Güvenli cüzdan sigortası, hırsızlık, gasp, kapkaç gibi durumlarla karşılaştığınızda çalınabilecek özel eşyalarınızı güvence altına alır. Cüzdan sigortası, cep telefonu, kredi kartı, tablet, kimlik ,pasaport, ehliyet ev ve araba anahtarı gibi özel eşyaların korunmasını sağlar. Sigortalı kişi, hırsızlık, gasp, kapkaç gibi bir durumla karşılaştığında ve maddi kayıp yaşadığında sigorta tarafından bu masraflar karşılanır. Eğer, kartlarınız çalınır ve kullanılırsa sigortalı olduğunuz için ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Sigorta sizi ve eşyalarınızı olası bir hırsızlık durumundan korur.

Cüzdan sigortası, cüzdanınızın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi durumunda güvence sağlayan bir sigorta türüdür. Öncelikle cüzdanınızın içindeki nakit paranın çalınması veya kaybolması durumunda, sigorta poliçeniz nakit kaybını karşılayabilir. Sigorta poliçeniz çalınan veya kötüye kullanılan kredi kartları veya banka kartları için mali koruma sağlayabilir. Kimlik kartları, sürücü belgeleri, pasaport veya diğer kimlik belgeleri kaybolduğunda veya çalındığında, sigorta poliçeniz bu belgelerin yeniden düzenlenmesi veya geçici olarak kullanım için mali destek sağlayabilir. Cüzdanda bulunan diğer değerli eşyalar, örneğin banka çekleri, seyahat bileti veya hediye kartları gibi öğeler çalındığında veya kaybolduğunda, sigorta poliçeniz bu kayıpları karşılamaya yardımcı olabilir.

Cüzdan sigortası, bazı eşyalara ve cüzdanda bulunan kart/kimlik benzeri belgelere karşı sağlanan güvencedir. Poliçenin devreye girmesinde çalınma, kaybolma ve gasp edilme gibi hadiseler yaşanması gereklidir. 3. şahıslar tarafından gerçekleşmeyen durumlar teminat dışı kalır. Diğer bir taraftan, el/sırt çantası, cüzdan, kredi/banka kartı, kimlik belgeleri, anahtar gibi eşyalar dışında kalan malzemeler teminat dışındadır. Ayrıca, kredi kartının çalınarak ya da sanal yolla dolandırıcılık sonucu kullanılması teminat dahilindedir. Bu durumun aksine, kişinin kendi çekim hataları ile yaptığı işlemler teminat dışında kalır.

Cüzdan sigortası, olası bir hırsızlık, kapkaç durumunda cüzdanda bulunan değerli eşyaları, kredi ve banka kartları, kimlik, ehliyet gibi değerli belgeleri güvence altına alır. Sigortanız varsa ve değerli eşyalarınız çalındıysa çalınan eşyalarınız sigorta tarafından karşılanır. Bu sigorta türünü istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Kişiye ve isteğe bağlı bir sigortadır ve istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Bu sigortayı yaptırmak değerli eşyalarınızı, kartlarınızı koruyacağından dolayı yaptırmak yararınıza olabilir. Kartlarınızın, ehliyetinizin, evraklarınızın çalınmasından korkuyorsanız istediğiniz zaman güvenli cüzdan sigortası yaptırabilirsiniz.