Telefon kaskosu, cep telefonları ya da diğer mobil iletişim cihazları için satın alınan bir sigorta türüdür. Cihazın çeşitli risklere karşı korunmasını sağlar. Genellikle su hasarı, ekran kırılması, hırsızlık, kaybolma veya arıza gibi durumlarla karşılaşıldığında maddi destek sunar. Sigorta şirketi, hasar gören veya kaybolan cihazın tamir masraflarını veya yenisiyle değiştirme maliyetini karşılar. Telefon kaskosu, kullanıcılara cihazlarının korunması ve beklenmedik durumlarla karşılaştıklarında mali yüklerden kaçınmaları için ek bir güvence sağlayarak onlara maddi destekte bulunur.

Telefon kaskosu, cep telefonu veya diğer mobil cihazların hasar, kayıp veya çalınma durumlarında maddi koruma sağlayan bir sigorta türüdür. Kullanıcıların mobil cihazlarının tamir, değiştirme veya tazminat taleplerini karşılar. Birçok farklı riski kapsayabilir, örneğin su hasarı, ekran kırılması, batarya sorunları, hırsızlık veya kaybolma gibi durumlar bunlardan bazıları. Kasko poliçesi, cep telefonu sahiplerini beklenmedik mali yüklerden korur ve cihazlarının tamir veya değiştirme masraflarını sigorta şirketi tarafından karşılanmasını sağlar. Ayrıca kullanıcılara güvence vererek, mobil cihazlarının korunmasına ve sorun yaşadıklarında kolaylıkla çözüm bulmalarına yardımcı olur.

Telefon kaskosu, kapsamında yer alan hırsızlık tazminatı, çalınan cep telefonlarını da kapsar. Hırsızlık tazminatı sayesinde, telefonunuzun çalınması durumunda zararınız karşılanır ve yeni bir telefon temin edebilirsiniz. Sigorta, cep telefonu sigortasında yer alan voltaj tazminatı ile cep telefonunun zarar görmesini tazmin eder. Telefon kaskosu aynı zamanda yedek telefon hizmeti sunar. Yani, hasarlı telefonunuz tamir edilirken veya değiştirilirken, sigorta şirketi size geçici olarak yedek bir telefon temin eder. Bu sayede iletişim kurma ve diğer telefon işlevlerini kesintisiz bir şekilde sürdürebilirsiniz.

Garanti kapsamında olmayan hasar ya da arızalar için tercih edilir. Öncelikle telefon bilgileri gerekir. Cihazınız ile ilgili marka, model, seri numarası gibi bilgilerini verdikten sonra sizin için sunulan teklifler karşınıza çıkar. Tüm bu bilgileri girmeniz sadece 3 dakikanızı alır. Daha sonrasında fiyat ve teminatları inceleyip, en cazip fiyat garantili seçeneği seçebilirsiniz. Hasar ve onarım durumu seçilen poliçeye göre değişebilir. Çeşitli ödeme seçeneklerini inceleyip telefon kaskosu poliçenizi güvenli ve kolay bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Telefon kaskosu, yıllık olarak düzenlenir ve 1 yıl süreyle geçerlidir. Kasko, telefonunuzda düşme ve çarpma sonucu oluşan hasarları ücretsiz karşılar. Gasp ya da hırsızlık gibi maddi kayıplı olaylarda telefon kaskosundan faydalanabilirsiniz. Eğer voltaj düşmesi gibi şarj kazaları nedeniyle telefonunuz bozulursa telefon sigortası kapsamında zararınızı karşılayabilirsiniz. Bir yıl sonra süresi dolduğunda telefonunuz korumasız kalmaması için yeni bir kasko yaptırabilirsiniz. Eğer Sigortayeri aracılığıyla telefon sigortanızı düzenli şekilde yenilerseniz size özel paket avantajlarından yararlanma şansından faydalanabilirsiniz.