvence altına alan bir sistem mevcut: Fatura Koruma Sigortası! Tüketici olarak aldığınız hizmetlere yönelik ödemelerinizi teminat altına alan Fatura Koruma Sigortası, olası hastalık - işsizlik vb. durumlarında ödeyemediğiniz tutarların bir kısmı ya da tamamamın karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Fatura Koruma Sigortası Nedir?

Fatura Koruma Sigortası (FKS), genellikle bir hizmet sağlayıcının sunduğu bir tür poliçesidir. Bu poliçe, belirli bir ücret karşılığında ve belirli bir zaman aralığında, elektrik, doğalgaz, su, internet, telefon ve dijital yayın gibi çeşitli hizmetlere ait tutarların ödenmesini sağlar. Yaşam standartlarınızı güvence altına almanızı sağlar. Sigorta sahibinin belirli bir süre boyunca (genellikle işsiz kalma veya ciddi bir hastalık nedeniyle) karşılaştığı tutarları ödeyememesi durumunda, tutarın bir kısmını veya tamamını karşılar.

Fatura Koruma Sigortası Ne İşe Yarar?

Değişen ekonomik koşullar, piyasa şartları gereği almış olduğunuz standart hizmetlerin tutarlarını ödeyememe durumunda, bu poliçe size destek olabilir. Böylece yararlandığınız standart hizmetlerden en kötü durum senaryosunda bile yararlanmaya devam edebilirsiniz. FKS, belirli bir süre boyunca belirli bir tutara kadar aldığınız hizmet bedelini karşılar. Ödemelerinizi zamanında yapmanıza yardımcı olur. Bu kapsam, poliçenin koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Fatura Koruma Sigortası Nasıl Çalışır?

Özellikle gelir durumu değişken veya belirsiz olan kişilerin aldığı standart yaşam hizmetlerini güvence altına alan Fatura Koruma Sigortası, sigorta şirketleri tarafından sunulan özel bir hizmettir. Bu poliçe, kişinin elektrik, doğalgaz, su, internet, telefon ya da dijital yayın gibi çeşitli hizmetlere ait faturalarını ödeyememesi durumunda, devreye girer. Bu faturaları karşılamak için bir tür güvence sağlar.

Maddi zorluklarla karşılaştığınız durumlarda yaşamsal faaliyetlerinizi aksatmamanızı sağlayacak temel hizmetlerin tutarını ödeme garantisi veren Fatura Koruma Sigortası için;

  • Belirli bir prim ödemesi yapmanız gerekir. Prim miktarı, poliçenin kapsamına göre değişiklik gösterebilir.
  • Poliçe, belirli bir süre boyunca (örneğin, işsizlik veya ciddi bir hastalık nedeniyle) ödeme yapamadığınız durumlar için geçerlidir. Hizmet bedelini ödeyememe durumunuzda, hangi hizmetlerin bu kapsam dahiline alınacağı belirlenir. Bu hizmetlerin ne zamana kadar karşılanacağı netleştirilir.  Poliçenizin kapsamı belirlendikten sonra prim ücretlendirmesi yapılır. 
  • Hizmet bedelini ödeyememe durumunuzda, sigorta şirketine durumu bildirmeniz yeterlidir. Ardından, poliçenizde belirtilen belgelere ve tespit edilen koşullara göre, poliçeyi imzaladığınız şirket, ödemelerinizi gerçekleştirir.
  • Sigortayeri avantajları ile farklı şirketlerin farklı poliçe ve fiyat tekliflerine kolayca ulaşabilirsiniz. En iyi poliçeyi en uygun koşul ve fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Fatura Koruma Sigortası Avantajları Nelerdir?

FKS, ekonomik dalgalanmalara karşı elektrik, doğalgaz, su, internet, telefon gibi standart hizmetlere ait faturalarınızı, ihtiyacınız olduğu durumlarda, zamanında ödeme güvencesi verir. Sistemin bu noktada öne çıkan en belirgin avantajı, yaşamsal standartlarınızı her koşulda sürdürebilmenizi sağlamasıdır. 

Belirli koşullar altında aldınız hizmetlerin tutarlarını ödeme güçlüğü çektiğinizde, sizin için hizmet bedellerini öder. Özellikle işsizlik, hastalık ya da ani gelir kaybı gibi durumlarda, Fatura Koruma Sigortası, sizin için önemli yaşamsal hizmetlerin ödemelerini güvence altına alır. Zor an ve durumlarda yanınızda olarak, yaşam standartınızı güvence altına almanızı sağlar.

FKS, elektrik, doğalgaz, su, internet, telefon ve dijital yayın gibi birçok farklı hizmete ait faturaları kapsarken birçok temel hizmetin faturalarını tek bir poliçe altında koruma altına almanıza da olanak tanır.

Beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olmanız konusunda size etkili bir yol sunan bu FKS ile ilgili merak ettiğiniz her noktayı Sigortayeri aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Farklı şirketlerden teklif alarak, kendinizi ve yaşam standartınızı güvence altına alabilirsiniz.

Fatura Koruma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fatura Koruma Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Fatura Koruma Sigortası Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Sigortayeri Müşteri Yorumları