Sigortalı bulunduğunuz dönem içinde başınıza gelebilecek herhangi bir sağlık sorununda anlaşmalı özel hastanelerden faydalanabilmenizi sağlar. Hastanelerde yaptırabileceğiniz birçok işlemi poliçeniz kapsamında yaptırabilirsiniz. Cerrahi işlemler, yapılacak tetkikler, muayene, kırık, çıkık, ameliyat gibi birçok sağlık sorununu özel hastanelerde özel sağlık sigortası ile yaptırabilirsiniz. Anlaşmalı hastanelerde yaptırdığınız işlemlerden sizden ücret talep edilmez. Poliçeniz kapsamında sigortanız karşılar. Poliçeye göre farklı şartlar ve ücretlendirmeler olabilir. Yatarak ya da ayakta tedavi seçenekleri sigortalının tercihine bağlı olarak değişir. Bunun dışında talep edeceğiniz ek teminatları da poliçeye ekletebilirsiniz. Kişiye özel hazırlanan poliçe seçenekleri için Sigortayeri ile iletişime geçebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası anlaşmalı özel hastane ve sağlık kurumlarında herhangi bir ücret ödemeden tedavi almanızı sağlar. Sağlık sigortasının ayakta ve yatarak olarak iki seçeneği vardır. Ayakta tedavi seçeneği doktor muayeneleri ,teşhis, röntgen, tomografi gibi giderleri, boyunluk, değnek gibi tıbbi malzemeleri, müdahale gerektiren işlemleri, aşı vb. kapsar. Çoğu firmada yatarak tedavi limitsizdir. Yatarak tedavi seçeneği, kemoterapi ,ameliyat ve ameliyat sonrası işlemleri, radyoterapi, yoğun bakım, diyaliz, evde bakım hizmetleri gibi giderleri kapsar. Firmadan firmaya kapsanan giderler değişiklik gösterebilir, kapsanan giderlere göre fiyat da değişebilir.

Özel sağlık sigortası isteğe bağlı ve kişisel bir poliçedir. Bu nedenle doğru poliçe için Sigortayeri ile iletişime geçebilirsiniz. Cinsiyet, yaş, genel sağlık durumu ve poliçe kapsamı gibi faktörlere göre kendiniz ya da bir yakınınız için poliçe yaptırabilirsiniz. Bu sigorta kapsamı içerisinde değerlendirilen tedavi ve masraflar, bağlı olunan sigorta firmasına ve poliçe durumuna göre çeşitli değişiklikler gösterebilir. Satın alma süreci esnasında Sigortayeri, size farklı firmaların poliçelerini sunar ve sigorta özellikleri ve kapsamları hakkında ihtiyacınız olan bilgileri verir.

Özel sağlık sigortası, herhangi bir rahatsızlık sonrası kullanılır. Tedavi hizmetleri için gerekli finansal desteği sağlayan bir sigorta türüdür. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastaneye gittiğiniz ilk anda, başvuru sırasında, özel sağlık sigortanız olduğunu söylemeniz yeterli olacaktır. Hastanenin ilgili birimi, poliçe numaranızı ya da sigorta kartınızı alır. Bu şekilde sigorta şirketinizle iletişime geçip, hizmetten güvenilir şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır. Yine bu kapsamda, hizmet almak istediğiniz hastane ve doktoru da seçme hakkı, yine size ait olacaktır. Bu seçim, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlar arasından belirlenmek zorundadır.

Özel sağlık sigortası aylık fiyatı yaptırdığınız poliçeye göre değişir. Poliçede bulunan teminatlar, sigorta yaptırmak istediğiniz dönemde kaç yaşında olduğunuz, ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetleri yaptıracağınız sağlık sigortasının primlerini etkileyen faktörler arasındadır. Sigorta teminatınızın süresi, poliçe içinde yer alan hizmetlerin tutarı ve oranları üzerinde belirleyicidir. Yaptırdığınız özel sigorta türüne göre genel sağlık durumunuz göz önünde bulundurarak aylık ödemelerinizin tutarı ve ödeme politikası belirlenir. Özel sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi için Sigortayeri ile hemen iletişime geçebilirsiniz.